Contact us here
Pergola & Tente

Panjur sistemleri

LINAK elektrikli aktüatörler, binalarda güneş ışığını kontrol ederek iç mekan iklim kalitesinin artırılmasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede soğutma ve ısıtma sistemleri için daha az enerji kullanılmaktadır.

Panjurlar

Panjur sistemleri için aktüatör çözümleri

Evler ve ticari binalarda enerji koruması, her geçen gün önemini artırmaktadır. Doğal ışığa olan taleple birlikte kullanılan cam miktarı da artmaktadır. Konforu ve enerji maliyetlerini optimize etmek için binaya giren ışık ve sıcaklık seviyesinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Elektrikli aktüatör çözümleri, pergolaların ayarlanmasında size yardımcı olmakta ve aşağıdaki avantajları sunmaktadır:

  • Kolay monte edilir ve bakım gerektirmez
  • Her türlü hava koşulunda sorunsuz çalışmayı sağlamak için test edilmiş ve onaylanmıştır.
  • Düşük enerji tüketimi sağlar ve çevre dostudur

İç mekan iklim kalitesi, her yerde gündem olan bir konudur. Uzmanlar, çalışanların verimliliğini artırmak için doğal ışığın kullanılmasını ve hava kalitesinin iyi olmasının önemini vurgulamaktadır. İç mekanlarda sıcaklık, nem ve havalandırmanın kontrol edilmesi gerekmektedir. Panjurlar, bu alanda önemli araçlardır ve akıllı aktüatör çözümleri ile kolayca ayarlanabilirler.

Kolay monte edilen, bakım gerektirmeyen çözümler
Elektrikli aktüatörlerde hortum, pompa veya kompresör bulunmaz. LINAK aktüatörleri, çalışmak için sadece elektriğe ve genel iklim kontrol sistemi ile iletişim kurmak için bir veri kablosuna ihtiyaç duyar. Dolayısıyla her türlü uygulamaya kolayca monte edilebilirler. LINAK’ın tak çalıştır (plug-and-play) kurulum olanakları da ekstra kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca, panjurlarda kullanılan modern LINAK çözümleri bakım gerektirmez. Bu durum, panjurların genellikle kolay ulaşılamayan yerlerde olması nedeniyle, ekstra bir avantaj sağlamaktadır.

Her türlü hava koşulunda çalışabilen aktüatörler
Sıcaklık ve güneş ışığı günlük olarak, haftalık olarak ve yıl boyunca farklılık göstermektedir. LINAK aktüatörler, her türlü hava koşulunda sorunsuz çalışmak üzere test edilmiş ve onaylanmıştır. Aktüatör çözümleri, entegre kontrolörle (IC) mevcut iklim kontrol sistemlerinize kolayca entegre edilebilmektedir. Bu sayede müşteriler aktüatör çözümlerini, binaların içinde ya da dışında rahatlıkla kullanabilirler.

Maddi tasarruf sağlayan çevreci çözümler
LINAK aktüatörleri, diğer çözümlere göre daha düşük enerji tüketimine sahiptir. Binanızın genel iklim kontrol sistemine entegre edilen elektrikli aktüatörler, sıcaklığın dengelenmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca güç tüketimini azaltarak ve daha düşük CO₂ ayakizi yaratarak verimi de optimize etmektedir. 

Ayrıntıları göster
Bluetooth sistem çözümü

Dosyalar

Panjur çözümleri

Binalara panjur sistemleri entegre edildiği takdirde, kapalı alanlarda daha iyi bir iklim sağlamak ve enerji tüketimini düşürmek amacıyla ışık ve sıcaklık girişi kolayca kontrol edilebilir.

Pergola çözümleri

Pergolalar, güneşli günlerde gölge sağlar. LINAK’ın sunduğu çözümler ile pergolalı gölgelendirme sistemlerinin hızlı ve kolay bir şekilde nasıl kontrol edilebileceğini keşfedin.

TECHLINE ürünlerine genel bakış

Dayanıklı ve güçlü TECHLINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin. Uzun ömürlü, ağır işe dayanıklı ve zorlu koşullara uygun tasarım.

LINAK test broşürü

Aktüatör içerisinde bulunan her bir parça, LINAK’ın test merkezinde kapsamlı testlere tabi tutulur. Daha fazla bilgiyi bu klasörde bulabilirsiniz.

Güneş kırıcı sistemler

LINAK aktüatörleri, pergolaların ve panjurların ayarlanmasını sağlayarak binalarda enerji tüketiminin azaltılmasına yardımcı olmakta ve iç mekanik iklim kontrolünü iyileştirmektedir.

Ayrıntıları göster

Panjurlarla ilgili videolar

Panjurlarda kullanılan elektrikli aktüatör teknolojisi hakkında daha fazlasını öğrenin. İlham almak için videolarımızı izleyin.

Kırılmaz play-icon

Kırılmaz

IC ve BUS iletişim sistemleri sayesinde, aktüatörlerinizi kolayca izleyebilirsiniz play-icon

IC ve BUS iletişim sistemleri sayesinde, aktüatörlerinizi kolayca izleyebilirsiniz

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now