Contact us here
Trend serisi Mikro daireler - Londra

Studiomama – 13 m², Londra

 
 

Aynı alanda daha fazla insanın barınmasını sağlamak, Avrupa’nın diğer büyük şehirlerinde de karşı karşıya kalınan sorunlardan biri durumundadır. Mikro daireler Berlin, Paris ve Barselona’da her geçen gün daha popüler hale gelmektedir. Londra küçük evler inşa etmenin, şehiredeki alan kısıtlılığına bir çözüm olabileceğini fark etmiş durumdadır. Sadece 2016’da İngiltere’de 37 m²’den küçük 8000’den fazla daire inşa edildi.

En küçük evlere örnek olarak kuzey Londra’nın merkezinde yer alan, sadece 13 m²’lik bu ev gösterilebilir. Daire, Studiomama’dan Danimarkalı mimar Nina Tolstrup tarafından tasarlandı. Bu dairede, yatak, çalışma alanı, oturma alanı, mutfak, banyo, mutfak dolabı ve yemek alanı dahil olmak üzere her parça ayrı bir işleve sahiptir. Her dolap birbirinden farklıdır ve her biri, dikiş makinesi, oyun, baharat kavanozları, şarap ve kitapların saklanması gibi belirli bir kullanım için özel olarak tasarlanmıştır.

Aynı alanın birden fazla kez kullanılması
Kapıların birinin arkasında, dolaptan dışarı çıkarılabilen ve ayakta çalışma olanağı sağlayan küçük bir masa bulunmaktadır. Hepsi bir araya geldiğinde evde yaşam için küçük ama etkili bir çalışma alanı sağlamaktadır. Entegre saklama alanları ve yan parçalar, gizli ikili işlevler sağlamak için tasarlanmıştır. Bunlar, örneğin oturmak için kullanılabilecek ek yüzeyler yaratmak için kolaylıkla genişletilebilmektedir.

Yatak, üçgen odanın en dar kısmında bulunmaktadır. Kullanılmadığında katlanarak ekstra alan yaratabilmektedir. Katlandığında, arkasından iki ince kitaplık ve bir komodin çıkmaktadır.

Mutfak, odanın diğer yanında yer alan, iki uzun mutfak dolabının göze çarptığı küçük salonda bulunmaktadır. Bu duvarın arkasında, evin tek ayrı alanı olan banyo yer almaktadır.

Belirli mobilyalara, çok daha yararlı sonuçlar elde etmek için elektrikli aktüatör çözümleri entegre edilebilirdi. Örneğin yemek masasının yüksekliği ayarlanarak ekstra bir mutfak tezgahı olarak kullanılabilirdi. Ayrıca aşağı indirilerek ek uyuma alanı da yaratılabilirdi. Bunun yanı sıra yatağı katlamak için elektrikli aktüatörlerin kullanılması, yatağın elle itilmesinin zorluğunu ortadan kaldırabilirdi.

Evle ilgili daha fazla bilgiye Studiomama.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Trend serisi Mikro daireler - Londra

© 2018 LifeEdited. Tüm hakları saklıdır.

Dosyalar

HOMELINE ürünlerine genel bakış

Ayarlanabilir yatak ve koltuklara yönelik HOMELINE sistemlerinin ve ürünlerinin çeşitliliğini keşfedin.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now