Contact us here
Malzeme Taşıma

“Goods-to-person” robot çözümleri

LINAK’ın aktüatörleri, ürünleri operatöre getiren (goods-to-person) otomasyon çözümleriyle çalışan ardiyelerdeki rafları alıp bırakan robotların taşıma birimlerini kaldırır ve indirir.

Mobil “goods-to-person” robotu

Robotların taşıma birimlerini kaldıran aktüatörler

Toplama robotları karmaşık ardiye ortamlarında çalışır. Bu tür ortamlardaki robot filoları akıllı ardiye sistemleri tarafından yönetilir. Bunun için filonun gerçek zamanlı olarak izlenebilmesi gerekmektedir. Ağır işleri robotların yaptığı bu tür operasyonlarda esneklik ve verimlilik son derece önemlidir. LINAK® aktüatörler, mobil robotların performansını aşağıdaki özellikleriyle destekler:

  • Yüksek güç yoğunluğu ve enerji verimliliği
  • Durum izleme ve planlı bakım
  • Uzun hizmet ömrü ve güvenilirlik

Ürünleri operatöre getiren (goods-to-person) otomasyon çözümleriyle çalışan ardiyelerde ürün rafları otonom mobil robotlar tarafından toplayıcılara getirilir. Bu sayede toplayıcının gezinmesi gibi fayda katmayan aktiviteler ortadan kaldırılmış olur. Robotun sahip olduğu dikey kaldırma birimi, rafı zeminden alır ve doğru yere bırakır.

 
Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz? Bizimle hemen iletişime geçin
 

Yüksek güç yoğunluğu ve enerji verimliliği
Raf tabanının dar şekli, mobil robotun dış ebatlarını belirler. Batarya, sürüş motoru ve navigasyon ekipmanı gibi bileşenler nedeniyle kaldırma birimine fazla yer kalmamaktadır. LINAK aktüatörler, kompakt ve enerji tasarruflu tasarımları sayesinde Otonom Mobil Robotlar için ideal bir tercihtir. 48 V’a kadar güç sağlamaları, CANopen ve IO-link gibi standart iletişim arayüzleri sunmaları ve 15,000 N’a kadar itiş gücüne sahip olmaları, dikkat çeken üstün özelliklerinden sadece bazılarıdır.

Durum izleme ve planlı bakım
Ardiye yönetim sistemleri, operasyonel performanslarını yüksek tutabilmek amacıyla gerçek zamanlı izleme sistemine gerek duymaktadır. LINAK aktüatörlerin entegre kontrolörü tarafından sağlanan durum izleme özelliği, robotların ardiyede gerekli görevlere atanabilmesini sağlayarak filo yönetimini son derece verimli hâle getirir. Planlı bakım ise aktüatörlerin periyodik bakım aralıklarını planlar ve bu sayede çalışma sürelerini yüksek tutar.

Uzun hizmet ömrü ve güvenilirlik
Ardiyeler, müşterilerinin beklentilerini karşılayabilmek amacıyla 7/24 çalışabilmeyi hedefler. Bakım ve onarım çalışmaları için gerekli kesinti süreleri minimumda tutulmalıdır. Aktüatörlerimiz, kapsamlı olarak test edilmiş tasarımları ve yüksek güvenilirlikleri sayesinde az bakım gerektirir ve kesintisiz çalışma süreleri yüksektir. LINAK Long Life aktüatörler ve B10 hizmet ömrü hesaplayıcısı sayesinde aktüatörlerinizin bakım aralıklarını robotlarınkine uyarlamanız mümkündür.

Ayrıntıları göster
LINAK elektrikli aktüatör LA36
Malzeme elleçleme 101 – LINAK® Machining’de benzersiz mobil robot çalışıyor play-icon

Malzeme elleçleme 101 – LINAK Machining’de benzersiz mobil robot çalışıyor

play-icon

Fırçasız DC motorlar| Actuator Academy™

play-icon

B10 Life | Actuator Academy™

Dosyalar

TECHLINE ürünlerine genel bakış

Dayanıklı ve güçlü TECHLINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin. Uzun ömürlü, ağır işe dayanıklı ve zorlu koşullara uygun tasarım.

LINAK test broşürü

Aktüatör içerisinde bulunan her bir parça, LINAK’ın test merkezinde kapsamlı testlere tabi tutulur. Daha fazla bilgiyi bu klasörde bulabilirsiniz.

Malzeme yükleme/taşıma işlerimde çalışan mobil robotlara yönelik aktüatörler

Biz, malzeme yükleme/taşıma işlemlerinde kaldırma uygulamalarındaki çözüm ortağınızız. Elektrikli aktüatör çözümlerimizin mobil robotunuz veya endüstriyel ağır vasıtanız için neden ideal bir tercih olduğunu keşfedin.

Malzeme yükleme/taşıma çözümleri

Otomatik depolama ve üretim ortamlarında akıllı ve güvenilir kaldırma çözümleri için elektrikli aktüatörler ve kolonlar.

Ayrıntıları göster

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now