Contact us here
Endüstriyel Otomasyon

Çubuk sürücüler

LINAK aktüatörler, modern çubuk sürücülerde yüksekliğin ayarlanmasına yardımcı olmakta ve çubukların doğru biçimde yüklenmesini sağlamaktadır.

Çubuk sürücüler

Çubuk sürücüler için aktüatör çözümleri

Çevreci çözümlere verilen önemin yanı sıra maliyetlerin düşürülmesine odaklanılması, üreticileri elektrikli sistemlere geçmesi için teşvik etmektedir. Artık büyük makineler bile elektrikle çalışmaktadır. Ayrıca tüm üretim hattına entegre olan uygulamaların birbiriyle bağlantılı olması da istenmektedir. Elektrikli aktüatörlerin kullanılması OEM’lere aşağıdaki gibi avantajlar sunmaktadır:

  • Kolayca monte edilebilen hepsi-bir-arada aktüatörler
  • Uzun hizmet ömrüne sahip, bakım gerektirmeyen çözümler
  • Düşük enerji tüketimine sahip, uygun maliyetli sistemler

Modern üretim tesislerinde makine işlevlerinin otomasyon düzeyi her geçen gün artmaktadır. Bu durum, süreçlerin uyumlu hale getirilmesi ve çalışılmayan sürelerin en aza indirilmesi için daha fazla kontrol gereksinimi yaratmaktadır. Kontrol sistemlerinin makineleri izlemesini ve otomatik olarak ayarlamasını sağlamak için akıllı sistemler kullanılmaktadır. Entegre kontrolöre (IC) sahip elektrikli aktüatörler, çubuk sürücülerde, çubukların, en uygun yüksekliğe ayarlanarak makineye beslenmesine yardımcı olmaktadır.

Zamandan tasarruf edin - hepsi-bir-arada aktüatörler kullanın
Hidrolik ve pnömatik sistemlerin çalışması için hortumlara, pompalara ya da kompresörlere ihtiyaç vardır. Ayrıca, kontrol sistemleri ile entegrasyon için ayrı kontrol kutularının da kullanılması gerekmektedir. Elektrikli aktüatörler kullandığınızda, veri yolu sistemleri ile iletişim kurabilen hepsi-bir-arada bir çözüme sahip olursunuz. Bu daha yalın kurulum olanağı, montajın daha hızlı ve çok daha kolay yapılmasını sağlamaktadır.

Bakım gerektirmeyen çözümlerle, çalışılamayan süreleri en aza indirin
Hortumların, pompaların ya da kompresörün kullanılmaması, elektrikli aktüatörlerin arıza olasılığını en aza indirmektedir. Bu durum, bakım gereksinimini ve çalışılamayan süreleri azaltmaktadır. LINAK Ar-Ge departmanında uygulanan kapsamlı dayanıklılık testleri, tüm çözümlerin uzun kullanım ömrüne sahip olmasını ve kusursuz biçimde çalışmasını sağlamaktadır.

Daha verimli çalışarak daha az enerji harcar
Elektrikli aktüatörler, sadece hareket ederken enerji tüketirler. Çalışırken bile enerji tüketimleri çok azdır. Ayrıca LINAK aktüatörler kullanıldığında, yağ gibi malzemelerin sızıntı yapmasından endişe etmeniz gerekmez. Tüm bunlar elektrikli aktüatör çözümlerinin çevre dostu olmasının yanı sıra, en güvenilir ve en uygun maliyetli çözüm olmasını sağlamaktadır.

Ayrıntıları göster
LA36 lineer aktüatör
LINAK aktüatör çözümleri – Kusursuz ve akıllı otomatik çubuk sürücü sistemleri play-icon

LINAK aktüatör çözümleri – Kusursuz ve akıllı otomatik çubuk sürücü sistemleri

LINAK aktüatör çözümleri – Endüstriyel otomasyon uygulamaları için mükemmel hareketlilik play-icon

LINAK aktüatör çözümleri – Endüstriyel otomasyon uygulamaları için mükemmel hareketlilik

Dosyalar

Endüstriyel otomasyon çözümleri

Sunduğumuz bu broşürde, endüstriyel otomasyonda verimliliği artırabilecek aktüatör sistemlerinin nasıl yerleştirilebileceğine dair çeşitli seçenekler bulabilirsiniz.

TECHLINE ürünlerine genel bakış

Dayanıklı ve güçlü TECHLINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin. Uzun ömürlü, ağır işe dayanıklı ve zorlu koşullara uygun tasarım.

LINAK test broşürü

Aktüatör içerisinde bulunan her bir parça, LINAK’ın test merkezinde kapsamlı testlere tabi tutulur. Daha fazla bilgiyi bu klasörde bulabilirsiniz.

Endüstriyel otomasyon çözümleri

LINAK aktüatörleri, modern endüstriyel otomasyonda akıllı hareket, hassas ayarlama ve doğru yükleme olanakları sağlamaktadır.

Ayrıntıları göster

Çubuk sürücülerle ilgili videolar

Çubuk sürücülerde kullanılan elektrikli aktüatör teknolojisi hakkında daha fazla bilgi alın. İlham almak için videolarımızı izleyin.

Kırılmaz play-icon

Kırılmaz

LINAK aktüatör çözümleri – Endüstriyel otomasyon uygulamaları için mükemmel hareketlilik play-icon

LINAK aktüatör çözümleri – Endüstriyel otomasyon uygulamaları için mükemmel hareketlilik

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now