Contact us here

LINAK ® TWINDRIVE ® sistemleri, ayarlanabilir yataklar için kapsamlı bir çözüm sunmaktadır. Bu dual aktüatör sistemleri, elektrikli yatağınızın altında mümkün olan en geniş boş alana sahip olabilmenizi ve çeşitli entegre özelliklerden faydalanabilmenizi sağlar. Sistemi elektriğe bağlayın ve tercih ettiğiniz kumanda (kablosuz el kumandası veya mobil uygulama) ile eşleştirin.

Bu sistemlerin güzelliği, “hepsi bir arada” tasarımlara sahip olmalarıdır. Her şey dual aktüatöre entegre edilmiş olduğundan, bir sistemde birçok bileşen kullanmanıza gerek kalmaz. Dual aktüatörlerin daha da gelişmiş modelleri, bellek fonksiyonu ve aksesuar desteği gibi ek özellikler sunmaktadır. Hatta isterseniz iki yatağı paralel olarak aynı anda hareket ettirilebilmeniz sayesinde, bu sistemler konforlu ve kullanışlı ayarlanabilir yatak sistemleri için ideal bir çözüm olarak öne çıkmaktadırlar.

DahaFazlaBilgiDüğmesi

Dual aktüatörlerin kullanıldığı sektörler

Çift motor olarak da bilinen TWINDRIVE ® elektrikli dual aktüatörler, çoğu zaman konutlarda kullanılan ayarlanabilir konfor yataklarında kullanılmaktadır. Bu elektrikli aktüatörler, yatak çerçevesine yalnızca bir adet yerleştirildiğinde yatak için iki ayrı ayarlama seçeneği sunmaktadır.

 

Ayarlanabilir yataklar için dual aktüatör

LINAK'ın TWINDRIVE ® dual aktüatörleri, ayarlanabilir bir yatağa elektrikli hareket entegre etmenin ideal yoludur. Piyasada bulunan çapraz destek çubukları ve üniversal montaj braketleri aralarında standart mesafeler kullanarak, dual aktüatörlerimizi yatak çerçevelerinin çoğu ile uyumlu olabilmeleri için optimize ettik.

TWINDRIVE® dual aktüatör, yatak çerçevesinde bulunan çapraz destek çubuklarına monte edilir. Dual aktüatör tarafından üretilen dönme hareketinin yatağı hareket ettirebilmesi için bu çapraz çubuklara özel braketler takılır. Ardından aktüatör çapraz destek çubuğunu döndürmek için bu braketi iter ve ayarlanabilir yatakta gerekli nokta hareket ettirilir.

LINAK TWINDRIVE dual aktüatörün montajı için yatak çerçevesindeki çapraz destek çubukları

 

Dual aktüatörler için aksesuarlar ve ileri teknoloji

LINAK’ın modern ayarlanabilir konfor yatakları, hareketlerin kablosuz olarak kontrol edilebilmesini sağlayan Bluetooth® teknolojisi ile donatılmıştır. El kumandaları veya mobil uygulama, Bluetooth® üzerinden ürünle eşleştirilir ve uygulamanın kablosuz olarak kontrol edilebilmesini sağlar. Kullanıcılar, mobilyalarını kontrol edebilmek için LINAK Bed Control uygulamasını veya müşterilerimizin özelleştirilmiş mobil uygulamalarını indirip el kumandası olarak kullanabilirler.

TWINDRIVE® dual aktüatörün gelişmiş versiyonları, sisteme aksesuar eklenebilmesine de olanak tanır. Bu aksesuar bir masaj motoru veya yatak altını aydınlatan bir LED ışık şeridi olabilir.

DahaFazlaBilgiDüğmesi

Sıkça sorulan sorular

TWINDRIVE dual aktüatör nedir?

LINAK®’ın dual aktüatörleri (veya kısaca TWINDRIVE® modelleri), tek aktüatörle yatağın iki ayrı yerinin ayarlanabilmesini sağlayan “hepsi bir arada” bir çözümdür. Dual aktüatörler, ayarlanabilir bir yatağa elektrikli hareket sağlamak için kullanılır. Piyasada bulunan çapraz destek çubukları ve üniversal montaj braketleri aralarında standart mesafeler kullanarak, dual aktüatörlerimizi yatak çerçevelerinin çoğu ile uyumlu olabilmeleri için optimize ettik.

Dual aktüatör ayarlanabilir yatakta nasıl çalışır?

Dual lineer aktüatör, özel braketleri olan çapraz destek çubuklarına monte edilir. Dual aktüatörün yarattığı dönme hareketi braketi iter ve bu sayede dönen çapraz destek çubuğu ayarlanabilir yatağın ilgili bölümünü hareket ettirir.

LINAK TWINDRIVE dual aktüatörün montajı için yatak çerçevesindeki çapraz destek çubukları

Ayarlanabilir yataklar için geliştirilen dual aktüatörlerin türleri nelerdir?

LINAK olarak iki tür dual aktüatör ile çalışıyoruz: Standard ve Advanced.

Standard modeller, sırt ve bacak bölgelerinin ayarlanabilmesini yalnızca tek bir aktüatörle sağlar ve ek olarak aşağıdaki özelliklere sahiptir: Mekanik acil boşaltma/indirme, bekleme modunda düşük güç tüketimi ve entegre Yatak Altı Aydınlatması.

LINAK dual aktüatörün Advanced modelleri, Standard modellerle aynı özellikleri ve fazlasını sunar. Ek olarak, iki yatağın paralel olarak hareket edebilmesini, favori konumların kaydedilebilmesini ve masaj motorları veya ekstra Yatak Altı Aydınlatması gibi ekstra aksesuarlar eklenebilmesine izin verir.

Standard ve Advanced modellerini fişlerine bakarak ayırt edebilirsiniz. Güç kablosunu bağladıktan sonra boşta bir fiş varsa elinizdeki Advanced modelidir.

Standard ve Advanced versiyonlarını ayırt ettiren LINAK TWINDIRVE dual aktüatör fişleri.

Bir dual aktüatörü nasıl kontrol edebilirim?

LINAK'ın dual aktüatörleri, yalnızca kablosuz kumanda türleri kullanmaktadır. Entegre Bluetooth özelliği, elektrikli aktüatör sistemini kablosuz el kumandalarımızdan biriyle, LINAK Bed Control uygulamasıyla veya kendi özel uygulamanızla eşleştirebilmenizi sağlar.

Bir yatağı dual aktüatöre uyacak şekilde nasıl tasarlarım?

Yataklar çeşitli şekillerde tasarlanabilir. Ancak ayarlanabilir yataklar için genellikle tek aktüatör sistemleri, dual aktüatör sistemleri veya her ikisinin birlikte kullanılması tercih edilmektedir. Ancak bu sistemlerin her biri için kullanılması gereken yatak çerçeveleri çok farklıdır.

Elektrikli dual aktüatör sistemleriyle kullanılacak yatak çerçevelerinde, yatağın sırt veya bacak kısmını ayarlamaktan sorumlu çapraz destek çubukları arasında standart mesafe bulunması yeterlidir. Çapraz destek çubuğu, dual aktüatörün itme hareketini yapabilmesi için özel braketlere sahip olması gerekir.

Bu videoda montajın nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz.

LINAK dual aktüatörlerin hangi modeli en iyisidir?

Hangi aktüatörün en iyisi olduğu, tamamen hareket kazandırmak istediğiniz yatağa bağlıdır. Bu nedenle, LINAK’ın hangi dual aktüatörünün yatak tasarımınız için en iyisi olacağını söylemek mümkün değildir.

Öncelikle, yatak tasarımınızın ne kadar güce ihtiyaç duyduğunu bilmeniz gerekir. Ağır yataklar için TD5’i, daha hafif latalı yataklar içinse TD4’ü öneriyoruz.

Ayrıca, yatağınızın hangi özelliklere sahip olmasını istediğiniz de önemlidir. Tüm standart özellikler için dual aktüatörün standart modeli yeterlidir. Eğer iki yatağınızı paralel olarak hareket ettirmek ve favori konumlarınızı kaydedebilmek istiyorsanız, gelişmiş bir dual aktüatöre ihtiyacınız olacaktır.

Gereksinimlerinize tam olarak uyan sistemi bulabilmeniz için satış ekibimiz doğru çözümü bulmanıza her zaman yardımcı olmaya hazırdır.

Bluetooth® marka adı ve logoları, Bluetooth SIG Inc. şirketinin tescilli ticari markalarıdır ve bu markaların ve logoların LINAK® tarafından her türlü kullanımı lisans altındadır.

Dosyalar

HOMELINE ürünlerine genel bakış

Ayarlanabilir yatak ve koltuklara yönelik HOMELINE sistemlerinin ve ürünlerinin çeşitliliğini keşfedin.

Hizmet verdiğimiz sektörler

LINAK®, birbirinden farklı uygulama alanlarına kusursuz hareketlilik kazandırmak amacıyla elektrikli lineer aktüatör çözümleri üretmektedir. Geliştirdiği çözümleri sağlıktan tarıma, konfor mobilyalarından ofis donanımlarına ve endüstriyel otomasyona kadar çeşitli sektörlere sunmaktadır.

Çalıştığımız sektörlerin kapsamlı çeşitliliğini siz de keşfedin.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now