Contact us here

Parallel

Sekiz adede kadar aktüatörü karmaşık kablolar ve kontrol kutuları kullanmanıza gerek kalmadan paralel olarak hareket ettirin.

 

Parallel hareket animasyonu

 

Parallel, birden fazla aktüatörü paralel olarak çalıştırabilmenizi sağlar. LINAK®’ın I/O™ arayüzünün bir parçası olan bu fonksiyon, akıllı lineer hareketin avantajlarından daha fazla faydalanabilmek amacıyla aktüatöre ekleyebileceğiniz çeşitli seçeneklerden biridir.

Parallel’in sunduğu özellikler hakkında aşağıda genel bilgi bulabilirsiniz. Bu özelliklerin tümü Actuator Connect™ üzerinden yapılandırılabilir.

 
 

Actuator Connect™ yazılım simgesi

LINAK®’ın IC Integrated Controller™ aktüatörleri esnektir ve müşterinin özel istekleri doğrultusunda yapılandırılabilir. Aktüatörünüzü kullanımı kolay Actuator Connect™ yapılandırma aracı ile yapılandırın.

Actuator Connect yapılandırma aracının en yeni ücretsiz sürümünü buradan indirebilirsiniz.

 
 

Kusursuz senkronizasyona sahip hareket sağlayın

- üstelik yükte oluşabilecek değişiklikler fark etmeksizin

Aktüatörlerin paralel hareketi entegre kontrolör sayesinde kolayca sağlanabilir. Başka herhangi bir kumanda veya kablo bağlantısı gerekli değildir. Paralel çalışan aktüatörler, doğrudan kendi bus sistemleri üzerinden birbirleriyle haberleşirler.

İkincil aktüatörler mevcut konum ve durum hakkında bilgi veren birincil aktüatöre daima uyum sağladıklarından, yükte meydana gelen değişiklikler bile aktüatörlerin hassas biçimde hizalanmış hareketlerini etkilemez.

 

Tekli ve paralel çalışma şekli arasında geçiş yapın

- ağır bir yükü paylaşmak için ihtiyacını duyduğunuz destek

Genel itme gücünü yükseltmek ya da yükü dengelemek istediğiniz zaman aktüatörünüzü, tek başına çalışan bir aktüatör olarak tasarlanmış olsa bile paralel hareket edecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Bu seçenek, paralel sistemdeki aktüatör sayısını değiştirebilmenizi sağlar. Güvenlik nedeniyle sunulan bu ayar, paralel bir IC sisteminin çalışabilmesi için sahip olması gereken aktüatör sayısını belirler.

Sekiz taneye kadar aktüatör birbirine bağlanabilir ve paralel hareketler kusursuz şekilde senkronize edilebilir.

 

Gereksiz kesinti sürelerini önleyin

- kesintilerin temel nedenlerini tespit edin

Zaman zaman oluşabilecek kesintiler, her zaman temel nedeni bulmanızı gerektirir.

Simetrik olarak çalışacak şekilde tasarlanmış olan paralel aktüatör çözümünde tüm aktüatörler birbirleriyle iletişim kurduğundan dolayı, bir aktüatör bir engele temas ettiğinde diğer aktüatörler de durur.

LINAK’ın sunduğu çeşitli sorun giderme yöntemleri arasında LED, hata kodları ve Actuator Connect yapılandırma aracı bulunmaktadır. Sunulan 3 arıza tanılama yöntemi sayesinde paralel sistemdeki arızaları kolayca gidermek ve hangi aktüatörün arızalandığını hızlıca tespit etmek mümkündür.

 

Yapılandırmanızı kopyalayın

- ve paralel sistemdeki aktüatörlerin diğerlerine uygulayın

Paralel sistemlerde bağlı aktüatör için yaptığınız yapılandırmayı kopyalayıp diğer aktüatörlere yapıştırmanızı gerektirecek senaryoları eminiz kolayca hayal edebilirsiniz.

Sistemin istendiği gibi çalışabilmesi için, paralel sistemdeki tüm aktüatörlerin tüm özelliklerinin aynı şekilde yapılandırılmış olması önemlidir. Bunun için Actuator Connect aracını kullanarak bir aktüatörün yapılandırmasını kopyalayıp diğer aktüatörlere kolayca uygulayabilirsiniz. Bu sayede tüm parametreleri teker teker elden geçirmenize gerek kalmaz.

Paralel sistemdeki tüm aktüatörler, tüm özelliklerde aynı yapılandırmaya sahiptir.

 

I/O arayüzümüz hakkında daha fazla bilgiyi burada ve diğer I/O seçeneklerini aşağıda bulabilirsiniz.

IC Integrated Controller™

Entegre kontrolörlü IC aktüatörlerimizin birçok avantajından biri, sundukları arayüz seçenekleridir

Daha fazla bilgi

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.