Contact us here
Haberler 26 Ağustos 2019

Endüstriyel uygulamalara yönelik elektrikli aktüatörler için darbe testi

Endüstriyel uygulamalara yönelik elektrikli lineer aktüatörler, LINAK® test merkezinde çoğu zaman en aşırı koşullar altında test edilmektedir. Test merkezimize bir göz atın, aktüatörlere titreşim ve darbe testlerini nasıl uyguladığımızı görün ve buna neden önem vermeniz gerektiğini öğrenin.

LINAK kadar kapsamlı bir test programı, endüstriyel aktüatör üreticilerinin büyük bir bölümü (hatta belki de hiçbiri) tarafından uygulanmaz. LINAK® tarafından geliştirilen her ürün, Danimarka’daki kurumsal test merkezinde test edilir. En kapsamlı test süreçleri ise, endüstriyel aktüatörler için uygulanır.


Uzun süreli titreşim ve sert zemine düşürme testleri
Sarsılma ve sert darbeler, örneğin tarım, inşaat ve daha birçok sektörde açık havada kullanılan makinelere hareket kazandıran aktüatörlerin günlük rutinlerinin bir parçasıdır. Zorlu zemin koşullarında yıllarca mükemmel performans sağlanabilmesi için, tasarım, bileşenler ve malzemeler titizlikle seçilmeli ve kapsamlı bir şekilde test edilmelidir.

LINAK’ın endüstriyel aktüatörleri 32 saatlik titreşim testine (6,9 Grms’ye kadar) tabi tutulur, 2x3 saat boyunca 50 G kuvvetiyle her biri 11 ms boyunca tekrarlanan darbelere maruz bırakılır ve 40 santimetre yükseklikten 18 kez beton zemine düşürülür

LINAK aktüatörünüze güvenebilmenizin nedeni budur!


Test prosedürleri kimin yararına uygulanır?
Tekrarlanan darbe ve titreşim testlerine özellikle arazide çalışan ve çeşitli yönlerde darbelere ve titreşimlere maruz kalan araç ve makine üreticileri büyük önem verir. Burada önemli olan, aktüatörlerin maruz kaldıkları gerilime karşı dayanıklı olabilmeleri ve optimum performans ile çalışmaya devam edebilmeleridir.

Endüstriyel uygulamalara yönelik elektrikli aktüatörler için darbe testi – Tekerlekli yükleyici

İnşaat araçları en büyük zorluğu teşkil eder
İnşaat sektöründe üretkenlik önemli bir rol oynamaktadır. Üreticiler, performansı geliştirmenin yollarını sürekli araştırmaktadır ve bunun sonucunda giderek daha büyük ve daha güçlü makineler ile karşılaşmaktayız. Bu durum, tedarikçi, ürün, bileşen, ve malzemelerden beklentileri de doğrudan etkilemektedir.

 

Sürekli artan beklentiler, geçtiğimiz 10 yıl içerisinde LINAK’ın ürün tasarım süreçlerini önemli ölçüde etkilemiştir. Buna örnek olarak aktüatör gövdesi verilebilir. Gövdeler, içlerinde barındırdıkları bileşenleri titreşime, darbelere ve şoklara karşı daha iyi koruyabilmek için sürekli güçlendirilmektedir. Bu gelişmelerden yararlanan sektörlerden biri de inşaattır.

Engebeli zeminlerde ve her türlü hava koşulunda
Endüstriyel çim biçme makineleri, engebeli zeminlerde çalışan en çevik araçlar arasındadır. Dik yokuşlara tırmanabilen, çalılar ve ağaçlar arasında manevra edebilen bu makineler, çeşitli açılardan aldıkları darbelere ve titreşimlere karşı dayanıklı ekipmanlar ile donatılmış olmalıdır.

Modern çim biçme makinelerinin biçme tertibatını hareket ettiren aktüatörler, genelde zemine yakın yerlere yerleştirilir. Yerleştirildikleri yerler, titreşim ve darbe gibi faktörlere en çok maruz kalan bölgelerdir. LINAK’ın endüstriyel aktüatörleri, titreşimi absorbe edecek şekilde tasarlanır ve aktüatörün hizmet ömrü boyunca titreşimlerden etkilenmeden öngörüldüğü gibi çalışmaya devam edebilmesi için kapsamlı testlere tabi tutulur.

Endüstriyel uygulamalara yönelik elektrikli aktüatörler için darbe testi – Çim biçme makinesi
 

Ürünlerimizin son kullanıcının elinde mükemmel bir şekilde çalışması, bizim için kritik öneme sahiptir. Kapsamlı testlerimizin nedeni de budur!


LINAK Actuator Academy Logosu

Actuator Academy™’de elektrikli aktüatör teknolojisinin ayrıntılarını öğrenin

 

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now