Contact us here
Üretim alanının önünde oturan dört LINAK çalışanı.

Sürdürülebilirlik

Bir arkadaşa yardımcı olmak amacıyla ortaya çıkan bir fikir, tüm dünyada insanların hayatları kolaylaştıran uluslararası bir şirkete dönüştü. İnsanlara işlerinde ve hayatlarında hareket kazandıran çözümler. Hayatları kolaylaştırma amacımızı sadece ürünlerimizde değil, yaptığımız her şeyde görmek mümkündür.

Danimarka kültüründeki köklerimiz, aile mirasımız ve değerlerimiz bize bu yönde her zaman güç veriyor. Müşterilerimiz, çalışanlarımız ve gezegenimiz için kolay olanı değil, her zaman doğru olanı yapmayı amaçlıyoruz. Aldığımız her kararda sürdürülebilirliği göz önünde bulundursak da, dünyamıza en büyük katkıyı hayatları kolaylaştıran ürünlerimizle sağlıyoruz.

Ne yaparsak yapalım, ne veya kim ile çalışırsak çalışalım veya dünyanın neresinde olursak olalım; hepimizin çevreye özen göstermesi ve iklim üzerindeki olumsuz etkimizi en aza indirmesi gerekiyor.

 
Bent Jensen, CEO ve Şirket Sahibi, LINAK A/S

2012 yılında ailem ve ben LINAK®’ın geleceği ile ilgili önemli bir karar aldık. İşletmenin ailede kalmasını ve aile şirketimizi tanımlayan değerlerin yaşatılmaya devam etmesini sağlamak amacıyla nesiller arası bir plan geliştirdik. Yaptığımız yatırımlar konusunda her zaman uzun vadeli düşünürüz. LINAK olarak çalışanlarımıza ve bulunduğumuz bölgeye olan bağlılığımızdan dolayı, genel merkezimizi ve üretimimizi Danimarka’da tutuyor ve yerel toplumun faaliyetlerini destekliyoruz. Müşterilerimize karşı da büyük bir bağlılık hissediyoruz; onlar olmasaydı biz var olamazdık.

Bent Jensen, CEO ve Şirket Sahibi, LINAK A/S
 

Biz Hayatınızı Kolaylaştırırız

32%

2010’dan bu yana genel merkezde azalttığımız doğal gaz tüketimi

9,1 yıl

Dünya çapında LINAK çalışanlarının ortalama kıdemi (2023)

94%

Harika bir iş-yaşam dengesine sahip olduğumuzu ifade eden çalışanlarımız (2022)

 
 

Söylenenleri eyleme geçirmek

Çevre, Sosyal ve Yönetişim (ÇSY) kategorilerinde Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne (SKH) de destek ve katkı sağlayan sürdürülebilirlik girişimlerimizi, kapsamlı bir önemlilik değerlendirmesinin ardından altı temel alanda yürütmeye karar verdik. Bu girişimlerimizi AR-GE’den operasyonlara ve tedarik zincirinden ve müşterileri ilişkilerine kadar yaptığımız her şeye entegre ederek, dünyanın dört bir yanında çevreye ve ürünlerimizden faydalanan insanlara daha olumlu bir katkı sağlayabileceğiz.

Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri logosuLINAK, sürdürülebilirliği ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ni destekliyor

 
LINAK’ın Temel Girişimleri
Çevre

Sürdürülebilirlik/Çevre logosu

Karbon Emisyonları: Operasyonlarımızdan kaynaklanan emisyonlar (Kapsam 1 ve 2) ve satın aldığımız parçalardan, lojistik faaliyetlerden, ürünlerin kullanımından vs. kaynaklanan emisyonlar (Kapsam 3).

Ürün Tasarımı ve Döngüsellik: Varlıkların korunmasında ve atık oluşmamasında ürünlerin ve tasarımlarının etkisi.

Kaynak Kullanımı ve Döngüsellik: Kaynak kullanımının, ambalajların, atık yönetiminin ve döngüsel kaynaklara ve sıfır atık yaklaşımına geçişin etkisi.

Sosyal

Sürdürülebilirlik/Sosyal logolar

Çalışan Bağlılığı: Çalışanların işlerine ve çalıştıkları kuruluşa karşı gösterdikleri bağlılığın seviyesi ve bir topluluğa ait olma hissinin nasıl daha fazla motivasyon, üretkenlik ve genel iş memnuniyeti sağlayabileceği.

Yönetim

Sürdürülebilirlik/Yönetişim logoları

Sürdürülebilir Tedarik Zinciri: Çevre, insan hakları ve tedarik zinciri için tehlike teşkil edebilecek jeopolitik risklerin önlenmesi dâhil olmak üzere sürdürülebilir tedarik ve tedarik zinciri yönetimi.

Müşterinin ÇSY Beklentileri: Sürdürülebilirliğe ilişkin artan beklentilere ayak uydurma ve gereksinimleri karşılayacak stratejiler ve çözümler geliştirme becerisi.

 

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now