Contact us here
 

Position feedback

Aktüatörün konumu hakkında her zaman bilgi sahibi olarak uygulamanızdan optimum performans alın.

 

Position feedback animasyonu

 

Aktüatörden alınan Position feedback verileri, aktüatörün konumu hakkında hassas bilgi edinebilmenizi sağlar. Bu veriler, çoğu uygulamadan optimum performans alınabilmesi için önemlidir. LINAK®’ın I/O™ arayüzünün bir parçası olan bu fonksiyon, akıllı lineer hareketin avantajlarından daha fazla faydalanabilmek amacıyla aktüatöre ekleyebileceğiniz çeşitli seçeneklerden biridir.

Position feedback’in sunduğu özellikler hakkında aşağıda genel bilgi bulabilirsiniz. Bu özelliklerin tümü Actuator Connect™ üzerinden yapılandırılabilir.

 
 

Actuator Connect™ yazılım simgesi

LINAK®’ın IC Integrated Controller™ aktüatörleri esnektir ve müşterinin özel istekleri doğrultusunda yapılandırılabilir. Aktüatörünüzü kullanımı kolay Actuator Connect™ yapılandırma aracı ile yapılandırın.

Actuator Connect yapılandırma aracının en yeni ücretsiz sürümünü buradan indirebilirsiniz.

 
 

Aktüatör konumu hakkında bilgi alın

- değişen konum hakkında analog geri bildirim

Endüstriyel uygulamaların kontrol sistemlerinde geri bildirimler, yaygın olarak analog sinyaller vasıtasıyla alınır.

LINAK, kontrol sisteminize akım (mA) veya voltaj (V) ile ilgili geri bildirim sağlayabilir. Standart aralıklar 4-20 mA veya 0-10 V’tur. Çıkış sinyallerinin aralığı, kontrol sisteminize daha kolay entegre edilebilmesi için gerektiğinde ayarlanabilir.

Aktüatör, değişken konum hakkında alınan analog geri bildirim temelinde konumlandırılır. Bu sayede, geri besleme devresi ayrı olarak beslenerek stabil bir çıkış sağlayabilir. Ayrıca, endüstriyel ortamlarda daha uzun kabloların sinyal kalitesinden ödün vermeden kullanılabilmesine izin verir.

Geri besleme çıkışının yeni kurs sonuna göre ayarlandığından emin olmak için, geri besleme sinyalini ölçeklendirerek sanal bir limit belirleyin.

 

İki dijital çıkışı tam ihtiyaçlarınıza göre yapılandırın

- konum verileri için sunulan çeşitli dijital çıkış seçeneklerinden faydalanın

Aktüatör, konum verileri için tam ihtiyaçlarınıza göre yapılandırılabilen çeşitli dijital çıkış seçenekleri sunmaktadır.

Uygulamanız dijital sinyal kullanımını gerektiriyorsa analog konum geri bildirimine alternatif olarak tek Hall XOR ve çift Hall da kullanılabilir. Konum hakkında geri bildirim sağlayan bu sinyaller, makinedeki diğer bileşenlerden gelenler gibi dış interferanstan etkilenmez.

Aktüatörün tamamen geri çekildiğini veya uzatıldığını bildiren kurs sonu sinyalleri, analog konum geri bildirimine ek olarak veya bağımsız bir özellik olarak kullanılabilir. Aktüatör çalışırken dijital sinyaller de alınabilir. Bu sinyaller, ör. uygulamada bir bileşen hareket ettiğinde bir uyarı LED’inin yanmasını sağlamak için kullanılabilir.

Aktüatörün önceden belirlenmiş bir kurs sonuna ne zaman ulaştığını bilmeniz, bazı durumlarda yararlı olabilir. Aktüatörün durmasını istediğiniz bir aralık belirleyebilmenizi sağlayan bu özellik, aktüatörün bu aralığa girdiğinde veya aralık içerisinde belirli bir akım limitine ulaştığında sinyal göndermesini sağlar. Yani PLC’nize sinyal alabilmeniz için aktüatörün ilk önce fiziksel kurs sonuna ulaşması gerekmeyeceğinden, uygulamanızı bu konuyu düşünmenize de gerek kalmadan rahatça tasarlayabilirsiniz.

Bu dijital sinyallerin çoğu, aktif yüksek veya aktif düşük sinyal arasında seçim yapabilmenizi sağladığından uygulamanıza daha kolay entegre edilebilir.

 

Bir I/O aktüatörün Position Feedback özelliklerini keşfedin

 

I/O arayüzümüz hakkında daha fazla bilgiyi burada ve diğer I/O seçeneklerini aşağıda bulabilirsiniz.

Dosyalar

I/O™ broşürü

Üniversal LINAK I/O arayüzünün sunduğu ezber bozan esneklik sayesinde, yenilikçi aktüatör fikirlerinizi artık daha kolay ve daha esnek bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

I/O™ arayüzü kullanıcı kılavuzu

Bu kullanım kılavuzu size LINAK I/O arayüzümüzün işlevselliği hakkında bilgi verecektir.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now