Contact us here

Danfoss PLUS+1®: İş makinelerine hızlı elektrikli aktüatör entegrasyonu

LINAK®-Danfoss® işbirliği, akıllı iş makineleri ve çeşitli ağır hizmet tipi makineler geliştiren mühendislerin tasarımlarına elektrikli aktüatörler entegre edebilmesini sağlamaktadır.

 

Danfoss PLUS+1 nedir?

PLUS+1, zorlu ortamlar için akıllı iş makineleri tasarlayan mühendislere yönelik eşsiz bir sistem geliştirme platformu veya aracıdır. Tasarım mühendisi, PLUS+1® GUIDE adlı kullanımı kolay program arayüzü sayesinde, modern bir aracın gereksinimlerini karşılayacak gerekli tüm bileşenleri ve parçaları ekleyerek, taşıyarak, sürükleyerek ve bırakarak düzenleyebilir.

Her türlü ağır hizmet tipi iş makinesi geliştiren mühendisler, özel olarak geliştirilip Danfoss PLUS+1 platformuna dâhil edilen “uyumluluk bloğu” sayesinde tasarımlarına elektrikli aktüatörler ekleyebilmektedir.

 

Tasarım aşamasında zamandan tasarruf etme

LINAK TECHLINE® ve Danfoss Power Solutions iş birliği ile Danfoss’un PLUS+1 yazılımı için geliştirilen yeni bir eklenti, iş makineleri ve çeşitli ağır hizmet tipi makineler geliştiren mühendislerin tasarımlarına elektrikli aktüatörler entegre edebilmesini sağlamaktadır.

İnşaat, mobil tarım ve endüstriyel otomasyon gibi sektörlere ağır hizmet tipi makineler geliştiren birçok mühendis, tasarım aşamasında Danfoss’un PLUS+1 platformundan faydalanmaktadır.

Çeşitli “uyumluluk blokları” ile donatılmış olan platform, yazılım geliştirme dalında deneyimi olmayan mühendislerin yeni makineler tasarlarken gerekli parçaları seçip “sürükle ve bırak” yöntemiyle tasarımlarına dâhil edebilmelerini sağlamaktadır.

PLUS+1 logosu
 
 

Neredeyse “tak çalıştır” denebilecek kadar kolay

Parçaları bir arada tutan arayüzün adı PLUS+1 GUIDE’dır. Danfoss Power Solutions’a ait bir tasarım geliştirme aracı olan bu yazılım, kullanıcının grafik simgeleri ve tasarımdaki bileşenleri kombine edebilmesini ve iş makineleri için komple yazılımsal kontrol sistemleri oluşturabilmesini sağlamaktadır. Bu tür bir modüler programlama platformu, mühendislere tasarımlarında çok daha fazla seçenek sunmakla beraber daha kısa sürede daha optimum geliştirebilmelerini sağlar.

 

Elektrikli aktüatör eklemenin hızlı yolu

CAN bus sistemleri (CAN SAE J1939) ile tam uyumlu olan LINAK aktüatörler, dayanıklı bir hareket çözümü gerektiren modern araçlara ve iş makinelerine kolayca entegre edilebilir. LINAK, zorlu ortamlarda çalışan sistemler için onlarca yıldır çözüm üreterek edindiği deneyim ile, Danfoss PLUS+1 platformuna denenmiş ve test edilmiş teknolojisini kazandırmaktadır.

 

Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

İletişim simgesi

PLUS+1 ve PLUS+1 GUIDE hakkında daha fazla bilgi için Danfoss’un web sitesini ziyaret edin. PLUS+1 ile uyumlu aktüatörler hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen aşağıdaki içerikleri inceleyin. Ayrıca, konuyla ilgili sorularınızı LINAK TECHLINE uzmanlarımıza da iletebilirsiniz.

Bizimle hemen iletişime geçin

 
 
“Mobil tarım, endüstriyel otomasyon, yük taşıma ve hatta inşaat sektörlerinde elektrikli hareket çözümlerine olan talebin giderek arttığını görüyoruz. İş makinesi geliştiren mühendislerin tasarımlarında kullanmak istedikleri elektrikli aktüatörleri doğrudan Danfoss PLUS+1 üzerinden seçebilmeleri çok mantıklı bir çözüm. Sadece LINAK ve Danfoss açısından faydalı olmakla kalmayan bu çözüm, yazılımı kullanan müşteriler ve mühendisler için de büyük bir kolaylık.”
Thomas Moeller, LINAK TECHLINE Uygulama Mühendisi

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now