Contact.ContactUsHere
Teknoloji ve trendler

Bir kolon. Birçok seçenek

Her metrekare önemlidir: İster evden çalışın ister kurumsal bir ofis bölmesinde, bulunduğunuz alanın genişliği elbette çok önemlidir. Fakat nereden çalışırsanız çalışın, yüksekliği ayarlanabilir ergonomik bir masanın önemi tartışılmaz. LINAK’ın tek kolonlu çözümü, hem ev hem de ofis kullanıcılarını etkilemesiyle öne çıkıyor.

Dar alanlar için küçük ve ayarlanabilir ofis masaları. Bir LINAK kaldırma kolonu ile daha fazla ergonomi.

Her türlü ortama ergonomik bir tasarım kazandırın

Dar alanlar için tasarım geliştirmek geçmişte kolay değildi. Fakat tasarımınıza entegre kontrolörlü bir kaldırma kolonu kattığınız takdirde, son derece derli toplu ve sade bir tasarıma sahip kompakt bir çalışma masası geliştirebilirsiniz.

İster zemine ister duvara monte edin, masa yüzeyini doğrudan kolona bağlayın ve ardından kolonu güç kaynağına bağlayın. Hepsi bu kadar. Kullanılacağa yere sığan ve her türlü ortama hareket ve stil katan tam ergonomik çözümler geliştirmek, LINAK® kaldırma kolonları ile kolay.

 

NOA Masa: Yalnızca bir kolon kullanan zarif bir tasarım

Benchmark’ta mobilyacı olarak çalışan Tom Parfitt, evi için uygun bir çözüm arıyordu ama aradığı çözümü bir türlü bulamıyordu. Bu durum, Noa masa konseptini geliştirmesini sağladı.

Noa, doğal malzemelerden üretilmiş ve dar alanlar için ideal olan, ister oturarak ister ayakta çalışılabilmesine izin veren, tek kolonlu ergonomik bir ofis masasıdır. Deneyim hikâyesini burada okuyabilirsiniz.

Benchmark’tan oturarak/ayakta çalışılabilen Noa masa

 
 

Ofis otel konseptiyle tanışın

Ofislerde gördüğümüz tasarım trendleri, alıştığımız geleneksel açık ofislerden giderek uzaklaşıyor. Daha fazla özel alan ve aralıklı olarak uzaktan çalışma fikrine dayanan çözümler, her geçen gün daha fazla benimseniyor. Bu değişim, yeni nesil esnek ofis çalışanlarının çalışma koşullarını ve sağlıklarını koruyabilmek ve geliştirebilmek için yeni ergonomik çözümlerin gerekli olduğu farkındalığını da beraberinde getiriyor.

LINAK kaldırma kolonları ile çalışan, yüksekliği ayarlanabilir, ergonomik ve renkli çalışma masaları ile dikkat çeken modern bir ofis manzarası.

 

Yeni çalışma modellerine alternatif bir yaklaşım sunan ofis otel konsepti, çalışanlarının fiziksel olarak iş yerinde bulunmasını nadiren gerektiren teknoloji şirketleri için özellikle uygun bir çözüm olarak öne çıkıyor. Minimum yer kaplayan paylaşımlı iş istasyonları, telefon kabinleri, çalışma ekibinin ihtiyaçlarına göre yerleri kolayca değiştirilebilen esnek ofis masaları ve sürekli değişen kullanıcılara hizmet edecek ergonomik ve ayarlanabilir çözümler, geleceğin ofis ortamlarında bir öncelik olacaktır.

Ses yalıtımlı telefon bölmelerinin, birebir görüşmelerde gizlilik sağlayan toplantı kabinlerinin ve konsantre olunabilmesini sağlayan izole alanların günümüzdeki yükselişi, tek bir kaldırma kolonu ile donatılmış ergonomik ve kompakt ofis masalarının kullanımı için ideal bir zemin oluşturmaktadır.

 
 

Müşterilerinize bataryalı çözümlerin kazandırdığı özgürlüğü sunun

Bu çözümler elektrik kablosu gerektirmediğinden, istendiği yere kolayca yerleştirilebilir. Ayağın kablolara takılma riski olan seminer salonları ve insan trafiğinin yoğun olduğu yerler için ideal olan yüksek performanslı lityum-iyon bataryalı çözümler, gerektiğinde bir yerden diğerine kolayca taşınabilir.

 
 

Entegre Kontrolör. Yer kazandırır. Montajı kolaylaştırır
Entegre kontrolörlü bir kolon kullandığınız takdirde, derli toplu ve sade bir tasarıma sahip kompakt bir ofis masası elde edersiniz.

Tek yapmanız gereken, kolona bir masa kumandası ve haricî bir güç kaynağı (120 V, 230 V veya ayarlanabilir voltajlı) eklemek. Hepsi bu kadar.

 
 

Tek kolon: Tasarım, performans veya ergonomiden taviz vermeyen çözüm

Trendler belli ve gerekli teknoloji mevcut. DL18 IC PLUS kaldırma kolonu, ekstra temiz bir tasarım isteyenler için görünmez kayma pedlerine ve sade kenarlara sahiptir. Kick & Click™ üst iskeleti kolona bağlayarak masa yüzeyinin kolayca monte edilebilmesini sağlayın. Kolay yükseklik ayarı için çeşitli masa kumandalarımızdan birini ve kullanacağınız haricî SMPS güç kaynağını (230 V veya 120 V) seçin.

Kendi seçeceğiniz ayağı veya duvar aparatını ekleyerek, tercih ettiğiniz masa yüzeyini de seçmenizle birlikte kullanıma hazır ve günümüzün ofis ve tasarım trendlerine uygun bir ürün paketi oluşturabilirsiniz.

Tasarımınıza ikili paralel masa sistemlerimizden tanıdığınız “yumuşak başlatma/durdurma” fonksiyonu gibi LINAK özelliklerini ve masanın kolayca ayarlanabilmesi için Red Dot ödüllü DPG1C veya DPH ve DPT gibi seçtiğiniz masa yüzeyine kolayca entegre edilebilen masa kumandalarımızdan birini ekleyin.

 

Arkanızdayız

Çözüm ortağınız olarak LINAK’ı tercih ettiğinizde, birinci sınıf destek hizmetlerimizden ve kalitemizden faydalanabilirsiniz. Çeşitli bölgelerde bulunan 30 yerel satış ofisimiz sayesinde sizin ve pazarınızın her zaman yakınındayız ve şirketinizin rekabetçiliğini sürdürebilmeniz için uluslararası deneyimlerimizi sizinle paylaşmaya hazırız.

Bölgenizdeki LINAK temsilciliğini burada bulabilirsiniz.

 

 

Dar alana sığacak kadar küçük; ama ihtiyacım olan çalışma alanını sunacak kadar büyük
Evden çalışmak, COVID-19 sayesinde alışılmış bir norm hâline geldi. Fakat yeni çalışma ortamının verdiği değişiklik hissi geçtikten sonra, ofislerimizden alıştığımız ergonomik esnekliğe sahip olmadan aynı iş performansını gösteremediğimizi fark ediyoruz.

Hans Jørgen Kloster Klein, LEGO şirketinde üst düzey yönetici olarak görev yapıyor. Bir yıldır, yeni uzaktan çalışma koşullarına daha iyi uyum sağlamaya ve hem sağlıklı hem de verimli olabileceği bir ortam yaratmaya çalışıyor.

“Birden bire evimden tam zamanlı çalışmaya başladım. Yemek masasını çalışma masası olarak kullanmak ve akşam ailem eve geldiğinde bilgisayarımı masadan kaldırmak, aklıma ilk gelen hızlı ve kolay çözüm olmuştu. Fakat gün boyunca yemek masasında oturmanın verdiği rahatsızlığı hissetmeye başlamam uzun sürmemişti. LEGO ofisimizdeki yüksekliği ayarlanabilir masamı özlemiştim ve evimde özel bir ‘ofis’ alanının eksikliğini hissediyordum” diyen Klein, sözlerine şöyle devam ediyor:

“Çözümüm, yatak odamın bir köşesine koyabileceğim kadar kompakt boyutlara ve elektrikli yükseklik ayarına sahip bir çalışma masası edinmek oldu. Seçtiğim masa, kullanacağım yere uyacak kadar küçük ama ihtiyacım olan çalışma alanını sunacak ve ekran yerleştirebilmemi sağlayacak kadar büyük. Masanın yükseklik ayarı için sunulan masa kumandası çok kullanışlı. Pozisyonumu değiştirmem gerektiğinde, masayı önceden ayarladığım yüksekliklere kolayca getirebilmek için telefonumdaki uygulamayı kullanıyorum.”

Evler için tek kolonlu çalışma masası
 

“Bu basit çözüm bana anında iki avantaj sağladı: İlki, bana özel bir çalışma alanı sağlamış olması. Artık günün sonunda eşyalarımı yemek masasından toplamak zorunda kalmıyorum. İkincisi, artık gün içerisinde hem oturarak hem de ayakta durarak çalışabilmem ve bu sayede sırt ve bel sağlığımı koruyabilmem. Hatta hiç beklemediğim üçüncü bir avantaj da bonus oldu: Çalışma arkadaşlarım ayakta dururken sesimin çok daha iyi geldiğini söylüyorlar” diyen Klein’ın yüzündeki gülümseme gözümüzden kaçmadı.

DahaFazlaBilgiDüğmesi

 

 
Ergonomiyi ofiste bırakmayın

Ergonomiyi ofiste bırakmayın!
Yaşadığımız “yeni normal” sürecinde birçoğumuz ofis masalarını geride bırakıp mutfak masalarından çalışmaya devam ediyor. Dünyadaki gelişmeler nedeniyle her ne kadar yakında iş yerlerimizde çalışmaya geri dönecek olsak da, evden çalışma kavramı bir şekilde hayatlarımızın parçası olmaya devam edecek. Texas A&M Üniversitesi Ergonomi Merkezinden Dr. Mark Benden ve Martha Parker, şu anda evden çalışan ve yakın gelecekte de çalışmaya devam edecek olanlar için birçok ipucu ve öneri sunuyor.
Devamını okuyun...

 

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.