Contact us here
Teknoloji ve trendler

Basic, Advanced ve Parallel

Entegre kontrollü IC aktüatörünüzü, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak üç farklı arayüz seçeneğiyle temin edebilirsiniz. Sunduğumuz çeşitli avantajları keşfedin ve ürününüze hassas hareket edebilme özelliğini nasıl kazandırabileceğinizi öğrenin.

Entegre Kontrolör, paralel sürüş bilgi grafikleri

Basic, Advanced ve Parallel, IC aktüatörlerimizin ilk nesil modelleridir ve IC Integrated Controller™ ürün serimizin bir parçasıdır.

Adlarından da anlaşılacağı gibi, IC aktüatörünüz için üç farklı seviyede arayüz seçeneği sunmaktayız. Bu seçeneklerin her birinin sahip olduğu farklı özellikler hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

 

Basic: Basit bir Tak Çalıştır çözüm

Basic serisini tercih ettiğinizde, kurulumu kolay olan basit bir Tak Çalıştır çözüme sahip olursunuz. Kullanımı kolay aktüatör çözümü, kurs sonu sinyalleri ve standart soft start/soft stop değerleri önceden yapılandırılmış olarak gelir.

LINAK®, ürünlerini ihtiyaçlarınıza uygun olarak hazırlar. Böylece aktüatör kapınıza geldiğinde, tek yapmanız gereken onu fişe takmaktır.

Standart sürüş ve temel kontrol özellikleri sunan Basic serisi, dijital bir giriş sinyaliyle çalışmanın yanı sıra sıcaklığın ve elektrik tüketiminin izlenebilmesini de sağlamaktadır. Bu değerlerin izlenebilir olması sayesinde, limit değerler aşıldığında aktüatör kendiliğinden durabilmektedir.

 

Advanced: Özelleştirilmiş çözümleriniz için

Advanced, uygulamanız için ideal hareket çözümünü oluşturabilmenizi sağlar. Genel olarak bakıldığında Basic ile aynı özelliklere sahip olan bu versiyon, ek olarak sunduğu özelleştirme seçenekleri, BusLink™hizmetimize erişim ve direkt hareket, manuel çalıştırma, gerçek zamanlı izleme ve hata tanılama fonksiyonlarını yapılandırma aracı gibi çeşitli ekstra özelliklerle donatılmıştır.

Advanced serisi aktüatörler; çeşitli veri geri bildirimi türleri, kullanımı kolay kontrol çözümleri, kurs sonu giriş/çıkış sinyalleri, özelleştirme seçenekleri ve aktüatörü izleme fonksiyonları gibi çeşitli özelliklerle donatılmıştır.

Advanced serisinin sunduğu geri bildirim seçeneklerinin özetini aşağıda bulabilirsiniz. Bu bilgiler, ihtiyaçlarınıza uygun bir hareket çözümü geliştirmenizde ve uygulamanıza kusursuz bir şekilde entegre etmenizde yardımcı olabilir.

 
 
BusLink

LINAK’ın IC Integrated Controller™ aktüatörleri, BusLink™ yapılandırma yazılımı ile yapılandırılabilir.

Aktüatörünüzü yapılandırmak veya servis verilerini okumak için en yeni BusLink™ yazılımını ücretsiz olarak indirin. Temel fonksiyonlar burada açıklanmıştır ve her iletişim protokolü bu fonksiyonlar için çeşitli ek özelliklere ve talimatlara sahiptir.

 
 

Veri geri bildirimi

Aktüatörün konum bilgileri, tercihe göre analog konum çıkışı üzerinden veya dijital konum çıkışı üzerinden okunabilir.

Aktüatörden alınan veriler, aktüatörün konumu hakkında hassas bilgi verir. Bu veriler, çoğu uygulamadan optimum performans alınabilmesi için önemlidir.

Advanced serisi aktüatörler, sundukları çeşitli entegre geri bildirim türleri sayesinde aktüatörler konumunun kolay ve hızlı bir şekilde öğrenilebilmesini sağlamaktadır:

 

Veri geri bildirimi türleri

 

Analog çıkış

  • Akım (4-20 mA*)
  • Voltaj (0-10 V*)

Dijital çıkış

  • Single Hall XOR
  • Kurs sonu sinyalleri
  • PWM (0-100%*, 75 Hz)
 

*Ölçeklenebilir

 

Parallel: Ayarlanabilir özelliklere sahip, hassas paralel hareket için

Parallel serisi, sekiz adede kadar aktüatörün karmaşık kablolama ve kontrol yöntemlerine gerek kalmadan paralel olarak hareket edebilmelerini sağlar. Paralel çalışan aktüatörler, doğrudan kendi bus sistemleri üzerinden birbirleriyle haberleşirler.

İkincil aktüatörler birincil aktüatöre daima uyum sağladıklarından, yükte meydana gelen değişiklikler bile aktüatörlerin hassas biçimde hizalanmış hareketlerini etkilemez.

Parallel serisi aktüatörler, tıpkı Advanced serisi aktüatörler gibi BusLink™ ile kullanılabilir.

 

Entegre Kontrolör, paralel sürüş bilgi grafikleri

 

LINAK®’ın Integrated Controller™ özellikli aktüatörleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Lineer aktüatör yapılandırma yazılımı | Actuator Academy™ play-icon

Actuator Academy™ | Lineer aktüatör yapılandırma yazılımı

Lineer aktüatör geri besleme verileri | Actuator Academy™ play-icon

Actuator Academy™ | Lineer aktüatör veri geri bildirimi

LINAK Actuator Academy™ play-icon

Endüstriyel aktüatörler için Actuator Academy™ ile tanışın

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now