Contact us here
Haberler 26 Mayıs 2020

HB190, gelişmiş hareket çözümleri için ideal el kumandası

LINAK, ayarlanabilir tıbbi ekipmanlardaki karmaşık hareketlerin kontrolünü hiç olmadığı kadar kolaylaştıran yepyeni bir el kumandası ile karşınızda. 19 tuş ve 21 LED ile donatılan HB190 sayesinde faydalı birçok özellik artık kolayca erişilebilir şekilde parmaklarınızın ucunda.

HB190

Gelişmiş tıbbi uygulamalar, birkaç aktüatörden ve farklı ek özelliklerden oluşan bir hareket sistemi ile donatılır. Örneğin ameliyat masalarının veya hastane yataklarının hareket şekilleri epey karmaşık olabiliyor ve bu hareketlerin hızlı ve hassas bir şekilde ayarlanabilmesi hastaların sağlığı açısından büyük önem taşıyabiliyor.

LINAK® tarafından geliştirilen yeni HB190  el kumandası, uygulamanın birbirinden farklı hareket seçeneklerinin ve ekstra özelliklerinin sağlık uzmanı tarafından kolayca ayırt edilip, kullanılabilmesini sağlamaktadır.

19 tuş ve 21 LED
HB190, kullanıcının mevcut tüm hareket seçeneklerine minimum çaba ile erişilebilmesi amacıyla tasarlanmıştır. 19 tuşa, 21 LED’e ve yenilikçi simgelere sahip kumanda sayesinde kullanıcı doğru hareketi kolayca etkinleştirebilir. Bu sayede hastalara daha fazla konfor ve sağlık personeline daha verimli çalışabilecekleri bir çözüm sağlanmış olur. Tuşların fonksiyonları uygulamanıza göre özelleştirilebilmektedir.

Uygulamanın çevresinde daha fazla güvenlik sağlayın
Bataryalı bir çözümle donatılmış tıbbi uygulamalarda kullanılabilen HB190, batarya durumu göstergesi sayesinde hareketin yarıda kalmasını önlüyor. Bu gösterge, sağlık personelinin hastayı hareket ettirmeden önce gerekirse bataryaları değiştirmesini sağlamaktadır. Ekipmanın tam işlevselliğini sağlayan bu çözüm, ayrıca güç kablolarına takılma riskini de ortadan kaldırmaktadır.

Geleceğe yönelik tasarlanmış bir el kumandasından faydalanın
Gelişmiş hijyen, sağlık sektöründe başlıca önceliklerden biri olmaya devam etmektedir. LINAK’ın birçok ürününün IPX6 Washable DURA™ koruma standardına sahip olmasının ve sağlık personeli tarafından makinede sıcak su ve güçlü deterjanlar ile tekrar ve tekrar yıkanabilmesinin nedeni de budur. LINAK’ın tümüyle yıkanabilir OpenBus™ sistemleri ile çalışan HB190 da bu ayrıcalıklı ürünlere dâhildir. Ayrıca değiştirilebilir bir kablo ve mıknatıslı bir kilit ile gelen HB190, istenmeyen hareketleri önlemek için kilitli olan fonksiyonların sağlık personeli tarafından etkinleştirilebilmesini sağlar. Geleceğe yönelik tasarlanmış olan el kumandası, uzun yıllar boyunca hizmet vermesi amaçlanarak geliştirilmiştir.

HB190 veya OpenBus sistemlerimizin sunduğu çeşitli olanaklar hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, lütfen bölgenizdeki LINAK temsilciliği ile iletişime geçin.  

 

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now