Contact us here
Haberler 3 Eylül 2019

Elektrikli endüstriyel aktüatörler için mekanik dayanıklılık testleri

Endüstriyel uygulamalara yönelik elektrikli lineer aktüatörler, LINAK® test merkezinde çoğu zaman en aşırı koşullar altında test edilmektedir. Dayanıklılık testleri, aktüatörler üzerinde uygulanan en önemli testler arasındadır. Testlerimizi nasıl uyguladığımızı keşfedin ve bunun sizin için neden önemli olduğunu öğrenin.

LINAK®, endüstriyel aktüatör sektöründe en kapsamlı test prosedürlerini uygulayan şirketlerinden biridir. LINAK tarafından geliştirilen her ürün, Danimarka’daki kurumsal test merkezinde test edilir. En kapsamlı test süreçleri ise, endüstriyel aktüatörler için uygulanır.


Tekrar eden hareket ve tam yük altında zorlama testi
Örneğin inşaat veya gıda sektöründe kullanılan elektrikli aktüatörlerden yüksek seviyede güvenilirlik ve dayanıklılık beklenir. Bu sektörlerde kullanılan aktüatörler, ömürleri boyunca tekrar eden hareketlere ve neredeyse sayısız görev döngülerine maruz kalır. Bu nedenle, test programlarında bileşenler, malzemeler ve tasarımlar özellikle göz önünde bulundurulur.

Kullanılacağı yere monte edilen her aktüatör, LINAK test merkezinde ağır koşullar altında bir dizi teste tabi tutulur. Bu testlere tam yük altında 100.000 döngülük statik itme/çekme testi, %100 görev döngüsünün tam yük altında 30 dakika boyunca gözlemlendiği bir zorlama testi ve itme/çekme hareketinin bükülme ile kombine edildiği bir güvenlik faktörü testi dâhildir. Güvenlik faktörü testi, en az 2 x maksimum nominal yüke ulaşana kadar uygulanır.

LINAK aktüatörünüze güvenebilmenizin nedeni budur!

LINAK Actuator Academy Logosu Actuator Academy™’de elektrikli aktüatör teknolojisinin ayrıntılarını öğrenin

 

Dayanıklılık testleri kimin yararına uygulanır?
Aktüatör dayanıklılığının test edilmesi, endüstriyel makine kullanan herkes için önemlidir. Çoğu sektörde belirli hareket modelleri neredeyse sonsuz sayıda tekrarlanır ve uygulamaların tam yük altında bükülmeye de dayanıklı olmaları sıkça beklenir. LINAK aktüatörler, bu tür koşullarda bile optimum performans ile çalışmak zorundadır.

Elektrikli endüstriyel aktüatörler için mekanik dayanıklılık testleri – Smartlift

Güvenilir kaldırma hareketi, inşaat sektörü için vazgeçilmezdir
İnşaat sektöründe kullanılan modern kaldırma sistemleri, prefabrik beton panellerden ağır pencere çerçevelerine kadar çeşitli ürünler için kullanılır. “Ağır” ve “yüksek” kombinasyonu ise, hareketi sağlayan aktüatörleri önemli ölçüde zorlar. Kaldırma hareketinin yumuşak ve hassas bir şekilde yürütülebilmesi, çoğu zaman birden çok aktüatörün paralel çalışmasını gerektirir ve aktüatörlerin dinamik yük altında kalmasına neden olur.

 

Kaldırma fonksiyonunun güvenilirliği, inşaat sektöründe son derece kritiktir. Güvenlik, inşaatlarda büyük cisimler ile çalışırken birinci önceliktir. Aktüatörlerin kapsamlı dayanıklılık testlerine tabi tutulması, kaldırma hareketinin her zaman güvenilir bir şekilde gerçekleşmesini garantiler. Bu sayede, ekipmanlara ve operatöre zarar gelme riski önemli ölçüde düşürülür.

İkram sektöründe tekrar eden hareketler
Profesyonel mutfaklarda büyük ebatlara sahip çok sayıda pişirme gereci, tencere ve tava bulunur. Bunlardan bazıları, aşçının hareket ettiremeyeceği kadar büyüktür. Böyle durumlarda elektrikli aktüatörler kullanışlı bir çözüm olarak öne çıkmaktadır. Endüstriyel bir mutfakta çalışmak, belirli hareketlerin sayısız defa tekrarlanması anlamına da gelmektedir.

LINAK’ın aktüatörleri, mutfaklarda kullanılan çeşitli cihazlara yumuşak ve güvenilir hareket kazandırır. Aktüatörler, örneğin patates kızartması için kullanılan endüstriyel kızartma tavaları için idealdir. Yoğun günlerde aktüatörler sepetleri birçok kez kaldırır ve indirir. Aktüatörlerin tabi tutulduğu kapsamlı testler, hizmet ömürleri boyunca güvenilir bir şekilde çalışacaklarından emin olabilmenizi sağlar.

Elektrikli endüstriyel aktüatörler için mekanik dayanıklılık testleri – Kızartma tavası
 

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now