Contact us here
Kumandalar

DPG (hatırlatma özellikli)

DPG1M, DPG1B ve DPG1C, hafifçe hareket ettirilerek kullanılan LINAK® masa kumandası ailesinin üyeleridir. Bu kumandalar; kablosuz Bluetooth® teknolojisi, bellek ve hatırlatma özellikleri ile donatılmıştır.

play-icon

DPG Masa Kumandası – Davranışı şekillendirmek üzere tasarlandı

DPG (hatırlatma özellikli)

Hatırlatma özellikli DPG masa kumandası modelleri 
Hatırlatma özellikli DPG ailesi; DPG1M, DPG1B ve DPG1C masa kumandası modellerinden oluşmaktadır. Tüm DPG modelleri, masa kumandasının istenilen yönde hareket ettirilmesi ile kullanılmakta ve bu sayede kullanıcının dikkati dağılmadan masanın yüksekliği ayarlanabilmektedir. DPG’nin belleğine dört konum kaydedilebilir ve bu konumlara masa paneli hareket ettirilerek kolayca erişilebilir. 

Değişen renk, kullanıcıya masayı hareket ettirmesi gerektiğini hatırlatır
Üç DPG masa kumandası modelinde bulunan hatırlatma fonksiyonu, ışık ile görselleştirilmektedir. Işığın rengi, masanın o anki kullanım durumunu yansıtır. Kullanıcıya masanın yüksekliğini değiştirmesi gerektiği, ışığın renginin değiştirilmesiyle hatırlatılır. Hatırlatma özelliği, dolayısıyla kullanıcıyı gün boyunca sağlıklı bir duruşa sahip olması yönünde desteklemektedir.

Desk Control™ uygulaması ile uyumludur
Hatırlatma özellikli DPG masa kumandası modelleri, entegre edilen kablosuz Bluetooth ® teknolojisi sayesinde Desk Control uygulaması ile uyumludur. Uygulama, masa kullanım istatistiklerinin kullanıcı tarafından akıllı cihaz üzerinden izlenebilmesini sağlar ve ayağa kalkılması gerektiği zaman kullanıcıya bunu bildirim göndererek hatırlatır. 

 

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now
DPG1C

Teknik verileri online broşür olarak görüntüleyin veya PDF olarak indirin

DPG1B

Teknik verileri online broşür olarak görüntüleyin veya PDF olarak indirin

DPG1M

Teknik verileri online broşür olarak görüntüleyin veya PDF olarak indirin

DPG masa panelleri and Desk Control uygulaması kullanım kılavuzu

Bu kullanım kılavuzu, LINAK DESKLINE® ürünlerinizin kurulumu, kullanımı ve bakımı hakkında tüm gerekli bilgileri içermektedir.

DESKLINE ürünlerine genel bakış

Eğer çalışma masaları veya tezgâhları geliştiriyorsanız, yüksekliği ayarlayabilen elektrikli aktüatör çözümlerinden faydalanarak rakipleriniz karşısında fark yaratabilir ve işinizi geliştirebilirsiniz.

HAREKET EDİN – Oturarak/ayakta çalışılan masalar iş performansınızı nasıl artırır?

Kullanıcıların oturarak/ayakta çalışmalarına olanak tanıyan elektrikli masalar sayesinde hastalık izinlerinin sayısını düşürün ve modern bir ofis ortamı yaratın. Hem iş verenler hem de çalışanları için cazip bir yatırım.

DPG Masa Kumandaları – ofis masalarını hareket ettirmenin yenilikçi yolu

Kullanımı kolay masa kumandası serisi, alışkanlıkları şekillendirmek üzere tasarlanmıştır, tek yapmanız gereken masa kumandanızı hareket etmek istediğiniz yöne doğru hafifçe eğmenizdir. Oturma-kalkma hatırlatmaları, yükseklik hafızası, Bluetooth® üzerinden bağlanabilirlik ve daha birçok özellik gelişmiş modellerle birlikte sunulmaktadır.

Desk Control™ uygulaması: Bu uygulamayı aynı anda birden fazla cihaz üzerinde kullanabilir miyim?

Hayır. DPG masa kumandasında yalnızca bir adet Bluetooth® bağlantısı bulunmaktadır. Dolayısıyla DPG’ye aynı anda yalnızca bir cihaz bağlanabilir. DPG’ye ilk önce bağlanan cihaz (mobil cihazınız veya bilgisayarınız), uygulamaya kullanabileceğiniz cihaz olur.

Desk Control™ uygulaması: Desk Control uygulamasını Windows Store’da bulamıyorum. Neden?

Windows Store’da bulunan Desk Control uygulaması yalnızca Windows 10 tabanlı bilgisayarlar için sunulmaktadır. Eğer Windows’un daha eski bir sürümünü kullanıyorsanız Desk Control uygulamasını indiremezsiniz.

Desk Control™ uygulaması: Masam yalnızca birkaç santimetre hareket ediyor ve ardından duruyor. Neden?

Bluetooth® sürücünüz eskimiş olabilir. Bilgisayarınızda en yeni Bluetooth sürücüsünün yüklü olduğundan emin olun.

Desk Control™ uygulaması: “Owner” (Sahip) ve “Guest” (Konuk) olarak bağlanmanın arasındaki fark nedir?

Fark, kişisel ayarlarınızın kaydedilmesi ve masaya otomatik olarak yeniden bağlanmanız ile ilgilidir.

“Owner” olarak bağlanırsanız, hatırlatıcı ayarlarınız ve favori ayarlarınız masadaki DPG’ye kaydedilir, masanıza vardığınızda uygulama masaya otomatik olarak bağlanır ve gün boyunca istatistiksel oturma/kalkma verilerinizi izler.

“Guest” olarak bağlanırsanız, hatırlatıcın ayarlarınız ve favori ayarlarınız akıllı cihazınızda/bilgisayarınızda bulunan uygulamaya kaydedilir ve bağlandığınız masanın DPG’sine aktarılır. Uygulamayı her sabah masa ile eşleştirmeniz gerekir. Ardından uygulama gün boyunca masaya otomatik olarak bağlanır ve size hem bildirim gönderir hem de istatistiksel oturma/kalkma verilerinizi izler.

Desk Control™ uygulaması: Veriler kim tarafından ulaşılabilir/kullanılabilir?

Verilere yalnızca sizin cihazınızdan ulaşılabilir. LINAK, uygulamaya girilen verilere (örn. favori konumlar, yükseklik, ağırlık ve cinsiyet) ve uygulamanın topladığı verilere (istatistikler) erişmez ve bu verileri kullanmaz.

Desk Control™ uygulaması: Uygulama girilen ve uygulama tarafından toplanılan veriler kime ait?

Uygulama girilen ve uygulama tarafından toplanılan veriler kullanıcıya aittir. Tüm verileri silmek için uygulamayı silmeniz yeterlidir. Bunun için cihazınızın ayarlarına gidip uygulamayı silmeniz gerekir. Uygulamayı yeniden yüklerseniz, masayı uygulama ile kontrol edebilmeniz için uygulamayı masayla tekrar eşleştirmeniz gerekir.

Desk Control™ uygulaması: Masamı uygulama ile neden kontrol edemiyorum?

Bu uygulamayı, Masanızda Bluetooth® bağlantısı varsa kullanabilirsiniz. Bluetooth bağlantısı, hatırlatma fonksiyonuna sahip bir DPG masa kumandası (uygulamanın tüm sürümleri) veya BLE2LIN adaptör (iOS, Android ve Windows 10) üzerinden gerçekleşir. Eğer DPG cihazınızda Bluetooth yoksa uygulamayı kullanamazsınız.

Desk Control™ uygulaması: Uygulama, masada olmadığım zaman veri toplamaya devam eder mi?

Uygulama, akıllı cihaz/bilgisayar masaya yeterince yaklaştığında bunu algılar ve bağlantıyı kurar. Akıllı cihaz/bilgisayar ile masa arasında bağlantı kurulduğunda, siz masada olmasanız bile uygulama veri toplar.

Bilgisayarınızın DPG’nin Bluetooth® erişim mesafesi içerisinde olması ve bilgisayarınızdaki oturumunuzun açık olması durumunda, ayakta durma süreniz kaydedilir. Bilgisayarınız bekleme modunda olduğu zaman veya ekran kilidiniz açık olduğu zaman, ayakta durma süreniz kaydedilmez.

Desk Control™ uygulaması: Uygulama, masada olmadığım zaman ayağa kalkmam gerektiğini hatırlatır mı?

Uygulama, akıllı cihaz/bilgisayar masaya yeterince yaklaştığında bunu algılar ve bağlantıyı kurar. Uygulama, yalnızca uygulama ve masa arasında bağlantı olduğu zaman bildirim gönderir.

Masa kumandası nasıl temizlenir?

Bu öğretici kısa videoda LINAK masa kumandanızın nasıl kolayca temizlendiğini izleyin ve öğrenin: Nasıl temizlenir; hangi temizlik maddeleri kullanılır ve tüm işlemde nelere dikkat etmeniz gerekir.

Masa kumandanızı yumuşak, nemli bir bezle temizleyin. Evrensel temizlik deterjanları kullanılabilir.

Masa kumandasının dezenfeksiyonu için, yüzde 70 izopropil alkollü bir mendil kullanın veya yumuşak bir beze az bir miktar ekleyin.

Uyarılar
Masa kumandası yalıtımlı bir cihaz değildir ve içinde elektronik bileşenler bulunmaktadır. Eğer cihazın içine bir açıklıktan sıvı veya nem sızarsa, devre kartı hasar görebilir ve masa kumandasının bozulmasına neden olabilir.

Bu nedenle:

 • Masa kumandasının içindeki devre kartına zarar verebileceğinden, açıklıklardan nem girmesini önleyin
 • Masa kumansasının gövdesindeki açıklıklardan sızan nemin devre kartına hasar verebileceğinden dolayı, kullandığınız temizlik maddesini veya dezenfektanı doğrudan masa kumandasına püskürtmeyin.
 • Temizleme maddeleri ve dezenfektanlar yüksek seviyede alkali veya asidik olmamalıdır (pH değeri 6 ila 8 arasında olmalıdır) ve ağartıcı veya klor içermemelidir
 • Temizlik maddesi olarak el dezenfektan jeli kullanmayın

Alkali ve asidik temizlik maddeleri zamanla gövdeyi bozabilir. El dezenfektan jeli masa kumandasının düğmelerinde birikebilir. Zaman içinde düğmeler sıkışabilir veya düzgün çalışmayabilir.

DPG1M Masa Kumandası - Masanın başlatılması ve ayarlanması

Masayı başlatmak için aşağıya indirin ve hareket tamamlanana kadar masa kumandasına basılı tutun.

Masanın yüksekliğini ayarlamak için masa kumandasını aşağıya eğerek masayı alçaltın ve yukarıya kaldırarak masayı yükseltin.

DPG1M Masa Kumandası - Uygulama ile eşleştirme

Bluetooth® düğmesine 2 saniye boyunca basılı tutun. 
LED, mavi renkte yanıp sönmeye başlar.

İndirdiğiniz uygulamayı açıp masaya bağlanın.
“Desks nearby” (Yakındaki masalar) başlıklı listede masanızı bulun.

Bağlantı sağlandığında LED mavi renkte yanıp sönecektir.

Uygulamadaki başlangıç talimatlarını izleyin.

DPG1M Masa Kumandası - Masa Kumandasının sıfırlanması

Üç sıfırlama seçeneği bulunmaktadır:

 1. Hafıza konumlarının sıfırlanması
  LED kırmızı yanıp sönene kadar “yıldız” simgeli düğmeye 8 saniye boyunca basılı tutun.
 2. LED ışıklı hatırlatıcının sıfırlanması
  LED kırmızı yanıp sönene kadar “zil” simgeli düğmeye 8 saniye boyunca basılı tutun
 3. Fabrika ayarlarına sıfırlama
  LED kırmızı yanıp sönene kadar “zil” ve “yıldız” simgeli düğmelere 8 saniye boyunca basılı tutun.
 

DPG1M Masa Kumandası - Hafıza ve otomatik hareket fonksiyonlarının kullanılması

Bir konumu hafızaya kaydetmek için masayı tercih ettiğiniz konuma getirin.
“Yıldız” simgeli düğmeyi 2 saniye boyunca basılı tutun.
Ekranda beyaz ışık yanıp sönmeye başlar ve ışık sabit bir şekilde yandığında konum kaydedilmiş olur.

Masa kumandasını basılı tutarak hafızada kayıtlı farklı bir konuma geçebilirsiniz

Hafızadaki iki konum arasında otomatik hareket
(Masa kumandanızda otomatik hareket özelliği varsa)

Desk Control™ Uygulamasında otomatik hareketi etkinleştirin.
Masa kumandasına, hareket ettirmek istediğiniz yönde iki kez dokunun.
Masa otomatik olarak hafızadaki konuma hareket eder.

Hafızadaki tüm konumları sıfırlamak için ışık kırmızı renkte yanıp sönene kadar “yıldız” simgeli düğmeye 8 saniye boyunca basılı tutun.

 

DPG1M Masa Kumandası - LED ışıklı hatırlatıcının kullanılması

Işık, ayağa kalkma zamanı geldiğinde bunu size hatırlatır. 

Yeşil = Tamam
Turuncu = Ayağa kalkma zamanı geldi

Kişisel hedefler belirleme ya da hatırlatıcıyı devre dışı bırakma
Hatırlatıcının devreye girmesi için varsayılan ayar 55 dakikadır.

Hedefinizi belirleyin
Süre 1: 55 dakika oturduktan sonra hatırlatma
Süre 2: 50 dakika oturduktan sonra hatırlatma
Süre 3: 45 dakika oturduktan sonra hatırlatma
Süre 4: Hatırlatıcıyı devre dışı bırakma

“Zil” simgeli düğmeye basarak aralığı değiştirin.

LED’in sıfırlanması
LED kırmızı yanıp sönene kadar “zil” simgeli düğmeye 8 saniye boyunca basılı tutun.

 

DPG – Masa nasıl kullanılır ve yüksekliği nasıl ayarlanır?

Masayı başlatmak için aşağıya indirin ve hareket tamamlanana kadar masa kumandasına basılı tutun.

Masanın yüksekliğini ayarlamak için masa kumandasını aşağıya eğerek masayı alçaltın ve yukarıya kaldırarak masayı yükseltin.

DPG – Bir uygulama ile nasıl eşleştirilir?

Bluetooth® düğmesine iki saniye boyunca basın. Işıklı şerit mavi renkte yanıp sönmeye başlar. Ekranda masanın kimlik numarası görüntülenir.

İndirdiğiniz uygulamayı açıp masaya bağlanın. “Desks nearby” (Yakındaki masalar) başlıklı listede doğru kimliği bulun. 

Uygulamadaki başlangıç talimatlarını izleyin.

DPG – Belleğe 4’e kadar farklı konum nasıl kaydedilir ve bellek nasıl sıfırlanır?

Ekranlı DPG masa kumandasının belleğine toplamda dört konum kaydedilebilir. 

Masayı tercih ettiğiniz yüksekliğe getirin ve ekranda “yıldız 3” veya “yıldız 4” görüntülenene kadar “yıldız” simgeli düğmeye basın. Düğmeyi bırakın. 

Mevcut konumu kaydetmek için “yıldız” simgeli düğmeye iki saniye boyunca basılı tutun. Ekranda beyaz ışık yanıp sönmeye başlar ve ışık sabit bir şekilde yandığında konum kaydedilmiş olur.

Belleğe kaydedilmiş tüm konumları sıfırlamak için, ışık kırmızı renkte yanıp sönene kadar “yıldız” simgeli düğmeye sekiz saniye boyunca basılı tutun.

DPG – Hafıza nasıl kullanılır?

Bir konumu belleğe kaydetmek için masayı tercih ettiğiniz konuma getirin.
“Yıldız” simgeli düğmeyi 2 saniye boyunca basılı tutun. 
Ekranda beyaz ışık yanıp sönmeye başlar ve ışık sabit bir şekilde yandığında konum kaydedilmiş olur.

Masa kumandasını basılı tutarak bellekte kayıtlı farklı bir konuma geçebilirsiniz.

DPG otomatik geçiş özelliğine sahip ise, masayı hareket ettirmek istediğiniz yönde kumandayı iki kez hareket ettirin. DPG, seçtiğiniz yönde kayıtlı olan ilk konumda durur. 

 

DPG – Işıklı hatırlatma

Işıklı şerit, ayağa kalkma zamanı geldiğinde bunu size hatırlatır. 
Yeşil = tamam 
Turuncu = ayağa kalma zamanı geldi

Oturma süresi varsayılan ayarda 55 dakikadır. 
Süreyi görmek için “Zil” simgeli düğmeye basın.
 
Süre nasıl değiştirilir ve bu özellik nasıl kapatılır? 

Dört farklı süreden birini ayarlayabilirsiniz.

Süre 1: 55 dakika oturduktan sonra hatırlatma

Süre 2: 50 dakika oturduktan sonra hatırlatma

Süre 3: 45 dakika oturduktan sonra hatırlatma

Süre 4: “OFF” (kapalı), özelliği devre dışı bırakır

Işıklı hatırlatma özelliği nasıl sıfırlanır?

Işıklı hatırlatma özelliğini sıfırlamak için, “zil” simgeli düğmeyi kırmızı ışık yanıp sönene kadar sekiz saniye boyunca basılı tutun. 

DPG – Sıfırlama seçenekleri

Üç sıfırlama seçeneği bulunmaktadır:

 • Hafıza konumlarının sıfırlanması
 • Işıklı hatırlatmanın sıfırlanması
 • Fabrika ayarlarına sıfırlama

Belleğe kaydedilmiş tüm konumları sıfırlamak için, ışık kırmızı renkte yanıp sönene kadar “yıldız” simgeli düğmeye sekiz saniye boyunca basılı tutun.

Işıklı hatırlatma özelliğini sıfırlamak için, “zil” simgeli düğmeyi kırmızı ışık yanıp sönene kadar sekiz saniye boyunca basılı tutun.

Fabrika ayarları: 
Fabrika ayarlarına dönmek için, ışık kırmızı renkte yanıp sönene kadar “zil” ve “yıldız” simgeli düğmelere sekiz saniye boyunca basılı tutun.

DPG – Doğru masa yüksekliğini ayarlama İnç veya santimetre birimlerinden birini seçin.

Doğru masa yüksekliğini ayarlama: 
Ekranda görüntülenen yükseklik, eğer masanın esas yüksekliği değilse düzeltilebilir.

Masanın yüksekliğini, zeminden masanın üst yüzeyine kadar olan mesafeyi ölçerek bulun. Beş saniye boyunca “zil” simgeli düğmeyi ve Bluetooth®  düğmesini basılı tutun. Ekran yanıp sönmeye başladığı zaman, eğer ekrandaki sayı çok düşük ise masa kumandasını yukarıya, sayı çok yüksek ise aşağıya doğru hareket ettirin. 

Santimetre ya da inç birimlerinden birini seçme:
Santimetre ve inç birimleri arasında geçiş yapmak için, beş saniye boyunca “zil” simgeli düğmeyi ve Bluetooth® düğmesini basılı tutun. Ekran yanıp sönmeye başladığı zaman, masa kumandasını yukarıya veya aşağıya doğru hareket ettirerek kullanılan birimi değiştirin.

Masa yalnızca indirilebiliyor.

Masanın başlatılması gerekmektedir.

Videoda gösterilen işlemleri uygulayın.

Masa indirilemiyor ya da kaldırılamıyor.

Olası sorun: Kontrol kutusu elektriğe bağlı değil
Deneyin/Çözüm: Elektrik olup olmadığını anlamak için prize bir lamba ya da benzeri bir cihaz takın. 

Olası sorun: Kontrol kutusu ya da kolonlar fişe doğru takılmış mı?
Deneyin/Çözüm: Tüm bağlantıları kontrol edin. 

Olası sorun: Kablolar, kumandalar, kontrol kutusu ya da kolonlarda gözle görülür hasarlar var mı?
Deneyin/Çözüm: Hasarlı parçaların değiştirilmesi gerekmektedir. Size masayı satan şirketle görüşün. 

Masa tam olarak kaldırılamıyor. Her zaman aynı konumda duruyor.

Sistem, yeni bir durdurma konumu belirlemiştir.

Kayıtlı bir konumu sıfırlamak için masanın tekrar başlatılması gerekmektedir. Videoda gösterilen işlemleri uygulayın.

Bluetooth® marka adı ve logoları, Bluetooth SIG Inc. şirketinin tescilli ticari markalarıdır ve bu markaların ve logoların LINAK® tarafından her türlü kullanımı lisans altındadır.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now