Contact us here
Endüstriyel Otomasyon

Tekstil makinesi çözümleri

LINAK aktüatörleri, tekstil makinelerinde kızakların izlenmesinin ve hassas biçimde ayarlanmasının yanı sıra, kumaşların doğru biçimde istiflenmesine olanak tanımaktadır.

Tekstil makineleri

Tekstil makinelerinde hassas aktüatör çözümleri

Maliyet verimliliğine ve çevresel olarak sürdürülebilirliğe daha fazla önem verilmesi, yakın zamanda tekstil endüstrisinin karşı karşıya kaldığı ana zorluktur. OEM’ler çalışılmayan süreleri en aza indirmenin yanı sıra, sürdürülebilir çözümler sağlamak istemektedirler. Modern tekstil makinelerinde hareketin elektrikli aktüatörlerle sağlanması ile uygulamanıza birçok ekstra avantaj kazandırabilirsiniz:

  • Uygun maliyetli ve çevre dostu hareket 
  • Kolay monte edilebilir akıllı çözümler
  • Denenmiş ve test edilmiş aktüatör teknolojisi

Tekstil üretiminde enerji tüketiminin azaltılmasına yönelik yönetmelikler, kuruluşları, verimliliklerini kaybetmeden operasyonlarını optimize etmenin yollarını aramaya itmektedir. Bu durum elektrikli aktüatörler gibi yeni teknoloji çözümlerin yolunu açmaktadır. LINAK çözümleri, kızakların akıllı hareketine ve kumaşların hassas biçimde istiflenmesine yardımcı olmaktadır.

Düşük enerji tüketimli aktüatörlerle enerji tasarrufu ve maddi tasarruf sağlayın
Elektrikli aktüatörlerde pompalar ya da kompresörler kullanılmaz. Yani beklemedeki enerji tüketimi önemli ölçüde düşüktür. Hatta bazı elektrikli aktüatörlerde sıfıra yakındır. Enerji verimliliği düzeyi genellikle yüksektir. Hortumların kullanılmıyor olması bakım gereksinimini ortadan kaldırırken, çalışılamayan süreleri de önemli ölçüde azaltmaktadır.

Makinenizi geliştirmek için aktüatör geri bildirimlerinden yararlanın
LINAK çözümleri BUS iletişim kontrol sistemlerine kolayca entegre edilebilmektedir. Bunun anlamı, kızaklar ve kesiciler gibi bileşenlerinin yüksekliği ve konumu uzaktan kumandalar ya da sistem yazılımları kullanılarak hassas biçimde izlenebilmekte ve ayarlanabilmektedir. Çözümler, kompakt tasarımları sayesinde kolayca monte edilmektedir.

Uzun hizmet ömrüne sahip denenmiş ve test edilmiş çözümler kullanın
LINAK’ın tüm aktüatörleri, piyasaya sürülmeden önce kapsamlı testlere tabi tutulmaktadır. Bu testlerde, darbe, şok, sürekli titreşim, değişen sıcaklıkların yanı sıra, yıkanma durumunda su ve deterjanlara karşı dayanıklılık kontrol edilmektedir. LINAK çözümleri, uzun yıllara dayanan deneyimlerimiz sayesinde, ortam koşullarından bağımsız olarak uzun hizmet ömrüne sahiptir.
Ayrıntıları göster
LA12 lineer aktüatör
LINAK® elektrikli aktüatörleri – Tekstil makineleri için yüksek doğruluklu maliyet etkin hareketlilik play-icon

LINAK elektrikli aktüatörleri – Tekstil makineleri için yüksek doğruluklu maliyet etkin hareketlilik

Kırılmaz play-icon

Kırılmaz

Dosyalar

Endüstriyel otomasyon çözümleri

Sunduğumuz bu broşürde, endüstriyel otomasyonda verimliliği artırabilecek aktüatör sistemlerinin nasıl yerleştirilebileceğine dair çeşitli seçenekler bulabilirsiniz.

TECHLINE ürünlerine genel bakış

Dayanıklı ve güçlü TECHLINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin. Uzun ömürlü, ağır işe dayanıklı ve zorlu koşullara uygun tasarım.

LINAK test broşürü

Aktüatör içerisinde bulunan her bir parça, LINAK’ın test merkezinde kapsamlı testlere tabi tutulur. Daha fazla bilgiyi bu klasörde bulabilirsiniz.

Endüstriyel otomasyon çözümleri

LINAK aktüatörleri, modern endüstriyel otomasyonda akıllı hareket, hassas ayarlama ve doğru yükleme olanakları sağlamaktadır.

Ayrıntıları göster

Tekstil makineleri ile ilgili videolar

Tekstil makinelerinde kullanılan elektrikli aktüatör teknolojisi hakkında daha fazla bilgi alın. İlham almak için videolarımızı izleyin.

Kırılmaz play-icon

Kırılmaz

Endüstriyel uygulamalarınıza Tak Çalıştır (Plug & Play™) hareket çözümleri nasıl sağlanır? play-icon

Endüstriyel uygulamalarınıza Tak Çalıştır (Plug & Play™) hareket çözümleri nasıl sağlanır?

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now