Contact us here
Otonom mobil robotlar, tugger train’ler ve forkliftler gibi malzeme yükleme ve taşıma uygulamalarında LINAK aktüatörler.

Malzeme yükleme/taşıma çözümleri

LINAK’ın elektrikli aktüatörleri, otomatik ardiye sistemleri için akıllı ve güvenilir kaldırma çözümleri olarak öne çıkmaktadır.

Aralıksız çalışan malzeme yükleme/taşıma araçları

Ardiyelerde ve üretim tesislerinde kullanılan Otonom Mobil Robot (OMR), forklift veya tugger train gibi batarya kullanan araçlardan 7/24 çalışabilmeleri ve yüksek verim sağlamaları beklenmektedir.

Aralık verilmesine yalnızca bataryaların şarj edilmesi veya periyodik bakımların yapılması için izin verilir. Otomatik sistemlerin mümkün olduğunca aralıksız çalışabilmeleri için gerçek zamanlı izleme ve sorun teşhis sistemleri büyük önem taşımaktadır.

Taşıma aracı ile taşınacak yük arasındaki kesişme noktasını teşkil eden LINAK® aktüatörler, günümüzdeki beklentileri karşılamaktadır:

  • Kompakt tasarım
  • Durum izleme ve hassas kontrol sistemi
  • Uzun ömür

Kancalı veya kaldırma modüllü yük arabaları, raf veya palet sistemleri, tugger train’ler ve forkliftler gibi çeşitli ihtiyaçlara sahip uygulamalar için doğru çözümü sunabilmek amacıyla kapsamlı bir modüler ürün portföyü sunmaktayız.

Malzeme yükleme/taşıma sistemlerinde otomasyona yaklaşımımızı merak ediyorsanız, burada daha fazla ayrıntı bulabilirsiniz.

Kompakt tasarım ile yer kazanın
LINAK IC aktüatörler, kompakt tasarımlar geliştirebilmenizi sağlayan çeşitli özelliklere sahiptir. Entegre kontrolör 48 V’a kadar güç ve CANopen veya IO-link gibi standart iletişim arayüzleri sunmaktadır. Dönüştürücü veya motor kontrolörü, ekstra iletişim modülleri veya konum kontrolü için dış sensörler gibi ek bileşenlere gerek kalmadığından, kompakt bir tasarım sunulabilmektedir.

Durum izleme ve hassas kontrol sistemi ile aralıksız çalıştırın
Standart arayüzler üzerinden alınan geri bildirim sinyalleri sayesinde verilerin izlenmesi ve sorunların teşhisi uzaktan sağlanabilmektedir. Bu sayede bakım zamanlarının planlanması, arızaların analiz edilmesi ve servis personelinin tahsis edilmesi işlemleri kolaylaştırılmış olur. Aktüatörü aracın dijital ikizinin parçası yapmak da mümkündür. Bunun sonucunda çalışma süreleri yüksek ve kesinti süreleri düşük tutulabilir. Hassas kontrol sayesinde yüksek verimlilikle çalışma sağlanmanın yanı sıra paralel sürüş özelliği de kullanılabilmektedir.

Uzun ömürden faydalanın
LINAK’ın Long Life aktüatörlerinin ömrü, motor dişlileri veya batarya gibi diğer önemli bileşenlerin ömürlerine uyarlanabilir ve bu sayede tüm bileşenlerin bakımı tek seferde yapılabilir. B10 kullanım ömrü hesaplayıcısından faydalandığınız takdirde, uygulamanızda kullandığınız aktüatörün ömrüne dair geçerli bir tahmin edinebilirsiniz.

 
Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz? Bizimle hemen iletişime geçin
Malzeme elleçleme 101 – LINAK® Machining’de benzersiz mobil robot çalışıyor play-icon

Malzeme elleçleme 101 – LINAK Machining’de benzersiz mobil robot çalışıyor

Dosyalar

LINAK test broşürü

Aktüatör içerisinde bulunan her bir parça, LINAK’ın test merkezinde kapsamlı testlere tabi tutulur. Daha fazla bilgiyi bu klasörde bulabilirsiniz.

Görüntüle

TECHLINE ürünlerine genel bakış

Dayanıklı ve güçlü TECHLINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin. Uzun ömürlü, ağır işe dayanıklı ve zorlu koşullara uygun tasarım.

Görüntüle

Malzeme yükleme/taşıma işlerimde çalışan mobil robotlara yönelik aktüatörler

Biz, malzeme yükleme/taşıma işlemlerinde kaldırma uygulamalarındaki çözüm ortağınızız. Elektrikli aktüatör çözümlerimizin mobil robotunuz veya endüstriyel ağır vasıtanız için neden ideal bir tercih olduğunu keşfedin.

Görüntüle

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.