Contact us here
Trend serisi Mikro daireler - Hong Kong

Sim-Plex – 30 m², Hong Kong

 
 

Küçük dairelerin giderek zorunlu hale geldiği bir diğer yer de Hong Kong’dur. Ada yönetimi, daha satın alınabilir evler inşa etmek istemektedir. Plana göre 2027’ye kadar 280.000 sosyal konutun ve 180.000’i aşkın bireysel evin yapılması düşünülmektedir.

Hong Kong şehri, dünyanın en pahalı mülk fiyatlarıyla ünlü olmasının yanı sıra insanların en dar alanlarda yaşadığı yerlerden biridir. Bu durum birçok tasarımcının çok işlevli mobilyaların bulunduğu farklı odalara sahip küçük daireler tasarlaması için ilham kaynağı olmuştur.

Hem bir daire hem de sanat sever sahibi için sanat galerisi olarak kullanılan bu 30 m²’lik daire buna harika bir örnektir. Dairede, ikisi ayrı bir yatak odasında olmak üzere dört kişi kalabilmekte, yemek alanlı bir oturma odası, bir mutfak ve bir banyo bulunmaktadır. Sanki bunlar yetmiyormuş gibi bu küçük dairede bir piyano da için de yer ayrılmıştır.

Birkaç aktüatör çözümünün eklenmesi, bu daireye daha da esnek tasarım çözümleri sağlayabilirdi. Yüksekliği ayarlanabilir koltuk kol dayama yerleri, yükseltilmiş zemindeki çalışma alanı için ekstra koruma sağlayabilirdi. Yatak odasındaki masanın yüksekliği, bir masa, bir komodin ve ayakta çalışılabilen bir çalışma alanı olarak kullanılmasını sağlayacak şekilde bir kolonla ayarlanabilirdi. TV, kullanılmadığı zamanlarda sanat eserleri için daha fazla alan yaratmak için bir rafın içine çekilebilirdi.

Daire hakkında daha fazla bilgiye Sim-plex-design.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Trend serisi Mikro daireler - Hong Kong

© 2018 LifeEdited. Tüm hakları saklıdır.

Dosyalar

HOMELINE ürünlerine genel bakış

Ayarlanabilir yatak ve koltuklara yönelik HOMELINE sistemlerinin ve ürünlerinin çeşitliliğini keşfedin.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now