Contact us here
Malzeme yükleme/taşıma uygulamalarında kullanılan aktüatörler: OMR, tugger train, forklift ve paletleme robotu

Malzeme yükleme/taşıma çözümleri

Otomatik depolama ve üretim ortamlarında akıllı ve güvenilir kaldırma çözümleri için elektrikli aktüatörler ve kolonlar.

Aralıksız çalışan malzeme yükleme/taşıma uygulamaları

Ardiyelerde ve üretim tesislerinde kullanılan Otonom Mobil Robot (OMR), forklift veya tugger train gibi batarya kullanan araçlardan 7/24 çalışabilmeleri ve yüksek verim sağlamaları beklenmektedir.

Aralık verilmesine yalnızca bataryaların şarj edilmesi veya periyodik bakımların yapılması için izin verilir. Otomatik sistemlerin mümkün olduğunca aralıksız çalışabilmeleri için gerçek zamanlı izleme ve sorun teşhis sistemleri büyük önem taşımaktadır.

Otomatik makinelerin yük taşıma sistemlerinde kullanılan LINAK® aktüatörleri ve kaldırma kolonları, aşağıdaki özellikleri ile dikkat çeker:

  • Kompakt tasarım
  • Durum izleme ve hassas kontrol sistemi
  • Uzun ömür

Kancalı veya kaldırma modüllü yük arabaları, raf veya palet sistemleri, tugger train’ler , forkliftler ve paletleme robotları gibi çeşitli ihtiyaçlara sahip uygulamalar için doğru çözümü sunabilmek amacıyla kapsamlı bir modüler ürün portföyü sunmaktayız.

Malzeme yükleme/taşıma ve üretim sistemlerinde otomasyona yaklaşımımızı merak ediyorsanız burada daha fazla ayrıntı bulabilirsiniz.

 

Kompakt tasarım ile yerden tasarruf

LINAK IC Integrated Controller™ (IC™), kompakt tasarımını birçok özelliğine borçludur. 48 V’a kadar güç sunan entegre kontrolör, ayrıca CANopen, IO-link, endüstriyel ethernet ve I/O gibi yerleşik endüstriyel arayüzlere sahiptir. Dönüştürücü veya motor kontrolörü, ekstra iletişim modülleri veya konum kontrolü için dış sensörler gibi ek bileşenlere artık gerek kalmadığından, kompakt bir tasarım sunulabilmektedir.

 

Durum izleme ve hassas kontrol sistemi ile sorunsuz çalışma sürelerini yüksek tutun

Standart arayüzler üzerinden alınan geri bildirim sinyalleri sayesinde verilerin izlenmesi ve sorunların teşhisi uzaktan sağlanabilir. Bu sayede bakım zamanlarını planlama, sorun giderme ve servis personeli tahsis etme işlemleri kolaylaştırılmış olur. Aktüatör veya kolon, uygulamanın dijital ikizinde bile kullanılabilir. Bunun sonucunda çalışma süreleri yüksek ve kesinti süreleri düşük tutulabilir. Bu kadar hassas kontrol edilebilir olması, paralel sürüşe de izin veren yüksek işletim verimliliğini sağlar.

 

Uzun ömürden faydalanın

Aktüatörlerinizin ömrü, LINAK’ın Long Life aktüatörleri sayesinde motor dişlileri veya batarya gibi diğer önemli bileşenlerin ömürlerine ayak uydurabilir. Bu, bakım servis aralıklarının planlanmasını ve gereksiz kesintilerin önlenmesini kolaylaştırır. B10 kullanım ömrü hesaplayıcısından faydalandığınız takdirde, uygulamanızda kullandığınız aktüatörün ömrüne dair geçerli bir tahmin edinebilirsiniz.

 
Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz? Bizimle hemen iletişime geçin
Malzeme elleçleme 101 – LINAK® Machining’de benzersiz mobil robot çalışıyor play-icon

Malzeme elleçleme 101 – LINAK Machining’de benzersiz mobil robot çalışıyor

Dosyalar

LINAK test broşürü

Aktüatör içerisinde bulunan her bir parça, LINAK’ın test merkezinde kapsamlı testlere tabi tutulur. Daha fazla bilgiyi bu klasörde bulabilirsiniz.

TECHLINE ürünlerine genel bakış

Dayanıklı ve güçlü TECHLINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin. Uzun ömürlü, ağır işe dayanıklı ve zorlu koşullara uygun tasarım.

Malzeme yükleme/taşıma işlerimde çalışan mobil robotlara yönelik aktüatörler

Biz, malzeme yükleme/taşıma işlemlerinde kaldırma uygulamalarındaki çözüm ortağınızız. Elektrikli aktüatör çözümlerimizin mobil robotunuz veya endüstriyel ağır vasıtanız için neden ideal bir tercih olduğunu keşfedin.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now