Haberler 7 Nisan 2020

HB200: Sağlık ekipmanlarınız için kablosuz bir el kumandası

Artık sağlık ekipmanlarınız için kablosuz bir el kumandası da sunabilirsiniz. Özellikle ev tipi hasta bakım yatakları, diyaliz koltukları ve tedavi koltukları için geliştirilmiş olan yeni ve kolayca temizlenebilen HB200, sağlık personeline daha fazla hareket özgürlüğü kazandırır ve kablolara takılma riskini minimuma düşürür.

Muhtemelen kendi evinizde de fark etmişsinizdir. Kablosuz kumanda ile kontrol edilen ev aletlerinin sayısı giderek artmaktadır. Poliklinik ziyaretinde bulunup evde tedavi gören hastaların artan sayısına paralel olarak, evde kullanılan sağlık ekipmanları ve yataklar için kablosuz el kumandalarına olan talep de giderek artış göstermektedir.

LINAK®, sunduğu yeni el kumandasını bu talebe cevap vermek için geliştirdi. Ergonomik, temizliği kolay, hafif (98 g) ve kablosuz olan HB200 el kumandası, bu özellikleri sayesinde her türlü ev veya bakımevi tipi hasta tedavi yatağı ve tedavi koltuğu için idealdir.

Sağlık personeline daha iyi bir çalışma ortamı sağlayın
Sağlık personelinin hemen fark edeceği en belirgin avantaj, hastanın çevresinde kablolardan arınmış çalışma alanı olacaktır. Bu sayede yanlışlıkla kabloya takılma riski minimize edilir ve bakıcının hastaya optimum tedaviyi uygulayabilmesi için gerekli hareket özgürlüğü sağlanır.

HB200, ihtiyacınıza göre 6-10 yumuşak tuşa sahiptir. Kolayca erişilebilir tuşlar, kumandaya bakmanıza gerek kalmadan kullanılabilir. Kumandanın arka tarafındaki sabitleme kancası, kullanıcıya daha fazla ergonomi ve kumandanın elde dengeli bir şekilde tutulabilmesini sağlar.

Temizliği kolay, bakımı basit
IPX6 koruma derecesine sahip HB200, pürüzsüz yüzeylere ve yalıtılmış tuşlara sahiptir. Kumanda, standart bir CR2032 pil ile çalışır.  Cihazın arka tarafındaki kapağın ardında gizlenmiş olan bu pil, hızlı ve kolay bir şekilde değiştirilebilir. Pili değiştirme zamanı geldiğinde, düşük pil durumunu gösteren bir LED yanıp sönmeye başlar. 

Eşleştirme işlemi de bir o kadar kolaydır. HB200 el kumandası Bluetooth® BLE teknolojisi ile donatılmıştır ve LINAK® OpenBus™ CO71 kontrol kutusu ve analog CA63 kontrol kutusu ile uyumludur.

Yeni HB200 el kumandası hakkında daha fazla bilgi almak veya kablosuz çözümü sağlık ekipmanınıza nasıl entegre edebileceğinizi öğrenmek için lütfen bölgenizdeki LINAK® temsilciliği ile istediğiniz zaman iletişime geçin.

 

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.