Contact us here
Teknoloji ve trendler

Aktüatör testleri

Aktüatör birçok cihazın bileşenlerinden sadece biri olduğundan, sorunsuz çalışan bir aktüatöre sahip olmanın ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle aktüatörlerimizin her bir bileşeni, hiçbir şeyin şansa bırakılmadığı test merkezimizde kapsamlı testlere tabi tutulmaktadır.

Test süreçleri – TECHLINE – Teknoloji ve Trendler

Tüm ürünlerimizin içi ve dışı en aşırı koşullar altında günler, haftalar, aylar ve yıllar boyunca aralıksız olarak; bükülme, titreşim ve darbe, kimyasal banyo, tuz buharı, basınçlı su ve aşırı yüksek/düşük sıcaklıklara maruz kalma testlerine tabi tutmamız son derece önemlidir.

Aşağıdaki videolarda ilgili testler hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

 

Endüstriyel elektrikli aktüatörlerin dış etkenlere karşı sunduğu korumaya yönelik testler
Endüstriyel aktüatörlerinin suya, toza ve yüksek sıcaklıklarda basınçlı suya karşı dayanıklı olup güvenilir bir şekilde çalışabilmeleri şarttır. Aktüatörlerimizin hem sıvılara hem de toza karşı dirençlerini test ediyoruz.

Endüstriyel elektrikli aktüatörlere uygulanan darbe testleri
Tüm aktüatörlerimiz, kendilerinden beklenen performansı dinamik ve zorlu çalışma koşullarında gösterebilmelidir. Test merkezimizde aktüatörlere titreşim, darbe/çarpma ve düşme testleri uygulanır.

 
 

Endüstriyel elektrikli aktüatörlere uygulanan tuz ve kimyasal madde testleri
Aktüatörlerimiz tuz buharı, kimyasal madde, mazot, hidrolik sıvısı ve çeşitli maddelerin olumsuz etkilerine maruz bırakılır. Tüm bu maddeler aktüatörlerin hem plastik hem de metal bölümlerini etkilediğinden, tüm aktüatörlerimiz çevresel etkenlere karşı son derece ağır testlere tabi tutulur.

Endüstriyel elektrikli aktüatörlere uygulanan mekanik dayanıklılık testleri
Aktüatörlerin kullanım ömürleri boyunca optimum performans ile çalışabilmeleri önemlidir. Ebatları ve modeli fark etmeksizin, her aktüatör dayanıklılık testlerine tabi tutulur.

 

Performans testleri: titreşim ve darbe
Bu testler, arazide çalışan ekipman ve makine aktüatörlerinin sürekli maruz kaldıkları titreşimlere rağmen etkili performans sağlamalarını garantiler.

LINAK olarak, yüksek ürün kalitesi ve güvenilirliği sağlayabilmek amacıyla her zaman gerektiğinden daha kapsamlı testler uygularız.

Performans testleri: mekanik dayanıklılık
Aktüatörlere uygulanan mekanik dayanıklılık testi, aktüatörlerinizin kullanım ömürleri boyunca optimum performans ile çalışacağından emin olabilmenizi sağlar. Ebatları ve modeli fark etmeksizin, her aktüatör dayanıklılık testlerine tabi tutulur. Amacımız, her zaman mümkün olan en uzun kullanım ömrünü sunabilmektir.

 
 

İklim testleri: dış etkenlere karşı koruma (IP koruma seviyesi)
LINAK’ın endüstriyel aktüatörlerinin suya, toza ve yüksek sıcaklıklarda basınçlı suya karşı dayanıklı olup güvenilir bir şekilde çalışabilmeleri kritik önem taşımaktadır. Ürünlerimizin IP koruma derecelerini test etmemizin nedeni de budur.

İklim testleri: tuz ve kimyasallar
Endüstriyel aktüatörlerimiz, yüksek derecede korozif ortamlarda uzun bir hizmet ömrü sunabilmeleri için nemli ortamlarda tuz ve kimyasalların olumsuz etkilerine maruz bırakılarak test edilir.

 
 

LINAK aktüatörlere uygulanan soğuk ve sıcak ortam testleri

İklim testleri: sıcaklık ve rutubet
Sıcaklık ve rutubet seviyeleri değişken olan ortamlarda yürütülen testler, aktüatörlerin en sert iklim koşullarında bile güvenilir performans ile çalışabilmelerini garantiler. Özellikle zorlu koşullarda çalışması gereken aktüatörler için daldırma testi gibi özel test programları da uygulanmaktadır.

LINAK aktüatör testleri

Elektromanyetik uyumluluk (EMC)
LINAK’ın endüstriyel aktüatörleri, çeşitli endüstriyel standartlara uygun bir şekilde elektromanyetik uyumluluk testlerine tabi tutulurlar. Bu testler, aktüatörün elektromanyetik enterferanstan etkilenmediğini garantilemek ve aktüatörden yayılan emisyonların endüstriyel makineyi etkilemediğini kanıtlamak amacıyla yürütülür.

 
Endüstriyel kullanıma yönelik elektrikli aktüatörler için dış etkenlere karşı koruma testleri play-icon

Endüstriyel kullanıma yönelik elektrikli aktüatörler için dış etkenlere karşı koruma testleri

Endüstriyel kullanıma yönelik elektrikli aktüatörler için tuz ve kimyasal testleri play-icon

Endüstriyel kullanıma yönelik elektrikli aktüatörler için tuz ve kimyasal testleri

Endüstriyel kullanıma yönelik elektrikli aktüatörler için darbe testi play-icon

Endüstriyel kullanıma yönelik elektrikli aktüatörler için darbe testi

Endüstriyel kullanıma yönelik elektrikli aktüatörler için mekanik dayanıklılık testleri play-icon

Endüstriyel kullanıma yönelik elektrikli aktüatörler için mekanik dayanıklılık testleri

Kırılmaz play-icon

Kırılmaz

Dosyalar

LINAK test broşürü

Aktüatör içerisinde bulunan her bir parça, LINAK’ın test merkezinde kapsamlı testlere tabi tutulur. Daha fazla bilgiyi bu klasörde bulabilirsiniz.

TECHLINE ürünlerine genel bakış

Dayanıklı ve güçlü TECHLINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin. Uzun ömürlü, ağır işe dayanıklı ve zorlu koşullara uygun tasarım.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now