Contact us here
Haberler 20 Haziran 2023

LINAK Desk Panel DPI, ürün tasarımı ile Red Dot ödülünü aldı

Kullanımı kolay LINAK Desk Panel DPI, yenilikçi işlevselliği ve jüriyi özellikle etkileyen dâhillî çarpışma önleme özellikleriyle, “Ürün Tasarımı” kategorisinde 2023 Red Dot Ödülü’ne layık görüldü.

LINAK'ın Ürün Müdürü Nicki Pedersen ve Ürün Müdürü Birgitte Holm-Melin, Almanya’nın Essen şehrinde düzenlenen Red Dot Gala’da Desk Panel DPI serisi için Red Dot ödülünü teslim aldı. (© Kırmızı Nokta)

Red Dot Ödülleri her yıl Ürün Tasarımı dalında yılın en iyi ürünlerini bulmayı amaçlıyor. Red Dot jürisi tarafından ödüle layık görülen ürünler estetik, işlevsel, akıllı veya yenilikçi olabilir. Ancak hepsinin ortak yanı, ayrıcalıklı tasarımlarıdır.

LINAK’ın Desk Panel DPI serisi, sahip olduğu yalın görünümü, sezgisel kullanımı ve dâhilî çarpışma önleme sensörü ile bu yıl uluslararası kabul gören Red Dot Tasarım Yarışması’nın resmî ödülü olan Red Dot Ödülü’nü kazandı.

 

Tasarım ve yeniliğin benzersiz bir kombinasyonu

Red Dot: Ürün Tasarımı 2023 ödülünü kazanmak LINAK için çok özel bir onur. DPI masa kumandası serisi geliştirilirken önemli faktörlerden biri ürünün tasarımı olmuştu.

Masa kumandasına alışılmış düğmelerden arındırılmış, zarif ve ince bir tasarım geliştirdik. Aslına bakılırsa, geleneksel masa kumandalarında bulunan düğmeler her zaman sorun teşkil eder; kullanıcılara rahat bir kullanım sunmazlar ve geliştirilmeleri hem tasarım hem de teknik açıdan zordur. Bu nedenle, kumandanın gelişmiş özellikleri mobil uygulamaya taşımaya karar verdik.

Kumandaya yeni özellikler kazandırıldığında, kullanıcı Desk Connect uygulamasını (iOS ve Android için indirilebilir) hızlı ve kolay bir şekilde güncelleştirerek bu özelliklerden faydalanabilir. Bu da ürüne daha uzun bir kullanım ömrü sağlar.

Buna ek olarak, DPI, mükemmel bir çarpışma önleme çözümü olan LINAK’ın yenilikçi çarpışma önleme sensörü teknolojisi ile donatılmış ilk masa kumandasıdır.

Oturarak/ayakta çalışılabilen bir masanın LINAK DPI1K masa kumandası ile kolayca ayarlanması
 
Nicki Pedersen, LINAK Ürün Müdürü, Yenilik ve Tasarım.
 

Dâhilî çarpışma önleme çözümü Red Dot jürisini etkiledi

Masanın veya masanın altındaki nesnelerin hareket sırasında zarar görmesini önleyen dâhilî çarpışma önleme sensörü, DPI’ın gelişmiş işlevselliğinden ve görünümünden etkilenen jürinin özellikle dikkatini çekti.

Masanın yükseklik ayarının kumanda eğdirilerek yapılabilmesi, kullanıcının işinden gözlerini ayırmadan masayı yükseltebilmesine ve alçaltabilmesine imkân tanıdığından çok beğenildi.

DPI serisi hakkında daha fazla bilgiyi Red Dot web sitesinde ve ürün sayfalarımızda bulabilirsiniz: DPI1K ve ekranlı DPI1C.

LINAK DPI1K ve DPI1C: yüksekliği ayarlanabilir masalarınızı, çarpışma önleme sensörüyle donatılmış masa kumandaları ile koruyun
 
 

Ve bu arada... yine başardık!

Niyetimiz gösteriş yapmak değil; fakat bu DPI serisinin kazandığı ilk ödül değil. Ayrıca prestijli Alman İnovasyon Ödülleri’nde Ofis Çözümlerinde Mükemmellik dalında “Özel Katılımcı” ödülüne de kayık görüldü.

Aynı zamanda LINAK yenilikçi kumandaları ile Red Dot ödülünü ikinci kez kazanmış oldu. İlkini 2018 yılında DPG serisi masa kumandaları için kazanmıştı.

 

Red Dot Ödülü nedir?

Red Dot Ürün Tasarımı Ödülleri, 1955 yılına dayanan bir geçmişe sahiptir. Bu ödül, o günden bu yana her sene yılın en iyi ürünlerine veriliyor. Tıpkı dedikleri gibi: “İyi tasarımlar ve inovasyon” arayışında olan uluslararası bir jüri, aday ürünleri ne kadar benzersiz ve orijinal oldukları yönünde değerlendiriyor. 2023 yılında 60 ülkeden ürün sunuldu ve 43 üyeden oluşan bir jüri tarafından 51 yarışma kategorisinde değerlendirildi.

 
 
 

 

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now