Contact us here
Malzeme Taşıma

Mobil yük robotu çözümleri

LINAK, kaldırma ünitesi ile donatılmış mobil yük robotları için çeşitli aktüatörlerden oluşan geniş bir ürün portföyü sunmaktadır.

Mobil yük robotu

Mobil yük robotlarının kaldırma sistemleri için aktüatör çözümleri

Mobil yük robotları; el arabası, raf veya palet taşımak için entegre veya bağlanmış kaldırma modülleri kullanır. Burada genelde bir yükün A’dan B’ye taşınması söz konusudur ve bu işlemde otonom robot hem yükleme hem de indirme işlemini kendisi yapar.

Bu robot ayrıca montaj hatlarında esnek bir taşıma sistemi olarak da kullanılabilir. İş parçasını almak ve bırakmak için ve montaj sırasında ergonomik bir çalışma yüksekliği sağlamak amacıyla bir kaldırma ünitesi kullanılır. Aktüatörlerimiz, aşağıdaki özellikleriyle önemli gereklilikleri karşılamaktadır:

  • Ağır yükler kaldırabilmek amacıyla paralel sürüş modu
  • Hassas kontrol ve veri izleme fonksiyonları için standart iletişim arayüzleri
  • Uzun hizmet ömrü ve güvenilirlik

Mobil robotlar, kaldırma üniteleri entegre edilmiş olarak temin edilebilir. Fakat bazı üreticiler, üzerinde herhangi bir uygulama olmayan robotlar da sunmaktadır. Bu tür aksesuarlar, kontrol ve güç tedariki için sağlanan arayüzü kullanan üçüncü taraf sistem entegratörleri tarafından tasarlanır.

 
Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz? Bizimle hemen iletişime geçin
 

Ağır yükler kaldırabilmek amacıyla paralel sürüş modu
Otonom mobil yük robotları, 2.000 kg ağırlığa kadar yükleri kaldırıp taşıyabilecek tasarıma sahiptir. İki veya daha fazla aktüatör, genelde yükün dengelenmesi ve dağılımının sağlanması için kullanılır ve paralel modda çalışmalıdır. LINAK®’ın entegre yazılımı, paralel modda sekize kadar aktüatörün kullanılabilmesini ve bu sayede daha büyük yüklerin kaldırılabilmesini sağlamaktadır.

Hassas kontrol ve veri izleme fonksiyonları için standart iletişim arayüzleri
Aktüatörlerimiz 48 V’a kadar güç kaynaklarını ve CANopen, IO-link ve dijital/analog IO gibi standart iletişim arayüzlerini destekler. Hassas kontrol ve veri izleme fonksiyonlarını etkinleştiren geri bildirim sinyalleri, aktüatörlerimizin üreticiler veya sistem entegratörleri tarafından kolayca entegre edilebilmelerini sağlar.

Uzun hizmet ömrü ve güvenilirlik
Operatörler, müşterilerinin beklentilerini karşılayabilmek amacıyla ardiyeleri 7/24 işletmeyi hedefler. Bakım ve onarım çalışmaları için gerekli kesinti süreleri kısa tutulmalıdır. Long Life aktüatörlerimiz ve B10 hizmet ömrü hesaplayıcısı ile aktüatörün ömrünü uygulamanızın bakım aralıklarına uyarlayabilirsiniz. Aktüatörlerimiz, kapsamlı olarak test edilmiş tasarımı sayesinde son derece güvenilirdir.

Ayrıntıları göster
LINAK elektrikli aktüatör LA36
Malzeme elleçleme 101 – LINAK® Machining’de benzersiz mobil robot çalışıyor play-icon

Malzeme elleçleme 101 – LINAK Machining’de benzersiz mobil robot çalışıyor

play-icon

B10 Life | Actuator Academy™

play-icon

Fırçasız DC motorlar| Actuator Academy™

Dosyalar

LINAK test broşürü

Aktüatör içerisinde bulunan her bir parça, LINAK’ın test merkezinde kapsamlı testlere tabi tutulur. Daha fazla bilgiyi bu klasörde bulabilirsiniz.

TECHLINE ürünlerine genel bakış

Dayanıklı ve güçlü TECHLINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin. Uzun ömürlü, ağır işe dayanıklı ve zorlu koşullara uygun tasarım.

Malzeme yükleme/taşıma işlerimde çalışan mobil robotlara yönelik aktüatörler

Biz, malzeme yükleme/taşıma işlemlerinde kaldırma uygulamalarındaki çözüm ortağınızız. Elektrikli aktüatör çözümlerimizin mobil robotunuz veya endüstriyel ağır vasıtanız için neden ideal bir tercih olduğunu keşfedin.

Malzeme yükleme/taşıma çözümleri

Otomatik depolama ve üretim ortamlarında akıllı ve güvenilir kaldırma çözümleri için elektrikli aktüatörler ve kolonlar.

Ayrıntıları göster

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now