Contact us here
Haberler 7 Mayıs 2018

LINAK Desk Panel DPG, ürün tasarımı ile 2018 Red Dot ödülünü aldı

LINAK Desk Panel DPG1C, kullanışlı tasarımı sayesinde “Ürün Tasarımı” dalında prestijli Red Dot 2018 Ödülü’nün sahibi oldu.

Red Dot tasarım ödülü

LINAK Desk Panel DPG1C, kullanışlı tasarımı sayesinde “Ürün Tasarımı” dalında prestijli Red Dot 2018 Ödülü’nün sahibi oldu.

Desk Panel DPG1C,  dünyaca ünlü Red Dot Tasarım Yarışması’nın resmî onayı olarak bilinen Red Dot Ödülü’nün sahibi oldu.

59 ülkeden gelen tasarımcılar ve üreticiler, 2018 yılında düzenlenen yarışmaya 6.300’den fazla ürün ile katıldı. Yarışmaya katılan ürünler; yenilikçilik seviyesi, fonksiyonellik, biçimsel kalite, ergonomi ve ürün ömrü gibi alanlarda katı kriterler çerçevesinde değerlendirildi.

Ürün tasarımı ve fonksiyonellik için ödül 
Bu ödülün sahibi olmak, LINAK için özel bir onurdur. Özellikle Desk Panel DPG geliştirilirken, ürün tasarımının aynı zamanda fonksiyonel olması öne çıkan kilit bir faktör olmuştu. Amaç, kullanıcıları oturarak/ayakta çalışmalarına olanak tanıyan masalarından daha fazla faydalanabilmeleri yönünde motive edebilecek bir tasarım geliştirmekti. 

Bu doğrultuda geliştirilen Desk Panel DPG;  tuşsuz kolay kullanım, entegre LED ışık şeridi ile hatırlatma fonksiyonu, kullanıcının en sık kullandığı masa yüksekliklerini belleğe kaydetme özelliği ve kablosuz Bluetooth® teknolojisi üzerinden uygulamaya bağlanabilirlik gibi eşsiz özellikleri buluşturmaktadır.

Uluslararası Red Dot jürisi oyunu DPG Desk Panel’den yana kullandı
“Red Dot Ürün Tasarımı Ödülü”, 1955 yılına dayanan bir geçmişe sahiptir. Bu ödül, verildiği ilk günden bu yana her yıl en iyi ürünleri belirlemiştir. Yaklaşık 40 kişiden oluşan uluslararası bir jüri, “iyi tasarımlar ve yenilikçilik arayışı” felsefesine sadık kalarak ürünlerin her birini tek tek inceledi. 

Red Dot Ödülü’nünü almaya hak kazananlar, 9 Temmuz 2018 günü Almanya’nın Essen şehrinde düzenlenecek olan resmî Red Dot Gala töreninde ödüllerine kavuşacak. Etkinlikte ayrıca, yılın ödül alan ürünlerinin yer aldığı 2018/2019 Red Dot Tasarım Yıllığı da dağıtılacak. Buna ek olarak, ürünler “Red Dot Online Tasarım portalında” sergilenecektir. 

Bluetooth® marka adı ve logoları, Bluetooth SIG Inc. şirketinin tescilli ticari markalarıdır ve bu markaların ve logoların LINAK® tarafından her türlü kullanımı lisans altındadır.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now