Contact us here
 

Protection

Uygulamayı mümkün olduğunca korumak amacıyla, aktüatörü sınırlandırma fonksiyonundan faydalanın.

 

Protection animasyonu

 

Protection, uygulamanızı yanlış kullanıma karşı koruyarak hasar ve arızaları önlemenize yardımcı olur. LINAK®’ın I/O™ arayüzünün bir parçası olan bu fonksiyon, akıllı lineer hareketin avantajlarından daha fazla faydalanabilmek amacıyla aktüatöre ekleyebileceğiniz çeşitli seçeneklerden biridir.

Protection’ın sunduğu özelliklerle ilgili özeti aşağıda bulabilirsiniz. Bu özelliklerin tümü Actuator Connect™ üzerinden yapılandırılabilir.

 
 

Actuator Connect™ yazılım simgesi

LINAK®’ın IC Integrated Controller™ aktüatörleri esnektir ve müşterinin özel istekleri doğrultusunda yapılandırılabilir. Aktüatörünüzü kullanımı kolay Actuator Connect™ yapılandırma aracı ile yapılandırın.

Actuator Connect yapılandırma aracının en yeni ücretsiz sürümünü buradan indirebilirsiniz.

 
 

Hasarları ve arızaları önleyin

- aktüatörün ne kadar akımla kullanılabileceğine dair limit belirleyin

Yeni bir akım limiti belirleyerek, aktüatörün bir engelle veya uygulamayı ve aktüatörü koruma amaçlı bir düzenekle temas ettiğinde otomatik olarak durmasını sağlayabilirsiniz. Akım limitleri her iki yön için de ayarlanabilir. Bu limitler, düşük sıcaklıklarda daha fazla güç tüketimine izin verilmesini gerektiren uygulamalar için özel olarak yapılandırılabilir.

Daha özel durumlarda her iki yönde de 10’a kadar değişken akım limiti tanımlayabilirsiniz. Bu, strok uzunluğunun %10’luk aralıklara bölünmesiyle yapılır ve her bir aralık için farklı bir akım limiti ayarlanabilir. Bu özellik, aktüatörün hareket boyunca aynı miktarda akım çekmediğinden emin olmak istediğinizde son derece kullanışlıdır. Aktüatör üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlayan bu özellik sayesinde akım limitlerini daha detaylı bir şekilde yönetebilirsiniz.

 

Aktüatörlerin sekmesini önleyin ve kusursuz çalışmalarını sağlayın

- hızlandırma ve yavaşlatma ayarlarından faydalanın

LINAK, aktüatörü anında durdurma fonksiyonuna alternatif olarak soft start ve soft stop seçeneğini sunmaktadır. Soft start ve soft stop özelliği, aktüatörün yavaşça hızlanarak tam hıza ulaşmasını ve ardından yavaşlayarak durmasını sağlar. LINAK’ın standart hız ayarlarından faydalanabilir veya kendi hızlanma/yavaşlama ayarlarınızı yapabilirsiniz. Daha yumuşak bir hareket sağlayabileceğiniz ayarlar sayesinde, hem uygulamanızın daha az zorlanmasını hem de aktüatörün kullanım ömrünün önemli ölçüde uzamasını sağlayabilirsiniz.

Geleneksel aktüatörler, çalıştırma sinyali manuel olarak kaldırıldığı zaman soft stop özelliğini kullanır (ve çalışmaya devam eder). Artık aktüatörün fiziksel veya sanal kurs sonuna yaklaştığında soft stop’a geçerek yavaşlayarak durmasını sağlayabilirsiniz.

 

Haricî bileşenlerin sayısını azaltın

- koşullu tetiklenen işlemler için üçüncü bir dijital giriş ekleyin

Bazı durumlarda, aktüatörün çalışabilmesi için sağlanması gereken dış etkenler olabilir. Harekete izin verecek haricî bir ön koşul olarak üçüncü dijital girişi kullanabilirsiniz.

Aktüatörden direkt geçen bir sinyal, çalıştırma koşullarının yerine getirilip getirilmediğini kontrol eder. Bu sayede PLC’nizin işlem yükü azaltılmış olur ve basit uygulamalarda ekstra bileşenlerden tasarruf edebilirsiniz.

 

Bir I/O aktüatörün Protection özelliklerini keşfedin

 

I/O arayüzümüz hakkında daha fazla bilgiyi burada ve diğer I/O seçeneklerini aşağıda bulabilirsiniz.

Dosyalar

I/O™ broşürü

Üniversal LINAK I/O arayüzünün sunduğu ezber bozan esneklik sayesinde, yenilikçi aktüatör fikirlerinizi artık daha kolay ve daha esnek bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

I/O™ arayüzü kullanıcı kılavuzu

Bu kullanım kılavuzu size LINAK I/O arayüzümüzün işlevselliği hakkında bilgi verecektir.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now