Contact us here

Lineer Aktüatörler

Tümünü görüntüle lineer aktüatörler

Yüksek kaliteli çözümler

LINAK olarak birçok türde lineer aktüatörler ve kaldırma kolonları tasarlıyoruz ve üretiyoruz. Bu ürünler çeşitli hızlarda, strok uzunluklarında ve kapasitelerde sunulmaktadır. Kompakt LA20’den güçlü LA36’ya kadar LINAK aktüatörleri, tamamen sizin benzersiz uygulamanıza uyacak şekilde üretilir.

Aktüatörlerimiz, 40 kg ile 1500 kg arası (400 N ile 15.000 N arası kuvvet) yükleri hareket ettirecek şekilde tasarlanmıştır. 12 V, 24 V, 36 V ve 48 V voltaj seçenekleri ve saniyede 160 milimetre (mm/s) maksimum lineer aktüatör hızı ile sunulmaktadır. Küçük 12 V lineer aktüatörden büyük 48 V lineer aktüatörlere kadar tüm LINAK aktüatörleri, sizin gereksinimlerinize göre özelleştirilerek uygulamanız için mükemmel çözümü sağlar.

Dört farklı ülkedeki küresel üretim tesislerimizde, size özel aktüatörü üretebilir ve zamanında gönderebiliriz. Hareket gereksinimlerinize uygun bir elektrikli lineer aktüatör tasarımı başlatmak için bizimle iletişime geçin .

Yüksek kaliteli çözümler
 

Ayrıntıları göster

Ürünlerimizin kullanıldığı sektörler

Aktüatörlerimiz, evler, ofisler, hastaneler, fabrikalar, çiftlikler gibi her yerde kullanılmaktadır. Ayarlanabilir masalar, mutfak eşyaları, yataklar ve koltuklar gibi uygulamalarla ofislere ve evlere hareket kazandırırlar.

Hastanelerde ve tıp merkezlerinde hastane yatakları, hasta liftleri, ameliyat masaları ve diğer birçok araca hareket olanakları kazandıran LINAK aktüatörler kullanılmaktadır. Endüstriyel ve zorlu ortamlarda elektrikli lineer aktüatörler, tarım, inşaat, endüstriyel otomasyon ve denizcilik ekipmanlarında kullanılan hidrolik ve pnömatik çözümlerin yerini alabilir.

Ürünlerimiz genellikle yukarıda belirtilen büyük çalışma alanlarında kullanılsa da küçük, özel uygulamalara da hareket kazandırıyoruz. Aktüatörlerimiz açılabilir alanlara sahip karavanlardan ev duvarlarının döndürülmesine kadar her türlü uygulamaya hareket olanakları getirmektedir.

Çalıştığımız Sektörler
 

Ayrıntıları göster

Aksesuarlar ve gelişmiş teknoloji

LINAK, aktüatörler ve kaldırma kolonlarının yanı sıra verimliliği artırmak ve kullanıcılara hassas hareket sağlamak için çok çeşitli lineer aktüatör kontrol seçenekleri ve aksesuarları sunmaktadır. LINAK aktüatörleri için kontrol seçenekleri arasında el kumandaları, ayak pedalları, masa kumandaları, bilgisayar yazılımı, mobil uygulamalar vb. sayılabilir.

Tüm aktüatörlerimiz ve aksesuarlarımız kolayca takılacak ve kurulacak şekilde tasarlanmıştır. Hatta bazılarında, çok iyi bilinen H-köprü teknolojisi temel alınarak tasarlanan Entegre Kontrolör (IC) çözümlerimiz yer almaktadır. Bunlar, çeşitli pozisyon geri bildirimi seçenekleri, sanal limitler, yumuşak başlatma ve durdurma, akım sınırlaması ve ayarlanabilir hız seçenekleri sağlayabilir. Ayrıca paralel harekete ve entegre BUS iletişimine (LINAK, aktüatör kontrolü için CAN SAE J1939 ve CANopen sunmaktadır) izin vermektedir.

Aksesuarlar ve Gelişmiş Teknoloji
 

Ayrıntıları göster

En güvenilir marka

Aktüatör çözümünde iyi performansın önemini anlıyoruz. Aktüatörleri, tüm hizmet ömürleri boyunca en iyi performansı sağlamaları için sınırlarını zorlayan testlere tabi tutuyoruz. Her LINAK® aktüatörüne, üretimden çıkmadan önce tam işlevsel testler uygulandığından yıllarca güvenebileceğiniz bir ürün aldığınızdan emin olabilirsiniz. Performanslarını, dayanıklılıklarını ve dirençlerini ölçmek için aktüatörlerimize uygulanan testler hakkında daha fazla bilgi almak için 'Kapsamlı test süreçleri – endüstriyel aktüatörünüze güvenin’ sayfasına bakın.

LINAK uzmanları, dünya çapında uygulamanız için ideal aktüatör çözümünü bulmanıza yardımcı olmak için hazırdır. Satış Yöneticileri, Araştırma ve Geliştirme Mühendisleri, Uygulama Mühendislerinden oluşan çok deneyimli destek ekibimiz ve Müşteri Hizmetleri, Pazarlama ve Kalite uzmanlarımız, çözümünüzün beklentilerinizi karşıladığından emin olmak için sipariş, kurulum ve performans optimizasyonun her aşamasında sizinle birlikte çalışırlar.

Güvenilir marka
 

Çözümlerimizin her biri için internet sitemizde, veri sayfaları ve kılavuzlar dahil olmak üzere ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Ürün fikri geliştirmenizi desteklemek için çözümlerinizin ayrıntılı görüntülerini oluşturmanıza yardımcı olan bir 3D modelleme aracı  da sunuyoruz. Hala lineer aktüatörler ve onların yetenekleri hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa LINAK Actuator Academy™’den istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Burada lineer aktüatörlerin teknolojileri, bileşenleri ve kumanda seçenekleri hakkında kapsamlı bir video kütüphanesi bulunmaktadır.

Ayrıntıları göster

Bluetooth® marka adı ve logoları, Bluetooth SIG Inc. şirketinin tescilli ticari markalarıdır ve bu markaların ve logoların LINAK® tarafından her türlü kullanımı lisans altındadır.

Sıkça sorulan sorular

Lineer aktüatör nedir?

Lineer aktüatör, dönüş hareketini lineer harekete (düz çizgi şeklinde) dönüştüren bir cihaz ya da makinedir. Hareket için AC ya da DC motorlar veya hidrolik ya da pnömatik sistemler kullanılabilir.

Elektrikli lineer aktüatörler, hassas ve temiz hareketin gerekli olduğu yerlerde tercih edilen bir seçenektir. Kuvvet uygulayarak eğme, kaldırma, çekme veya itme işlemlerinin yapılmasını gerektiren her türlü uygulama için idealdir.

LINAK’ın hizmet verdiği sektörler

 

Hareketliliğinize elektrik katın!

Aktüatör çözümlerinin hidrolik sistemlere kıyasla sağladığı avantajları öğrenin.

Online Broşür

 

Lineer aktüatörler nasıl çalışır?

Lineer aktüatörlerin sık kullanılan türlerinden biri elektrikli lineer aktüatördür. Üç ana bileşenden oluşur: mil, motor ve dişliler. Motor, güç gereksinimine ve diğer faktörlere bağlı olarak AC ya da DC olabilir.

Düğme kadar basit bir kontrol üzerinden operatör tarafından bir sinyal gönderildiğinde motor, elektrik enerjisini, mile bağlı dişlileri döndüren mekanik enerjiye dönüştürür. Bu enerji mili döndürür ve mil somunu ve piston kolunun, aktüatöre gelen sinyale bağlı olarak dışarı ya da içeri hareket etmesini sağlar.

Kural olarak yüksek diş sayısı ve küçük mil adım aralığı, yavaş hareket sağlar ancak yüksek yük kapasitesi sunar. Diğer yandan düşük diş sayısı ve yüksek mil adım aralığı, daha düşük yükte daha hızlı hareket olanağı sunar.

 
Aktüatör teknolojisine yönelik Actuator Academy logosu

Actuator Academy™’yi ziyaret edin
Bir aktüatörü endüstriyel makineler için ideal kılan faktörleri öğrenin ve ardında yatan teknolojiyi keşfedin.

LINAK Actuator Academy™’ye hoş geldiniz

 

Elektrikli lineer aktüatör türleri nelerdir?

Elektrikli lineer aktüatörler çeşitli türlerde ve boyutlarda gelmektedir. Tekerlekli sandalyeler gibi dar alanlara sığacak küçük ve kompakt modellerden tekerlekli yükleyici motor kaputu gibi ağır nesneleri hareket ettiren büyük ve güçlü modellere kadar birçok ürün bulunmaktadır. Boyut ve gücün yanı sıra elektrikli lineer aktüatörler birçok farklı tasarımda da gelmektedir.

Orijinal tasarımda motor gövdesi, dişli ve mil profilinin dışında yer almaktaydı. Ama alan dar olduğunda motorun yalnızca profil şeklinin dışına uzandığı Inline aktüatör kullanılır. Masalar ve bazı medikal uygulamalarda, iki ya da üç kademe seçenekli bir Inline motor muhafazası sunan kaldırma kolonları uygulanabilir.

LINAK’ın kurucusu ve CEO’su Bent Jensen’in 1979 yılında ilk elektrikli lineer aktüatörünü yapmasından bu yana şirket, birçok endüstride hareketli çözümleri geliştirmek için yeni aktüatörler üretmeye ve arkalarındaki yenilikçi teknolojileri geliştirmeye devam etti.

LINAK, çeşitli hızlarda, strok uzunluklarında ve kapasitelerde birçok lineer aktüatör ve kaldırma kolonu modeli tasarlamakta ve üretmektedir. Kompakt LA20’den güçlü LA36’ya kadar LINAK aktüatörleri, neredeyse her türlü uygulamaya uyacak şekilde üretilir.

Her bir özel uygulamaya uyacak bir aktüatörün tasarlanmasına yardımcı olan neredeyse sınırsız özelleştirme seçenekleri ile LINAK aktüatörleri serisi, listelenen geniş ürün serisinden çok daha fazlasını sunmaktadır.

LINAK ürünleri

Neden lineer aktüatörler kullanılmalıdır?

Elektrikli lineer aktüatörler, çeşitli kontrol seçenekleri ve aksesuarları ile verimliliği artırır ve kullanıcılara hassas hareket olanağı sağlar. Elektrikli lineer aktüatörler için kontrol seçenekleri arasında el kumandaları, ayak pedalları, masa kumandaları, bilgisayar yazılımı, mobil uygulamalar vb. sayılabilir.

Hortumlar, yağlar ya da vanalara ihtiyaç duymayan elektrikli lineer aktüatörler, bakım gerektirmez ve kullanıcılar için güvenli bir ortam oluşturur. Yüksek kaliteli elektrikli aktüatörler aynı zamanda aktüatörlerin aşırı kuvvetlere ve ortamlara maruz bırakıldığı çeşitli testlerden  geçirilir. Bu testler, herhangi bir durumda herhangi bir zamanda en iyi performansın sağlanması için yapılır. Bu aktüatörler aynı zamanda aksesuarlarıyla birlikte çeşitli uygulamalarda kolayca takılacak ve kurulacak şekilde tasarlanmıştır.

Bu sayede herkesin ihtiyacı olan yerlere hassas hareket olanaklarını eklemesini kolaylaştırır. Elektrikli olmaları, CAN bus (LINAK, aktüatör kontrolü için CAN SAE J1939 ve CANopen sunmaktadır) gibi diğer akıllı özelliklerin kullanılmasına olanak tanımaktadır. Entegre Kontrolör (IC) çözümleri, çeşitli pozisyon geri bildirimi seçenekleri, sanal limitler, yumuşak başlatma ve durdurma, akım sınırlaması ve ayarlanabilir hız seçenekleri sağlayabilir.

Lineer aktüatörler ne için kullanılır?

Aktüatörler, evler, ofisler, hastaneler, fabrikalar, çiftlikler gibi her yerde kullanılmaktadır. Elektrikli aktüatörlerimiz, ofislere ve evlere, masalar, mutfaklar, yataklar ve koltuklar için ayarlanabilir seçeneklerle hareket kazandırmaktadır. Hastanelerde ve tıp merkezlerinde hastane yatakları, hasta liftleri, ameliyat masaları ve diğer birçok araca hareket olanakları kazandıran aktüatörler kullanılmaktadır.

Endüstriyel ve zorlu ortamlarda elektrikli lineer aktüatörler, tarım, inşaat ve endüstriyel otomasyon ekipmanlarında kullanılan hidrolik ve pnömatik çözümlerin yerini alabilir.

LINAK’ın hizmet verdiği sektörler

Dosyalar

TECHLINE ürünlerine genel bakış

Dayanıklı ve güçlü TECHLINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin. Uzun ömürlü, ağır işe dayanıklı ve zorlu koşullara uygun tasarım.

Görüntüle

DESKLINE ürünlerine genel bakış

Eğer çalışma masaları veya tezgâhları geliştiriyorsanız, yüksekliği ayarlayabilen elektrikli aktüatör çözümlerinden faydalanarak rakipleriniz karşısında fark yaratabilir ve işinizi geliştirebilirsiniz.

Görüntüle

MEDLINE & CARELINE ürünlerine genel bakış

Hastane ve sağlık ekipmanlarınızı geliştirebilmenizi sağlayan yenilikçi MEDLINE & CARELINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin.

Görüntüle

HOMELINE ürünlerine genel bakış

Sahip olduğu düşük ses seviyeleri ve boyutları ile hem yaylı hem latalı yataklarda kullanılan TWINDRIVE sistemlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin.

Görüntüle

Hizmet verdiğimiz sektörler

LINAK®, birbirinden farklı uygulama alanlarına kusursuz hareketlilik kazandırmak amacıyla elektrikli lineer aktüatör çözümleri üretmektedir. Geliştirdiği çözümleri sağlıktan tarıma, konfor mobilyalarından ofis donanımlarına ve endüstriyel otomasyona kadar çeşitli sektörlere sunmaktadır.

Çalıştığımız sektörlerin kapsamlı çeşitliliğini siz de keşfedin.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.