Contact us here
Haberler 11 Eylül 2018

Yat tasarımlarında dayanıklı hareketli sistemler kullanın

Modern yat tasarımlarına, hareket ve ayarlama olanaklarının entegre edilmesi artık çok daha kolaydır. LINAK aktüatör çözümleri dayanıklıdır ve teknelerdeki çeşitli uygulamalarda sorunsuz hareket sağlamaktadır.

Yat tasarımlarında dayanıklı hareketli sistemler kullanın

Yelkenlerde/ yatlarda kullanılacak tüm bileşenlerin çok dayanıklı olması gerekmektedir. Güneş, tuz ve su, ekipmanların zamanla yıpranmasına neden olmaktadır. Bu durum, hareketli parçaları, belki de diğer tüm bileşenlerden daha fazla etkilemektedir. Menteşeler ve armatürler ağır yükler taşımaktadır ve bunlara bağlı parçaları hareket ettiren aktüatörlerin zorlu deniz ortamına uyum sağlaması gerekmektedir.

Aynı zamanda, modern yatlardan, güvertedeki herkese konfor sağlaması beklenmektedir. Ayarlanabilir koltuklar, yataklar, masalar, pencereler, raflar, TV liftleri ya da güvertenin altındaki yükleme bileşenleri, denizcilere konfor sağlayacak şekilde tasarlanmalıdır.

Tüm bunlar çok gelişmiş ve karmaşık gibi geliyor olabilir. Aslında tüm bunlar çok daha kolay biçimde sağlanabilmektedir.

Teknede çok amaçlı uygulamalar için çok yönlü çözümlerden yararlanın
Modern yat tasarımlarına LINAK® elektrikli aktüatörlerinin entegre edilmesi, birçok avantaj sunmaktadır. LINAK, dar alanlarda hareketli sistemlerin oluşturulmasında uzun yıllara dayanan deneyimlere sahiptir. İster katlanır bir tavanı, radarı, kaldırılabilen kapakları ayarlamanız, isterse kıç platformunu indirmeniz gerekiyor olsun; LINAK, genel tasarıma kolayca entegre edilebilecek güçlü ve çok yönlü çözümlere sahiptir. Çözümleri mükemmelleştirmede ve son kullanıcı gereksinimlerini karşılayacak şekilde optimize etmede size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Deniz araçlarında dayanıklı hareket sistemlerini kullanın
 

Uzun hizmet ömrüne sahip dayanıklı aktüatörlere güvenin
Üretim hattımızdan çıkan tüm LINAK ürünleri, denizdeki koşullarla başa çıkabileceklerinden emin olmak için zorlu testlere tabi tutulurlar. Elektrikli aktüatörlerin beklemedeki güç tüketimi düşük olduğundan, kullanılmadıklarında daha az aşınmaya ve yıpranmaya maruz kalırlar. Tüm bunlar bir araya geldiğinde, çözümlerimizin, herhangi bir düzenli bakım gerektirmeden bile uzun yıllar boyunca sorunsuz biçimde çalışabileceğini düşünmekteyiz.

Bilgili bir iş ortağı ile çalışın
Birçok yat, müşterinin taleplerine göre özel olarak tasarlanmaktadır. LINAK olarak, istenen hareketli sistemlerin oluşturulmasına yardımcı olmak ve yattaki sınırlı alanın en iyi şekilde kullanılmasını sağlamak için hazırız. Müşterilerimize özel çözümler sağlamak ve her türlü zorlu ortamda elektrikli hareket sistemleri konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahibiz. Dünya çapında 35 ülkede faaliyet göstermekteyiz ve bu sayede bize istediğiniz yerde kolayca ulaşabilirsiniz.

LINAK'ın yatlarda konforu ve kullanılabilirliği nasıl artırabileceği konusunda daha fazla bilgi için lütfen bölgenizdeki LINAK temsilciliği ile iletişime geçin

 

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now