Contact us here
 

Adjust movement

Uygulamanıza lineer hareket entegre etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

 

Adjust movement animasyonu

 

Adjust movement, sunduğu çeşitli kontrol seçenekleri, sanal limitler ve ayarlanabilir hız ile size her açıdan esneklik sağlar. LINAK®’ın I/O™ arayüzünün bir parçası olan bu fonksiyon, akıllı lineer hareketin avantajlarından daha fazla faydalanabilmek amacıyla aktüatöre ekleyebileceğiniz çeşitli seçeneklerden biridir.

Adjust movement’ın sunduğu özellikler hakkında aşağıda genel bilgi bulabilirsiniz. Bu özelliklerin tümü Actuator Connect™ üzerinden yapılandırılabilir.

 
 

Actuator Connect™ yazılım simgesi

LINAK®’ın IC Integrated Controller™ aktüatörleri esnektir ve müşterinin özel istekleri doğrultusunda yapılandırılabilir. Aktüatörünüzü kullanımı kolay Actuator Connect™ yapılandırma aracı ile yapılandırın.

Actuator Connect yapılandırma aracının en yeni ücretsiz sürümünü buradan indirebilirsiniz.

 
 

Aktüatörünüzü kontrol edin ve ayarlayın

- çeşitli giriş kablosu olanaklarından ve hız ayarlarından faydalanın

LINAK, aktüatör hareketi için tercihlerinize göre farklı kontrol seçenekleri sunmaktadır. Bu seçeneklerin her birinde hız ayarlarını özelleştirebilirsiniz:

  • Standart sürüş için, düşük seviyeli anahtarlamadan yararlanabilir ve iki kablo üzerinden dijital bir sinyal göndererek istenen yönde hareket başlatılmasını sağlayabilirsiniz (ör. %50 hızda geri yönde hareket). Aktüatörü her iki yönde aynı hızda çalıştırabilir veya ileri ve geri yöndeki hareketler için ayrı hızlar kullanmayı tercih edebilirsiniz.

  • Önceden tanımlanmış konumlar, toplam 2 hedef konum seçebilmenizi sağlar. Bu fonksiyon, aktüatörün her zaman aynı pozisyona hareket etmesini istediğinizde son derece kullanışlıdır. Önceden tanımlanmış konumları, aktüatörü ör. bir kumanda panosu üzerinden istediğiniz hızda belirli bir hedef konuma hareket ettirmek için kullanabilirsiniz.

  • Aktüatörün konumunu servo sürüş ile kontrol etmek için bir analog giriş sinyali (%0-100 PWM, 0-10 V veya 4-20 mA) kullanabilirsiniz. Bu sayede, aktüatörün fiziksel strok uzunluğu giriş sinyaline göre ölçeklendirilir ve tercih ettiğiniz sinyalle aktüatörün konumu tam olarak kontrol edilebilir.

  • Oransal sürüş, aktüatörün hızını ve yönünü analog girişe göre (%0-100 PWM, 0-10 V veya 4-20 mA) kontrol edebilmenizi sağlar. Tercihlerinize göre tek veya çift kontrol girişlerinden birini seçebilirsiniz. Tek kontrol girişi kullandığınızda, aktüatör bir sinyal ile her iki yönde hareket eder. Çift kontrol girişi ise her yön için birer kablo kullanılmasını gerektirir (yalnızca PWM).
 

Strok uzunluğunu sanal limitlerle sınırlandırın

- aktüatörü fiziksel strok sonuna ulaşmadan önce durdurun

Aktüatörün ileri ve geri yönlerdeki hareketleri için sanal limitler tanımlanabilir. Aktüatör hareket sinyali aldığında, sadece sanal strok sonuna kadar hareket eder. Bu özellik, aktüatörünüzü prototip çalışması için kullanıyorsanız özellikle kullanışlıdır. Bu özellik, strok uzunluğunun zaman zaman ayarlanmasını gerektiren uygulamalar için de uygundur.

Sanal limitler, manuel olarak veya öğrenme modunda otomatik olarak ayarlanabilir:

  • Manuel - Strok uzunluğunu, aktüatör her zaman belirli bir konumda duracak şekilde sınırlandırabilirsiniz. Bu özellik, ör. aynı aktüatör modelinden çok adet kullanıyorsanız ama bazen daha kısa strok uzunluğuna sahip bir aktüatöre ihtiyaç duyduğunuzda da kullanılabilir. İleri ve/veya geri yönde bir değer belirleyin.

  • Öğrenme modu - Öğrenme modu, aktüatörün yeni bir strok sonu öğrenmesini sağlar. Öğrenim, strok uzunluğu için önceden tanımlanmış aralıklar ve yeni kurs sonu için belirlenmiş bir limit (ör. mevcut bir engel nedeniyle) temelinde gerçekleşir. Bazı durumlarda, bir adım geriye hareket fonksiyonundan faydalanmak gerekli olabilir. Sistemin fiziksel kurs sonundan biraz mesafede olan bir kurs sonu öğrenebilmesini sağlayan bu özellik, aktüatörün daha yumuşak hareket etmesini sağlayarak kullanım ömrünü uzatabilir.
 

Bir I/O aktüatörün Adjust Movement özelliklerini keşfedin

 

I/O arayüzümüz hakkında daha fazla bilgiyi burada ve diğer I/O seçeneklerini aşağıda bulabilirsiniz.

Dosyalar

I/O™ broşürü

Üniversal LINAK I/O arayüzünün sunduğu ezber bozan esneklik sayesinde, yenilikçi aktüatör fikirlerinizi artık daha kolay ve daha esnek bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

I/O™ arayüzü kullanıcı kılavuzu

Bu kullanım kılavuzu size LINAK I/O arayüzümüzün işlevselliği hakkında bilgi verecektir.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now