Contact us here
Teknoloji ve trendler

Çok fonksiyonlu mobilyalar için elektrikli hareket

Tek odalı dairelerde yaşayan günümüz modern şehir sakinleri, evlerinde kullandıkları mobilyalar söz konusu olduğunda çoğu zaman yaratıcı davranmak zorunda kalmaktadır. Birçok evin sınırlı yüz ölçümüne sahip olması, çok fonksiyonlu mobilyalara olan talebin hızlı artışına neden olmaktadır.

Çok fonksiyonlu mobilyalar, mobilya ve iç dekorasyon dalında en hızlı yükselen trendlerden biri olarak öne çıkmaktadır. Mobilya tasarımına işlevsel avantajların kazandırılması, nüfusları milyonları aşan ve tek odalı daireler ile dolup taşan şehirlerde özellikle büyük önem kazanmaktadır. 

Yaşam alanınızın optimizasyonu
Kısıtlı bir yaşam alanına sahip olan kişilere yüksek seviyede konfor sağlayan çok yönlü çözümler ve tasarımlar, en küçük evlerde bile sıkça zarif ve şık tasarımlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çok fonksiyonlu mobilyalar, birden fazla göreve veya amaca hizmet etmek üzere tasarlanmış olup, aynı zamanda evdeki mevcut alanın en iyi şekilde değerlendirilebilmesini sağlamaktadır. Buradaki anahtar sözcük "esneklik”tir.

Hareket kazandırarak esneklik yaratın
Hareket sağlayan sistemler, büyük şehirlerin yoğun nüfusa sahip bölgelerinde bulunan tek odalı daireler için artık doğal bir gereklilik hâline gelmiştir. Ayarlanır mobilyalar için yüksek kaliteli elektrikli aktüatör çözümleri üreten LINAK, fonksiyonel tasarımların gelişimini yakından izlemektedir. Mobilyalara akıllı ve kusursuz hareket kazandıran elektrikli aktüatörlerin, günümüzde artık bir lüks olmadığının bilincindeyiz. Elektrikli aktüatörler, bir koltuğu yatağa ya da sehpayı yemek masasına dönüştürmek için harcayacağınız efordan tasarruf ettirir.

Aşağıda okuyacağınız makalelerde, evlerde en sık rastlanan mobilya türlerine farklı işlevlerin nasıl kazandırılabileceğine dair örnekler bulacaksınız. Verdiğimiz tüm örnekler, bu yönde geliştirilen çeşitli çarpıcı tasarımları, yenilikçi yöntemleri ve yaratıcı fikirleri tanıtmaktadır.

Çok fonksiyonlu yataklar

Konfor yatakları

Yatak, genelde evde en çok yeri kaplayan mobilyalardan biridir. Bir yatağın daha fazla fonksiyona nasıl sahip olabileceğini ve kullanıcısına yerden nasıl tasarruf ettirebileceğini buradaki üç örnekte öğrenebilirsiniz.
Devamını okuyun.
 
 
Çok fonksiyonlu koltuklar

Televizyon ve dinlenme koltukları

Çoğu insan evinde rahat bir koltuk ister. Fakat biraz yaratıcı olunduğu takdirde, koltuk olduğundan fazlasını sunabilir. Bu konuda size üç örnek göstermek istiyoruz.
Devamını okuyun.
 
 
Çok fonksiyonlu masalar

Ev ve çalışma masaları

Masanın çevresinde yeterli kullanım alanını sağlamak, küçük evlerde zor olabilmektedir. Bu noktada çok fonksiyonlu bir masanın nasıl faydalı olabileceğine dair üç örneğimiz var.
Devamını okuyun.
 
 
Çok fonksiyonlu koltuklar

Koltuklar ve kanepeler

Çoğu insan, evinde mutlaka bir koltuk veya kanepe bulundurmak ister. Koltuğunuzun birden fazla fonksiyona sahip olup, küçük bir evde hayatı nasıl kolaylaştırabileceğini burada öğrenebilirsiniz.
Devamını okuyun.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now