Contact us here
Enerji

Güneş takip uygulamaları için çözümler

LINAK akıllı aktüatörleri, güneş panellerinin güneşi takip etmesine yardımcı olur ve doğru ölçümler yapılmasını sağlamak için geri bildirim verme özelliğine sahiptir.

Güneş takip sistemleri

Aktüatör çözümleri, güneş enerjisi santrallerinin verimini artırmaya yardımcı olmaktadır

Geleneksel fosil enerji kaynaklarının kullanımı giderek azalırken, yenilenebilir enerji kaynaklarından en iyi verimin elde edilmesi giderek daha fazla önem kazanmaktadır. Konsantratörlerin kullanıldığı güneş enerjisi santrallerinde, güneş ışığını doğrudan panele yönelmesini sağlamak için doğru ve en uygun konumlandırma gereklidir.

Tek ya da çift eksenli özelleştirilmiş akıllı aktüatör çözümleri aşağıdaki avantajları sunmaktadır:

  • Zorlu koşullarda çalışabileceği onaylanmış sağlam ve dayanıklı aktüatörler
  • Temiz, hafif ve az bakım gerektiren çözümler 
  • Akıllı - diğer kontrol sistemleri ile tamamen entegre edilebilir

Güneş enerjisi santralleri üreticileri için uygulanabilirlik ve güvenilirlik çok önemlidir. Büyük güneş enerjisi tesislerine büyük yatırımlar yapılmaktadır. Dolayısıyla müşteriler ve finansal kurumlar için yatırım geri dönüşü (ROI), yüksek verim ve çalışılamayan sürelerin en aza indirilmesi önemli konulardır. Modern güneş enerjisi santrallerindeki akıllı aktüatörler, tüm bunların sağlanmasına yardımcı olabilir. Fotovoltaik (PV), Konsantre Fotovoltaik (CPV) ve Konsantre Güneş Enerjisi (CSP) gibi birçok sistemde rahatlıkla kullanılabilmektedirler.

Zorlu koşullarda çalışabilen aktüatör çözümleri kullanın
Güneş enerjisi uygulamalarında kullanılan LINAK aktüatörler, en zorlu koşullara bile dayanmalarını sağlamak için kapsamlı testlere tabi tutulmaktadırlar. Malzemeler ve tasarımlar seçilirken, şiddetli yağmur, şiddetli rüzgar, yüksek ya da düşük sıcaklıklar ve genel olarak ağır yükler gibi parametreler dikkate alınmaktadır.

Kolay monte edilebilen ve az bakım gerektiren bir çözümden yararlanın
Elektrikli aktüatörlerin kullanıldığı çözümlerde, hortum, pompa veya kompresör bulunmadığından yağ dökülme riski de bulunmamaktadır. Dolayısıyla temizdirler ve kolay monte edilirler. LINAK aktüatörleri, diğer çözümlere göre çok daha az yer kaplarlar ve hizmet ömürleri boyunca neredeyse hiç bakım gerektirmezler.

Performansı izler ve servis personeline yardımcı olur
LINAK aktüatör çözümleri, özelleştirilebilir yapıdadır ve diğer kontrol sistemleri ile iletişim kuracak şekilde tasarlanmışlardır. Bu sayede, güneş enerjisi sistemlerinin bakım servisini yürüten personele geri bildirim ve alarmlar verebilmektedirler. Ayrıca ayrıntılı konum verilerinin artması, personelin santralde hassas ayarlamalar yapmasına ve üretimi daha da artırmasına yardımcı olmaktadır.

Ayrıntıları göster
LA37 lineer aktüatör

Dosyalar

Güneş takip çözümleri

LINAK’ın güneş enerjisi sistemlerine yönelik, her türlü senaryoyu düşünerek geliştirdiği ürünlerini tanıtan katalog.

TECHLINE ürünlerine genel bakış

Dayanıklı ve güçlü TECHLINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin. Uzun ömürlü, ağır işe dayanıklı ve zorlu koşullara uygun tasarım.

LINAK test broşürü

Aktüatör içerisinde bulunan her bir parça, LINAK’ın test merkezinde kapsamlı testlere tabi tutulur. Daha fazla bilgiyi bu klasörde bulabilirsiniz.

Enerji çözümleri

LINAK aktüatörler, rüzgar türbinlerinde kapakların açılmasında, pelet kazanı ısı sistemlerinin otomasyonunda ve güneş panellerinin güneşe doğru döndürülmesinde yüksek enerji verimliliği sağlamaktadır.

Ayrıntıları göster

Güneş takip sistemleri ile ilgili videolar

Güneş takip sistemlerinde kullanılan elektrikli aktüatör teknolojileri hakkında daha fazla bilgi alın. İlham almak için videolarımızı izleyin.

Kırılmaz play-icon

Kırılmaz

IC ve BUS iletişim sistemleri sayesinde, aktüatörlerinizi kolayca izleyebilirsiniz play-icon

IC ve BUS iletişim sistemleri sayesinde, aktüatörlerinizi kolayca izleyebilirsiniz

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now