Contact us here

CANopen®, ağır hizmet uygulamalarında otomasyonun artırılmasına destek olur

CANopen, otomasyon ve otonom araçların kontrolünü geliştirmek amacıyla LINAK® aktüatörleri için ek bir seçenektir. CANopen aktüatörlerin entegre edilmesi ve yapılandırılması kolaydır.

 

CANopen nedir?

CANopen, Denetleyici Alan Ağı (CAN) protokolünü temel alan üst düzey bir iletişim protokolüdür. CANopen, CiA 301 standardına dayalı bir iletişim protokolüdür ve demir yolları, tarım, ağır vasıta ve otobüs, denizcilik, iş makineleri ve fabrika otomasyonu gibi sektörlerde kullanılan başlıca ağ mimarisidir.

Esasen, taşıma sistemleri gibi hareket gerektiren makine kontrol sistemleri için tasarlanmıştır. Günümüzde robotik (otomatik robotlar, konveyör bantları ve diğer endüstriyel makineler), otomotiv (tarım, demiryolu, römork, inşaat, madencilik, denizcilik) ve daha birçok sektörde kullanılmaktadır.

 

CANopen entegre edilmiş LINAK aktüatörler

CANopen, LINAK IC Integrated Controller™ programının bir parçasıdır ve onlarca yıldır piyasada bulunan, iyi bilinen bir iletişim teknolojisidir. CANopen aktüatörlerimiz, öncelikli olarak endüstriyel otomasyona odaklanılarak tasarlanmıştır.

Hızla büyüyen otomasyon trendi sayesinde CANopen tabanlı kontrol sistemlerine olan talebin artması, CANopen aktüatörlerin de büyük önem kazanmasına neden olmaktadır. CANopen seçeneği ile, bir aktüatörü, dönüştürücü modülüne ihtiyaç duymadan doğrudan mevcut bir CANopen ağına entegre etmeniz mümkündür.

CANopen simgesi
 

CANopen arayüzüne sahip çeşitli aktüatörler sunuyoruz. Bu sayede üreticilere daha fazla esneklik sağlayabiliyoruz. Ağır hizmet tipi LA36 ve LA37 aktüatörler aynı zamanda 24 V ve 48 V’luk modelleri ile temin edilebildiğinden, çözüm seçeneklerinin sayısını daha da artırılmış oluyor.

Ayrıca CANopen, batarya ile çalışan uygulamalar için de çok uygundur.

 

Daha fazla esneklik

CANopen teknolojisiyle donatılmış LINAK aktüatörler, özellikle çeşitli araç bileşenlerini tek bir platformda kontrol etmek ve izlemek zorunda olan yazılım mühendislerine yüksek derecede esneklik sunmaktadır.

 

Özellikler ve avantajlar

CANopen aktüatörler, tam konum kontrolünün yanı sıra piston konumu, akım tüketimi, hız ve tam arıza teşhisi konularında geri bildirim sağlayabilir. Ayrıca sistem kimlik verilerini ve çalışma zamanındaki gerçek akımı da bildirir. Bu, sorunların daha hızlı giderilebilmesini sağlar.

CANopen ile donatılmış aktüatörlerin özellikleri

 

Özellik

Açıklama


 

Yazılım adresleme

Bireysel CAN Node-ID ataması, LINAK hizmet aracı kullanılarak gerçekleştirilebilir.

 

Dinamik hız ayarı

Aktüatör hareketi boyunca hız değişimi ve CAN veri yolu ağındaki konumun doğrudan öğrenilebilmesi

 

Soft start ve soft stop

Soft start ve soft stop süreleri, bir CAN komutu kullanılarak belirlenebilir. Aktüatörün hızlanma ve yavaşlama sürelerini ayarlayarak, makinenizin daha az zorlanmasını sağlayabilirsiniz.

 

Daha fazla uyumluluk

Çeşitli makinelerle daha ileri düzeyde uyumluluk için, Autobaud'a ek olarak çeşitli sabit iletişim hızları.

 

Kolay kurulum

Ürünle beraber .eds formatında sağlanan elektronik veri sayfası zahmetsiz bir kurulum sağlar.

 

 
 
 

CANopen entegre edilmiş LINAK aktüatörler, birçok avantaj sunar

  • Aktüatörlerin gerçek zamanlı konum kontrolü
  • Hız, çalışma süresi, akım ve diğer koşullar gibi durum geri bildirimleri
  • Hem güncel hem de geçmişe ait veriler yardımıyla eksiksiz teşhis ve servis bilgileri
  • Daha az bileşen ve basit kablolama sayesinde makinenize kolayca entegrasyon
  • Servis verileri, sorun giderme ve bakım çalışmalarının daha hızlı yapılabilmesini sağlar
 
 

Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

İletişim simgesi

CANopen aktüatörlerimiz ya da diğer arayüzlerden biri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, ekibimiz size yardımcı olmaya hazırdır.

Bizimle hemen iletişime geçin

 
 
“CANopen ile çalışan aktüatör sistemleri; güç tüketimi, konum, hız ve performans durumu hakkında her türlü bilgiyi almamızı sağlıyor. Bu durum bize daha iyi kontrol seçenekleri sunuyor, daha hızlı arıza tespiti yapmamızı sağlıyor ve dolayısıyla müşterilerimize daha hızlı hizmet edebiliyoruz.”
Kim Andersen, Versalift’te Elektrik Tasarım Müdürü.
 
 

Destekleyici kaynaklar

LINAK aktüatörleri ve CANopen ile donatılmış modelleri hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, lütfen CANopen veri sayfamızı ziyaret edin, kullanıcı kılavuzuna bakın veya bölgenizdeki LINAK temsilciliği ile iletişime geçin.

CANopen yazılım sürümü 1 için kullanım kılavuzu
CANopen için Elektronik Veri Sayfası (.eds dosyası)

 
 

BusLink

BusLink

LINAK'ın entegre kontrolörlü IC aktüatörleri, BusLink yapılandırma yazılımı ile yapılandırılabilir.

Aktüatörünüzü yapılandırmak veya servis verilerini okumak için en yeni BusLink yazılımını ücretsiz olarak indirin. Temel fonksiyonlar burada açıklanmıştır ve her iletişim protokolü çeşitli ek fonksiyonlara sahiptir.

 

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now