Teknoloji ve trendler

Zorlu uygulamalar, uzun süreli dayanıklılık sunan çözümler gerektirir

Otonom tarım, endüstriyel otomasyon ve AGV/AMR dünyasında uygulamaların bir ortak özelliği vardır: bu uygulamalardaki aktüatörlerde başarısızlık bir seçenek değildir. Etkili ve ekonomik çalışma için güvenilirlik ve uzun ömürlülük her zaman en önemli hususlardır. Bu parametreler dikkate alınarak tasarlanan Long Life aktüatörlerimiz bunların hepsini karşılar. Hatta fazlasını sunar.

İlerlemenin güçleştiği durumlarda güçlü olan ilerlemeye devam eder

Güvenilir ve uzun vadeli uygulamalarda, uzun süre dayanıklılık sunan çözümlere ihtiyaç duyarsınız. Üst düzey performans için tasarlanan LA36 Long Life  rakiplerden daha yüksek dayanıklılık sunar. Denenmiş ve test edilmiş uzun kullanım ömrü ile benzer ürünlerden daha uzun süreler kullanılabilir.

 

Esnek ve akıllı

LA36 sadece dayanıklılık sunmaz: aynı zamanda esnek ve akıllıdır. 24 V ya da 48 V seçenekleri, entegre kontrolör ve CANopen ve J1939 arayüzleri ile daha fazla montaj seçeneği sağlıyoruz. Günümüzün her geçen gün artan veriye aç uygulamaları için aktüatör, bakımın planlanması, arıza teşhisi ve sorun giderme için bilgiler sağlayarak servis maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.

 

Daha fazla döngü, daha az maliyet

Hem uzun kullanım ömrü gereksinimlerini karşılayan hem de uygun maliyetli bir elektrikli lineer hareket çözümü bulmak zordur: normal seçenekler arasında servo tahrikler ve standart aktüatörler bulunur, ancak bunların her ikisi de yüksek fiyat ya da masraflı kullanım ömrü sonunda değiştirme nedeniyle temel maliyeti artırır. LA36 Long Life ile hem maliyetleri azaltan hem de uygulamanın kullanım ömrünü uzatan bir çözüm sunuyoruz.

LINAK İş Geliştirme Müdürü Soren Buck, “Long Life aktüatörün, maksimum yük ve maksimum görev döngüsünde en az 200.000 döngü için test edildi. Akla gelebilecek en zorlu koşullarda. Bu durum piyasadaki geleneksel aktüatörlere göre çalışma ömrünü yaklaşık 20x artırmaktadır. Bu önemli ölçüdeki artışın ana nedenlerinden biri, güvenilirlik ve performans açısından yepyeni bir düzeye çıkmamızı sağlayan fırçasız motordur,” diyor.

Bu, uygulamalarının büyük çoğunluğunda, daha az servis ve daha az çalışılamayan süreli uzun ömürlü kullanım sunmak için fazlasıyla yeterlidir.

LINAK® LA36 Long Life elektrikli lineer aktüatör
 
 

Tak ve çalıştır özelliği ile zaman kazandırır

Sayıları giderek artan 48 V uygulamalar için geleneksel aktüatör çözümlerinin entegre edilmesi ve montajı kolay değildir. Standart 24 V aktüatörlerde, voltajı 48 V’tan 24 V’a dönüştürmek için bir dönüştürücü modülüne ihtiyaç vardır. LA36 Long Life, 48 V’a hazır geldiğinden dönüştürücüye ihtiyaç duymaz ve montaj süresini kısaltır. Aynı durum arayüzler için de geçerlidir: dahili CANopen ve J1939 arayüzleri ile herhangi bir dönüştürücü kullanmadan aktüatörü uygulamayla eşleştirmek kolaydır.

Soren Buck, “Müşterilerin bir çözümü entegre etme süresinin kısaltılması, Long Lİfe aktüatörümüzün tasarımında dikkate alınan konulardan biri oldu. Daha az bileşene sahip bu tak çalıştır çözüm, uygulama kullanıcıları için maliyetli servis gereksinimlerini ve çalışılamayan süreleri de azaltır,” diyor.

 

Veri ve sorun giderme için entegre kontrol

Standart aktüatör çözümünde, döngü sayısı, hata mesajları, amper kullanımı ve hızı gibi gelişmiş verileri almak mümkün değildir ve bu durum sorun gidermeyi zorlaştırır. Entegre Kontrolörü ve CAN bus ile LA36 Long Life, gerekli verilere erişim sağlayarak sorun gidermeyi kolaylaştırır.

 

Hassas kontrol – harici sensörler olmadan

Geleneksel aktüatörlerde uygulamada hassas kontrol elde etmek için harici pozisyon sensörlerini sisteminize takmak ve entegre etme, zaman ve maliyet gerektirir. LA36 entegre kontrolöre ve CAN bus’a sahip olduğundan herhangi bir harici sensöre ihtiyaç duyulmadan istenen konuma ulaşmayı sağlayacak hassas kontrollü bir sistem tasarlamak mümkündür.

 

Performans sunan dayanıklı güç

Long Life aktüatörümüz, en zorlu çalışma koşullarında bile çalışma süresini artıran uzun süreli, sorunsuz performans sağlar. Daha az bileşeni sayesinde kolay takılır ve servis gereksinimini azaltır. Çeşitli arayüz ve motor besleme voltajı seçenekleri uygulama esnekliği sunarken entegre kontrolör hızlı sorun giderme için gereken verileri sağlar.

LA36 Long Life aktüatör hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa lütfen ürün sayfamıza bakın ya da doğrudan bizimle iletişime geçin .

 

 

Fırçasız motorları mı merak ediyorsunuz?

Long Life aktüatörümüzün uzun kullanım ömrüne sahip olmasını sağlayan ana nedenlerden biri olan fırçasız motorlar hakkında daha fazla bilgi almak mı istiyorsunuz? Aşağıdaki Actuator Academy videomuzu izleyin.


 
Aktüatör teknolojisine yönelik Actuator Academy logosu

Elektrikli aktüatörler hakkında daha fazlasını mı öğrenmek istiyorsunuz?
Bir aktüatörü endüstriyel makineler için ideal kılan faktörleri öğrenin ve ardında yatan teknolojiyi keşfedin.

LINAK Actuator Academy™’yi ziyaret edin

 

Malzeme elleçleme 101 – LINAK® Machining’de benzersiz mobil robot çalışıyor play-icon

Malzeme elleçleme 101 – LINAK Machining’de benzersiz mobil robot çalışıyor

Dosyalar

TECHLINE ürünlerine genel bakış

Dayanıklı ve güçlü TECHLINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin. Uzun ömürlü, ağır işe dayanıklı ve zorlu koşullara uygun tasarım.

Görüntüle

LINAK test broşürü

Aktüatör içerisinde bulunan her bir parça, LINAK’ın test merkezinde kapsamlı testlere tabi tutulur. Daha fazla bilgiyi bu klasörde bulabilirsiniz.

Görüntüle

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.