Haberler 6 Aralık 2018

Hijyen seviyesini her yıl artırıyoruz

150 yılı aşkın süredir hijyen, hastanelerin ve genel olarak sağlık sektörünün en önemli gündem konularının başında gelmektedir. Hareketli sağlık ekipmanlarına yönelik gelişmiş hareket sistemleri üreticisi olarak LINAK, temiz ve yıkanabilir ürünler sağlayarak hijyenin sürekli geliştirilmesi konusunda sorumluluğu üstlenmektedir ve bunu hiç bitmeyecek bir yolculuk olarak görmektedir.

1800’lü yılların ortasında Dr. Oliver Wendell Holmes ve Dr Ignaz Semmelweis adlı iki öncü, cerrahların ve ebelerin, her bir hastaya bakmadan önce ellerini yıkayarak yaşama oranlarını nasıl önemli ölçüde artırdıklarını belgeledi. Hastanelerde sağlık ve hijyen arasındaki bağlantı kurulmuş oldu.

Günümüzde ‘hijyen’ konsepti, aynı zamanda modern hastanelerde kullanılan ekipmanların yıkanmasını ve dezenfekte edilmesini de kapsamaktadır. Hastane yatakları ve hasta liftleri gibi birçok tıbbi uygulamaya yönelik dünya standartlarında hareket sistemleri ve çözümlerinin sağlayıcısı LINAK olarak, sadece ilgili normların ve standartlarının gereksinimlerini karşılayarak değil, bunlardan fazlasını sunarak dayanıklı ve yıkanabilir ürünler sağlamak konusunda da kendimizi sorumlu hissetmekteyiz. 

Tüm bunları, bu önemli gündem maddesini daha da ileri taşımak için yapmaktayız. Yıkanabilir tıbbi ekipmanlar alanında yeni temizlik seviyesine bu adı veriyoruz: LINAK IPX6 Washable DURA™ 

Yarını bugünden düşündüğümüzde, bu öncülerin ve yaptıkları çalışmaların başlattığı sağlık sektöründe hijyen alanında sürekli iyileştirmeler yapmak için çalışmaya devam ediyoruz.

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.