Contact us here

CAN SAE J1939® - Mobil arazi makinelerinin tümü için tek standart

CAN SAE J1939 kontolü, tüm gereklilikleri içeren bir paket çözümdür. Yerleşik CAN veri yoluna sahip LINAK® aktüatörler, çeşitli ağır iş makinelerine kolayca monte edilir ve ayarlanır.

 

CAN SAE J1939 nedir?

CAN SAE J1939, Elektronik Kontrol Üniteleri (ECU) arasında iletişim için Otomotiv Mühendisleri Birliği (SAE) tarafından geliştirilmiş olan standartlaştırılmış bir yöntemdir ve tüm üreticilere ortak bir dil sunar. CAN SAE J1939, fiziksel Denetleyici Alan Ağı (CAN) katmanını temel alan bir Daha Yüksek Katmanlı Protokol (HLP) sağlar.

Uzun yıllardır piyasada olan bu protokol, akıllı otomasyonu desteklemek üzere inşaat, malzeme taşıma ve ormancılıkta kullanılan mobil arazi makinelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

SAE J1939 CAN veri yolu entegre edilmiş LINAK aktüatörler

Makine kontrolü, modern tarım, inşaat ve mobil açık hava uygulamalarında son derece önemlidir.

Çözüm elektriklidir ve gelişmiş BUS iletişimi olanağı sunmaktadır. Daha otomatik ve otonom bir dünya için gerekli zemini hazırlayan LINAK, boyut ve güç açısından çeşitli seçenekleri kapsayan entegre SAE J1939 CAN veri yolu kontrollü çeşitli aktüatörler sunmaktadır.

IC Integrated Controller™ programımızın bir parçası olan CAN SAE J1939, tanınmış bir veri yolu standardıdır ve lineer aktüatör hareketinin özel elektronik sistemler olmadan mevcut CAN veri yolu sistemlerinde kullanılabilmesini sağlar.

CAN J1939 logosu
 

Yerleşik CAN veri yolu kontrolüne sahip aktüatörler, örneğin tarım ve inşaat makineleri gibi çeşitli ağır iş makinelerine kolayca monte edilir ve ayarlanır. Daha fazla bağlantı olanağı ve canlı veriler, CAN veri yoluna sahip bir kontrol sisteminin ve aktüatörlerin doğrudan birbirleriyle iletişim kurmasını kolaylaştırmaktadır.

 

Kolay entegrasyon ve ayarlama seçenekleri

CAN SAE J1939 serisi aktüatörlerimiz, sadece birkaç bileşen ve basit kablo bağlantıları ile daha kolay montaj ve makinenizdeki mevcut CAN veri yolu ağına daha kolay bağlantı olanağı sunmaktadır. Buna ek olarak, her aktüatör tipi, sadece küçük bir parametre değişikliği ile aynı makine için farklı fonksiyonlara uyarlanabilir.

 

Özellikler ve avantajlar

Aktüatör, bu veri yolu standardı sayesinde bakım planlama, arıza teşhis ve sorun giderme çalışmaları için bilgi sağlar ve bu da servis maliyetlerini önemli ölçüde düşürür.

CAN veriyolu ile donatılmış aktüatörler, tam pozisyon kontrolünün yanı sıra piston pozisyonu hakkında geri bildirim, servis verileri ve tam arıza teşhisi de sağlayabilir.

CAN SAE J1939'lu aktüatörlerin özellikleri

 

Özellik

Açıklama


 

Donanım ve yazılım adresleme

Basit bir pim yapılandırması değişikliği ile yedi benzersiz CAN adresi oluşturulabilir. Bu sayede aktüatörler kolayca kurulabilir, değiştirilebilir ve hatta aynı aktüatörleri farklı amaçlar için kullanabilirsiniz.

CAN adres ataması, LINAK servis aracı ya da J1939 teşhis aracı kullanılarak gerçekleştirilebilir.

 

Dinamik hız ayarı

Aktüatör hareketi boyunca hız değiştirebilir ve hız bilgisi CAN veri yolu ağı üzerinden öğrenilebilir.

 

Soft start ve soft stop

Soft start ve soft stop süreleri, bir CAN komutu kullanılarak belirlenebilir. Aktüatörün hızlanma ve yavaşlama sürelerini ayarlayarak, makinenizin daha az zorlanmasını sağlayabilirsiniz.

 

Daha fazla uyumluluk

Çeşitli makinelerle daha ileri düzeyde uyumluluk için, Autobaud'a ek olarak çeşitli sabit iletişim hızları.

 

 
 
 

CAN SAE J1939 ile donatılmış aktüatörler çok sayıda avantaj sunuyor

  • Aktüatörlerin gerçek zamanlı konum kontrolü
  • Hız, çalışma süresi, akım ve diğer koşullar gibi durum geri bildirimleri
  • Hem güncel hem de geçmişe ait veriler yardımıyla eksiksiz teşhis ve servis bilgileri
  • Daha az bileşen ve basit kablolama sayesinde makinenize kolay entegrasyon
  • Aynı adaptörü çeşitli uygulamalara adapte etme esnekliği
  • Servis verileri, sorun giderme ve bakım çalışmalarının daha hızlı yapılabilmesini sağlar
 
 

Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

İletişim simgesi

J1939 aktüatörlerimiz ya da diğer arayüzlerden biri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, ekibimiz size yardımcı olmaya hazırdır.

Bizimle hemen iletişime geçin

 
 
“LINAK’ın ürün portföyü, ticari araç sektöründe iletişim ve ağ konusunda açık standardı belirleyen CAN SAE J1939’u içermektedir. CAN veri yolu protokolü, çok sayıda müşteriye özel uygulamaya uyarlanabilen standartlaştırılmış ve esnek bir iletişim sistemi sağlar.”
Thomas Møller, Teknik Satış Uygulama Mühendisi, TECHLINE.
 
 

CAN veri yolu hakkında destekleyici kaynaklar

CAN veri yolu yazılım sürümü 1 için kullanım kılavuzu
CAN veri yolu yazılım sürümü 3 için kullanım kılavuzu

Daha kolay kurulum için bir CAN DBC dosyası (CAN veritabanı) mevcuttur. Ham CAN veri yolu verilerinin 'fiziksel değerlere' kodunun çözülmesi için bilgileri içeren bir metin dosyasıdır.

Hangi CAN veri yolu sürümünü kullandığınızı buradanöğrenebilirsiniz.

 
 

BusLink

BusLink

LINAK'ın entegre kontrolörlü IC aktüatörleri, BusLink yapılandırma yazılımı ile yapılandırılabilir.

Aktüatörünüzü yapılandırmak veya servis verilerini okumak için en yeni BusLink yazılımını ücretsiz olarak indirin. Temel fonksiyonlar burada açıklanmıştır ve her iletişim protokolü bu fonksiyonlar için çeşitli ek özellikler ve talimatlar ile birlikle gelmektedir.

 

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now