Haberler 1 Mayıs 2018

Yeni girişimler, hastanelerin bakterilere karşı verimli bir şekilde mücadele etmelerinde destek oluyor

Danimarka’nın Horsens kentinde bulunan hastanede, ayarlanabilir yataklar elektrikli aktüatör sistemleriyle beraber makine ile yıkanarak bakterilere karşı mücadele edilmektedir.

Her yıl Danimarka’da yaklaşık  3.000 kişi hastanede aldıkları bir enfeksiyon yüzünden hayatlarını kaybetmektedir. Bu sayı, trafikte hayatını kaybedenlerden 18 kat fazladır. Danimarka, hastanelerde hijyen konusunda katı kuralları olan bir ülke olduğundan, Danimarka’daki hastaneler bu yöndeki çalışmalarını son yıllarda giderek yoğunlaştırmıştır.

Horsens bölge hastanesi: “Yenilikçi hastane” ile tanışın
Horsens bölge hastanesi, bundan birkaç yıl önce “yenilikçi hastane” olarak anılmaya başlamıştır. İstenmeyen bakterilere kaşı gerçek anlamda mücadele eden hastane, ameliyathanelerin asma tavan plakalarından yataklara kadar her şeyi yıkayan gelişmiş bir otomatik yıkama sisteminden faydalanmaktadır. Yıkama tüneli, bölge hastanesinin hijyeni artırmak için aldığı birçok önlemden sadece biridir.

Horsens bölge hastanesinin servis müdürü olan Søren Møller, otomatik yıkama sisteminin sağladığı avantajları şu sözleriyle anlatıyor: “Gelecekte çeşitli araçların ve malzemelerin makinede yıkanabileceği gerçeğini göz önünde bulunduruyoruz; çünkü makine ile çok daha yüksek oranda temizlik sağlanabiliyor. Makine, önceleri temizlenmeyen veya elde temizlenen birçok şeyi temizleyebiliyor. Günümüzde satın alma kararlarını, ürünlerin yıkanabilir olup olmadıklarını göz önünde bulundurarak veriyorum. Ürünlerdeki tüm köşeleri ve kenarları verimli bir şekilde temizleyebilmemiz gerekiyor. Bu imkânı sağlayamayan ürünler hastanemize uygun değildir.”

Horsens bölge hastanesindeki yıkama tünelinde hastane yatağı

Horsens bölge hastanesindeki yıkama tünelinde hastane yatağı

Horsens bölge hastanesindeki yataklar, hastaların ihtiyaçlarına göre ayarlanabilen LINAK markalı aktüatör sistemleri ile donatılmıştır. “LINAK’ın geliştirdiği sistemlerde yıkanabilirliği de düşünmesi şart” diyerek yıkanabilir ürünlerin öneminin altını çizen Søren Møller, Hastanemiz, yıkanabilir olmayan sistemler ile donatılmış yatak ve ekipman satın almaz. Tüm bileşenleri ile birlikte yıkama tünelinde yıkanamayan yataklar işimize yaramaz” diyor.

Søren Møller – Servis Müdürü
Søren Møller – Servis Müdürü

Horsens hastanesini ve LINAK’ın yıkanabilir ürünleri ile edindikleri deneyimleri anlatan hikâyenin tamamını burada okuyabilirsiniz


Bakteriye karşı mücadelede aktif bir rol oynayan LINAK’ın sağlık hizmetlerinde kullanılan tüm ürünleri ve sistemleri, ilgili tüm uluslararası standartlara uygundur. Örneğin yıkanabilirlik konusunda sıkça normların gerektirdiğinden çok daha kapsamlı testler yürüttüğümüz için, ürünlerimizin birçoğu uluslararası standartların çok üstünde yer almaktadır. Bu ürünleri, “IPX6 Washable DURA™” kategorisinde sunmaktayız.


Daha fazla bilgi için lütfen bölgenizdeki LINAK temsilcisi veya distribütörü ile iletişime geçin 

 

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.