Contact us here
Ürün deneyim hikâyesi

Evinizi farklı bir şekilde mi kullanıyorsunuz?

Son 12 ay boyunca, hepimiz evden çalışmaya uyum sağladık ve evimizdeki ortamları da bunu yapmamıza izin verecek şekilde ayarlamaya çalıştık. Büyük çoğunluk aynı zamanda yaşam alanlarını geçici okullara ve ofislere dönüştürme konusunda ekstra baskı altında. Alanımız yeterince iyi mi?

Sage oturarak/ayakta çalışılabilen masa ve çalışma tezgahı

Uzun vadede çalışma alanlarının geleceği ve ofise dönüşün sorgulanması, ev ofislerimizin uzun vadeli bir çözümle donatıldığından emin olmak için dikkate alınması gereken hususlar oldu.

Şirketler, bir süredir ergonomiyi dikkate alıyor ancak evdeki çalışma alanlarının tasarımı genellikle iyi olmuyor. Bazen, masa ya da ekranın yüksekliğini artırmak için kitapları kullanmak gibi geçici çözümler de uygulanıyor. Kısa vadeli düşününce bu uygun gibi görünse de çalışanların refahı açısından bunlar uzun vadeli bir seçenek olamaz.

Benchmark’ta Mobilyacı Tom Parfitt, evi için uygun bir çözüm arıyordu ama aradığı çözümü bulamadı. Bu durum Noa masanın konseptini geliştirmesini sağladı.

Noa, doğal malzemelerden üretilen ve küçük alanlar için ideal bir ergonomik oturarak/ayakta çalışılabilen bir masadır. Noa, biyofilik tasarım ideallerine uygun olarak tasarlandı. Masada yumuşak hareketi sağlayan bir DPG kumandası  ile çalıştırılan merkezi bir LINAK Desklift Elektrikli Kaldırma Kolonu yer almaktadır.

Benchmark'ın Satış ve Pazarlama Müdürü Fiona Coyne şunları söyledi:‘Çok basitçe söylemek gerekirse, LINAK en yüksek kaliteli, en sağlam ve en yumuşak harekete sahip oturarak/ayakta çalışma mekanizması sunuyor.’

Benchmark’tan Noa Masa
 

Benchmark aynı zamanda Sage Oturarak/Ayakta çalışma masaları ve tezgahlarında da elektrik Desklift kolonları kullanıyor.

Benchmark, 1984 yılında kuruldu ve sürdürülebilirlik her zaman şirketin önem verdiği konulardan biri oldu. İnsan sağlığına ve çevreye olumlu bir katkı yaratacak mobilyalar üretmek şirketin misyonlarından biridir.

Tüm Benchmark ürünleri refahı artırmak için tasarlanır. Tasarımda doğanın yenileyici gücünden ilham alırlar ve mobilyaları sağlık ve refahı dikkate alarak tasarlarlar. Mobilyalar, daha insani, sıcak ve kişisel alanlar oluşturmak için doğal malzemeler, renkler ve dokular, yumuşak profiller ve doğadan ilham alan ergonomik şekiller kullanılarak üretilir.

Malzemeler ve işçilik seviyesi nedeniyle Benchmark mobilyaları, uzun kullanım ömrüne sahiptir ve şirket, artık ihtiyaç duyulmayan mobilyaların iade edilebileceği ‘Geri Alma’ programıyla gurur duymaktadır. Bu mobilyalar revize edilir, yeniden tasarlanır ya da hayır kurumlarına bağışlanır.

Benchmark’tan Noa Masa

Dosyalar

HAREKET EDİN – Oturarak/ayakta çalışılan masalar iş performansınızı nasıl artırır?

Kullanıcıların oturarak/ayakta çalışmalarına olanak tanıyan elektrikli masalar sayesinde hastalık izinlerinin sayısını düşürün ve modern bir ofis ortamı yaratın. Hem iş verenler hem de çalışanları için cazip bir yatırım.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now