Contact us here

Yüksek Kaliteli Sistemler

LINAK® olarak çeşitli türlerde elektrikli kaldırma kolonu tasarlıyoruz ve üretiyoruz. Çeşitli hızlara, strok uzunluklarına ve kapasitelere sahip olan kaldırma kolonları, yüksekliği ayarlanabilir ofis masaları için ideal olmanın yanı sıra hem tıbbi uygulamalarda hem de çeşitli endüstriyel üretim tesislerinde yaygın olarak kullanılırlar.

LINAK olarak, müşterilerimize her zaman komple sistemler sunarız. Bu, uygulama alanı ne olursa olsun her zaman kaldırma kolonu, kontrol ünitesi, kontrol kutusu, aksesuar, kablo vs. içeren komple sistemler sunduğumuz anlamına gelir.

Güvenilir, gürültüsüz ve düşük enerji tüketimli yükseklik ayarlama sistemleri söz konusu olduğunda, LINAK kaldırma kolonları uluslararası bir standart olarak öne çıkmaktadır. Zarif tasarımlı bu ürünlerin montajı ve entegrasyonu son derece kolaydır.

Geniş ve kapsamlı ürün yelpazemiz sayesinde, tasarımlarınıza/uygulamalarınıza uygun kaldırma kolonunu bize kolayca bulabilirsiniz. Sunduğumuz çeşitli seçeneklere ek olarak, kaldırma kolonlarının ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmesi de mümkündür.

Dünyanın dört farklı yerinde bulunan üretim tesislerimizde, size özel sistemi üretebilir ve zamanında gönderebiliriz. Hareket gereksinimlerinize uygun bir kaldırma kolonu geliştirmemiz için bizimle iletişime geçin.

 

Kaldırma kolonlarının kullanıldığı alanlar

Kaldırma kolonlarımızı konutlarda, ofislerde, hastanelerde, fabrikalarda, çiftliklerde ve daha birçok yerde bulabilirsiniz. Küçük ve hassas hareketlerden güçlü ve hızlı hareketlere kadar, kaldırma kolonları mobilyalara ve daha birçok uygulamaya çeşitli şekillerde hareket kazandırır. Kaldırma kolonları tüm bu ortamlarda ergonomiyi gerçek anlamda geliştirmekle beraber herkes için faydalı bir çözüm olarak dikkat çekmektedir.

Ürünlerimiz genellikle büyük uygulamalarda kullanılsa da, münferit küçük tasarımlara da hareket kazandırıyoruz. Kaldırma kolonlarımız, ofis separatörlerinden monitör stantlarına kadar çeşitli tasarımlarınıza kusursuz ve güvenilir hareket kazandırır ve insanların iş yerinde kullandıkları araçlara yeni bir gözle bakmalarına yardımcı olur.

 

LINAK’ın ofisler için geliştirdiği kaldırma kolonlarının hikâyesi

Ofis ortamlarını yıllar içerisinde değiştiren birçok tasarım trendi olmuştur; fakat bunlardan sadece azı ofis çalışanlarının hayatlarını elektrikli yükseklik ayarına sahip masalar kadar olumlu etkilemiştir. Ayakta çalışılan ofis masalarının ve tezgâhların geçmişi yüzyıllara dayansa bile, elektrikli yükseklik ayarı sayesinde hem oturarak hem de ayakta çalışılabilen masaların ardındaki teknoloji henüz 20’li yaşlarında.

LINAK, 1998 yılında çalışma masaları için tanıttığı ilk elektrikli yükseklik ayarlı komple sistem ile sektörde sürpriz etkisi yaratmıştı. Sistem, yükseklik ayarının kolayca yapılabilmesini sağlayan bir masa kumandasından, masaya kusursuz hareket kazandıran gelişmiş bir kontrol kutusundan ve çalışma masalarında devrim yaratan DESK LIFT 1 (DL1) adlı “elektrikli kolondan” oluşmaktaydı. LINAK, o günlerden bu yana ofis mobilyası sektöründe birçok ilke imza attı. İster yeni bir ofis mobilyası tasarımınız için gelişmiş bir hareket çözümü arıyor olun ister mevcut masalarınız için daha kaliteli bir sistem, LINAK size yardımcı olabilir.

 

Ofis masaları için kaldırma kolonları

Yüksekliği ayarlanabilir çalışma masaları için geliştirilen elektrikli kaldırma kolonları, ergonominin çalışan memnuniyeti ve verimliliği açısından önemli olduğu modern ofislerde gün geçtikçe daha sık kullanılıyor. Elektrikli kaldırıma kolonları bunun ötesinde konferans masalarında, uçuş kontrol istasyonlarında, borsacı masalarında ve hatta mutfaklarda bile sıkça kullanılmaktadır.

Sıkça “masa ayağı” olarak anılan elektrikli lineer aktüatörlü kaldırma kolonları, masalara hareket kazandırır ve kullanıcının oturarak çalışırken kolayca ayakta çalışmaya devam edebilmesini sağlar. Yükseklik ayarlama seçeneklerine ek olarak teleskopik kaldırma kolonları hem iki hem de üç kademeli olabilir.

Mobilyalara tek kaldırma kolonu entegre edilebildiği gibi, 2,3 veya 4 kolondan oluşan paralel sistemler de entegre edilebilir. Çoklu paralel sistemlere, seri bağlantıya sahip 16 kolona kadar dâhil edilebilir.

Kolonlarınızı standart beyaz, siyah veya gri renklerde temin edebilirsiniz veya tasarımınıza uygun farklı bir renk seçebilirsiniz.

DahaFazlaBilgiDüğmesi

 

Ayakta çalışılabilen masalar için motor yuvalı kaldırma kolonları

LINAK’ın motor yuvalı elektrikli kaldırma kolonlarının başlıca avantajı, hepsinin aynı çerçeve tasarımına uygun olmalarıdır. Yani, bir tasarımı diğerine tercih etmeniz çerçeve seçimini etkilemez ve size tasarımda çok daha fazla özgürlük sağlar.

Profil, renk, kurulum, yükseklik, yük, hız, kayma pedleri ve bu kategorideki entegre özellikler arasında seçim yapabilmeniz, tasarımda özgürlük konusunda özellikle büyük avantaj sağlamaktadır. Ayrıca LINAK kaldırma kolonları, mobilyalarınıza kolayca monte edilebilecek şekilde tasarlanmıştır.

Sisteme dâhil edilmiş ürünleri görmek için sistem sayfasını ziyaret edin.

Motor yuvalı kaldırma kolonları ile donatılmış ofis masası sistemleri

 

Ayakta çalışılabilen masalar için Inline kaldırma kolonları

LINAK’ın Inline kaldırma kolonlarının başlıca avantajı, çerçeve tasarımında özgürlük sağlamalarıdır. Çapraz destek çubuğu olmayan masalar için geliştirilmiş olan Inline kaldırma kolonları, hem bacaklar için daha fazla hareket alanı hem de tasarımda özgürlük sağlar. Bu kolonlar, sıkça tıbbi ve endüstriyel uygulamalarda da kullanılır.

Sisteme dâhil edilmiş ürünleri görmek için sistem sayfasını ziyaret edin.

DESKLINE Inline kolon sistemi

 

Tıbbi uygulamalara yönelik kaldırma kolonları

Hastanelerde ve tıp merkezlerinde hareket kazandıran LINAK kaldırma kolonlarını örneğin röntgen cihazlarında, ameliyat masalarında, diş hekimi koltuklarında ve daha birçok yerde bulabilirsiniz.

Elektrikli kaldırma kolonlarının sağladığı elektrikli hareket sayesinde çalışanları ağır kaldırma hareketlerinden ve kötü çalışma pozisyonlarından koruyabilirsiniz.

Daha fazla güce ihtiyaç duyulduğunda, LC3 gibi kaldırma kolonları 6.000 N’a (612 kg) kadar itme gücü sağlayabilir. Bu sayede tasarım seçenekleri neredeyse sınırsız hâle gelir.

 

Endüstriyel uygulamalara yönelik kaldırma kolonları

Fabrikalarda ergonomi de önemli bir rol oynamaktadır: iş istasyonlarından taşıma bandına, montaj hatlarına veya personelin kullandığı robotlara kadar, üretim tesislerinin birçok alana hareket çözümleri entegre ettiklerini görüyoruz.

Çalışma yüzeylerinin uygun yükseklikte olması çalışanlara daha fazla ergonomi sağlar ve daha az ergonomik olan kaldırma sistemlerinin yerini paletleri robotları alabilir. Bunlar, ergonomiyi ve verimliliği artırmak amacıyla elektrikli kaldırma kolonlarının malzeme taşıma sistemlerine ve üretim tesislerine nasıl entegre edilebileceğine dair sayılabilecek örneklerden sadece bazılarıdır.

İş istasyonlarına, konveyör bantlarında, montaj hatlarına ve paletleme makinelerine elektrikli kaldırma kolonu entegrasyonu.

 

TV ve monitör stantlarına yönelik kaldırma kolonları

LINAK’ın elektrikli kaldırma kolonları, monitörlerin, büyük ekranların ve daha küçük entegre ekranların yüksekliklerinin kolayca ayarlanabilmesini sağlar. Elektrikli kaldırma kolonları oditoryumlarda, sergi salonlarında, toplantılarda veya konferans salonlarında ve özel konutlarda bulunan medya stantlarında sıkça kullanılmaktadır.

Bu uygulamalara elektrikli hareket kazandırmanız, kullanıcılara ve izleyicilere daha ergonomik ve düşük gürültülü çalışan bir medya standı geliştirebilmenizi sağlar. Ek olarak ekran ve monitör stantları için sunulan batarya çözümleri bu tür ürünlerin daha mobil olabilmesini sağlar. Kıyaslandığında daha statik olan TV kaldırma sistemleri ise, kaldırma sisteminin kompakt tasarımı sayesinde çeşitli mobilya türlerine entegre edilebilir.

İş istasyonlarına, konveyör bantlarında, montaj hatlarına ve paletleme makinelerine elektrikli kaldırma kolonu entegrasyonu.

 

Kontrol masalarına yönelik kaldırma kolonları

Elektrikli kaldırma kolonları, kontrol odalarında kullanılan iş istasyonlarında ve kontrol masalarında daha fazla ergonomi sağlanmasında önemli bir rol oynamaktadır. Elektrikli kaldırmak kolonlarının sunduğu güç ve hassasiyet, birçok komuta ve kontrol odasında bulunan oldukça ağır sistemleri için önem taşıyor. Bu tür yerlerde kritik önemi taşıyan bu sistemlere elektrikli hareket çözümlerinin entegre edilmesi, çalışanlara hem daha fazla ergonomi hem de daha gelişmiş çalışma koşulları sağlar.

 

Borsacı masalarına yönelik kaldırma kolonları

Borsacı masası gibi teknik iş istasyonlarına kaldırma kolonları ile daha fazla ergonomi kazandırılabilir Saatlerce aralıksız yüksek konsantrasyon gerektiren stresli bir çalışma ortamının dengelenebilmesi için iş istasyonunda daha fazla ergonomi ve konfor son derece önemlidir ve çalışanın iş memnuniyetini ve verimliliğini bir üst seviyeye taşır.

DahaFazlaBilgiDüğmesi

 

Kaldırma kolonlarının test edilmesi

Kaldırma kolonu ile geliştirdiğiniz üründe yüksek performansın öneminin bilincindeyiz. Kaldırma kolonlarımızı, tüm hizmet ömürleri boyunca en iyi performansı sağlamaları için sınırlarını zorlayan testlere tabi tutuyoruz.

Sürtünme ve sapma (hareket) arasındaki dengenin bulunması ve üretim sürecinde toleransların kontrol edilmesi, kaldırma kolonu üretiminde büyük öneme sahiptir. LINAK, sürtünme miktarını en aza indirmenin yanı sıra sapma miktarını da en aza indirmeye odaklanmaktadır. Bu sayede kaldırma kolonunun hem bugün hem de gelecekte stabil kalması sağlanabilmektedir. Müşterilerimize daha fazla güven verebilmemiz için LINAK kaldırma kolonlarının %100’ü rakipsiz stabilite sürecimizle test edilmektedir. Bu sayede teslim edilen her üründe güvenilirlik ve performans sunulabilmektedir.

LINAK’ın her kaldırma kolonu, üretimden çıkmadan önce kapsamlı işlevsel testlere tabi tutulur. Bu sayede yıllarca güvenebileceğiniz bir ürüne sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Performanslarını, dayanıklılıklarını ve dirençlerini ölçmek amacıyla aktüatörlerimize uygulanan testler hakkında daha fazla bilgi almak için “Kapsamlı test süreçleri – endüstriyel aktüatörünüze güvenin” sayfasına bakın.

LINAK kalitesi hakkında daha fazla bilgi edinin.

DahaFazlaBilgiDüğmesi

Elektrikli kaldırma kolonu nedir?

LINAK’ın kaldırma kolonları, düşük gerilimli DC motorların dönme hareketini doğrusal itme/çekme hareketine dönüştürebilen, elektrikli birer ileri teknoloji ürünüdür. Kaldırma kolonları; modern ofis masalarına, çeşitli iş istasyonlarına, hastanelerde ve genel sağlık sektöründe kullanılan tedavi koltuklarına ve masalarına zarif bir yükseklik ayarlama sistemi kazandırmak amacıyla tasarlanmıştır.

Bir ofis masasında oturarak ve ayakta çalışan bir ofis çalışanı. DL1: LINAK’ın ofis masalarında devrim yaratan “elektrikli kolon” teknolojisi.

Oturarak/ayakta çalışılan masaların elektrikli kaldırma kolonları nasıl çalışır?

LINAK kaldırma kolonları, çeşitli mobilya türlerinde ve farklı uygulamalarda yükseklik ayarı sağlayan elektrikli kolonlardır. Kolonları ayarlamak için her zaman kaldırma kolonlarından, CBD6S kontrol kutusundan ve hareketi kontrol eden bir kontrol panelinden/masa kumandasından oluşan eksiksiz bir sisteme ihtiyacınız olacaktır.

Ayrıca, sistemi elektriğe bağlamanız gerekecektir.

Motor yuvalı kaldırma kolonları ile donatılmış ofis masası sistemleri

Ofis masalarına yönelik çeşitli kaldırma kolonu türleri nelerdir?

LINAK, oturarak/ayakta çalışılabilen ve yüksekliği ayarlanabilir masalar için iki farklı kaldırma kolonu seçeneği sunmaktadır. Sunduğumuz kaldırma kolonu sistemleri arasında kolon üzerinde motor yuvası olan modeller olduğu gibi, motoru kolon içerisine entegre edilmiş olan “Inline” adını verdiğimiz kolon modelleri de bulunmaktadır.

Bu seçeneklerin her biri hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen aşağıdaki bağlantılara tıklayın.

 

Ofis masalarına yönelik kaldırma kolonlarının çeşitli profilleri nelerdir?

Çeşitli profil seçenekleri sunulan kaldırma kolonları aynı zamanda 2 veya 3 kademeli olarak da temin edilebilir ve bu sayede masa tasarımlarına benzersiz görünümler kazandırır.

Yuvarlak

Yuvarlak profilli ofis masaları için uygun maliyetli elektrikli kaldırma kolonu DL8DL8

Dikdörtgen

Zarif ofis masaları için elektrikli kaldırma kolonu DL5DL5

Kare

Özel masa tasarımları için gizlenmiş kayma pedlerine sahip, siyah dikdörtgen elektrikli kaldırma kolonu DL17DL17

 

Oturarak/ayakta çalışılabilen masalara yönelik, çeşitli profillere sahip elektrikli kaldırma kolonlarının tüm ürün yelpazesini görmek için lütfen buraya tıklayın.

Oturarak/ayakta çalışılabilen elektrikli bir masayı nasıl ayarlayabilirim?

LINAK, farklı gereksinimlere ve uygulamalara uygun çeşitli kumanda seçenekleri sunmaktadır:

 • Klasik kumanda: DP, DP1 CS
  Klasik kumandalar, masa yüzeyinin altına monte edilir, klasik yukarı/aşağı düğmeleri ile zarif bir profile sahiptir ve birkaç masa konumunu belleğine kaydedebilir.
 • Basit kumanda: DPA, DPB, DPG, DPH
  Basit kumandalar, göze batmayacak şekilde masa yüzeyinin altına monte edilen ve masayı yukarıya ve aşağıya hareket ettirebilmenizi sağlayan masa kumandalarıdır.
 • Dokunmatik kumanda: DPT
  Dokunmatik düğmeler, kolayca erişilebilmeleri için masa yüzeyine entegre edilir. Ayrıca konum belleğine sahip olan bu kumanda, hem gerçek yüksekliği hem de hata kodlarını gösteren bir ekran ile donatılmıştır.
 • Bluetooth’lu sezgisel kumanda: DPG1M, DPG1C, DPG1B
  Bluetooth’lu sezgisel kumandalar masanın altına monte edilir ve kumanda kolu yukarı/aşağı hareket ettirilerek kullanılır. Entegre hatırlatma fonksiyonu ve ışıklar, kullanıcıların oturarak/ayakta çalışılabilen masalarından en iyi şekilde yararlanabilmelerini sağlar.
 • Desk Control uygulaması
  Desk Control uygulaması, kullanıcının oturarak/ayakta çalışılabilen masalarından en iyi şekilde faydalanabilmesi için masa kumandası ile iletişim kuran bir uygulamadır. Hatırlatıcı bildirimler ve istatistikler sunar

Ofis masalarında çarpışma önleme özelliği nedir?

Çeşitli oturarak/ayakta çalışılabilen masalarda bulunan çarpışma önleme özelliği, masanızın herhangi bir şey ile temas ettiğinde çalışmaya devam etmesini önleyen bir özelliktir. Bu özellik, masanızın hareketini durdurur ve biraz geriye alır. Bu sayede, oluşabilecek hasarı en aza indirir.

Farklı çarpışma önleme çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen aşağıdaki bağlantılara tıklayın:

Masamı nasıl özelleştirebilirim?

Kaldırma kolonlarımız, tasarımcılara çok çeşitli profiller ve renkler sunarak tasarımda büyük özgürlük sağlar.

Özelleştirilebilirlik hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yeni bir projem var, kiminle iletişime geçmeliyim?

Sizinle yeni projeler hakkında konuşabilmekten her zaman memnuniyet duyarız. İletişime geçmenin en iyi yolu iletişim formunu doldurup göndermektir.

Dosyalar

DESKLINE ürünlerine genel bakış

Eğer çalışma masaları veya tezgâhları geliştiriyorsanız, yüksekliği ayarlayabilen elektrikli aktüatör çözümlerinden faydalanarak rakipleriniz karşısında fark yaratabilir ve işinizi geliştirebilirsiniz.

TECHLINE ürünlerine genel bakış

Dayanıklı ve güçlü TECHLINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin. Uzun ömürlü, ağır işe dayanıklı ve zorlu koşullara uygun tasarım.

MEDLINE & CARELINE ürünlerine genel bakış

Hastane ve sağlık ekipmanlarınızı geliştirebilmenizi sağlayan yenilikçi MEDLINE & CARELINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin.

Hizmet verdiğimiz sektörler

LINAK®, birbirinden farklı uygulama alanlarına kusursuz hareketlilik kazandırmak amacıyla elektrikli lineer aktüatör çözümleri üretmektedir. Geliştirdiği çözümleri sağlıktan tarıma, konfor mobilyalarından ofis donanımlarına ve endüstriyel otomasyona kadar çeşitli sektörlere sunmaktadır.

Çalıştığımız sektörlerin kapsamlı çeşitliliğini siz de keşfedin.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now