Contact us here
Çiftçilik

İklim kontrol sistemleri

Akıllı elektrikli aktüatörler, ahır iklim kontrol sistemlerine entegre edilerek, hayvanların sağlıklı kalması için sıcaklık ve nemin en uygun düzeyde olmasını ve havalandırmanın yapılmasını sağlamaktadır.

Ahır iklim kontrol sistemi

Akıllı aktüatörler iklim kontrolünü geliştirmektedir

Modern ahırlardaki hayvanlar için havalandırmanın ve etkili iklim kontrolünün sağlanması önemlidir. Tüketiciler, hayvan refahının iyileştirilmesini talep ederken ekonomik koşullar, yetiştiricilerin verimi daha da artırmasını gerektirmektedir. İklim kontrol sistemlerinde akıllı aktüatörlerin kullanılması, aşağıdaki avantajlar sayesinde yetiştiricilerin bu talepleri karşılamasına yardımcı olabilir:

  • Koşulların 24-7 stabil kalmasını sağlamak için iklim kontrol sistemine sürekli geri bildirim sağlar
  • Yetiştiricinin, ahırın çeşitli yerlerindeki iklim koşullarını uzaktan kontrol etmesine olanak tanır
  • Düşük enerji tüketimli ve az bakım gerektiren çözümlerle verimi artırır

Hava koşulları yıl boyu, hatta aynı gün içinde bile değişebilmektedir. Yetiştiricilerin, üretimin artırılması ve hayvanların sağlıklı kalması için etkili iklim kontrolüne ihtiyacı vardır. Elektrikli aktüatör çözümleri, ahırda en iyi koşulların sağlanması için giriş vanalarının ve havalandırma damperlerinin ayarlanmasına yardımcı olur ve iklim kontrol sistemine sürekli geri bildirim vermektedir.

Sürekli geri bildirim, iklim kontrol sisteminin mükemmel çalışmasını sağlar
LINAK aktüatörleri, neredeyse tüm iklim kontrol sistemlerine tam olarak entegre edilmektedir. Çözümler, temiz hava akışı, nem ve sıcaklık ayarının ya da duman ya da gazların dışarı atılmasının otomatik şekilde yapılmasını sağlamak için sürekli olarak geri bildirim vermektedir.

Akütatörleri kullanarak ahırın farklı alanlarındaki koşulları değiştirin
Küçük yavruların, diğer hayvanlara göre farklı sıcaklıklarda kalması gerekebilmektedir. Kapak kaldırmayı ayarlayan aktüatörler, doğrudan havalandırmaya karşı koruma da sağlayabilirler. Yetiştiriciler, iklim kontrol sistemine entegre edilen çözümler sayesinde ahırın her köşesinden hassas geri bildirimleri alabilir ve yavrular için iklim koşullarını uzaktan kontrol edebilirler.

Çok düşük enerji tüketimli çözümlerle maliyet verimliliğini artırın
Elektrikli aktüatörler, çok kolay monte edilirler. Hortumlar ve vanalar gibi arızalanmaya açık noktalar içermezler. Düşük enerji tüketimleri, yağ sızıntısının olmaması ve  düşük enerji seviyesi sayesinde daha çevredostudurlar. LINAK aktüatörlerin, en zorlu koşullarda bile sorunsuz biçimde çalışması için kapsamlı testlere tabi tutularak ve onaylanmaktadırlar. Ayrıca, neredeyse hiç bakım gerektirmezler.

Ayrıntıları göster
LA14 lineer aktüatör
LINAK elektrikli aktüatörleri – Ahırlarda sıcaklık kontrolü için otomatik kapaklar play-icon

LINAK elektrikli aktüatörleri – Ahırlarda sıcaklık kontrolü için otomatik kapaklar

Elektrikli aktüatör çözümleri – Sabit havalandırma sistemlerinde kademesiz ayarlama imkânı play-icon

Elektrikli aktüatör çözümleri – Sabit havalandırma sistemlerinde kademesiz ayarlama imkânı

Kırılmaz play-icon

Kırılmaz

Dosyalar

Havalandırma ve tarım çözümleri

LINAK’ın elektrikli aktüatör çözümleri, devamlı rutubet, toz ve sıcaklık değişimlerine maruz kalan zorlu koşullar için tartışmasız bir seçimdir. Biz, sağlıklı işleyen havalandırma sistemlerinin çiftçi açısından öneminin bilincindeyiz.

TECHLINE ürünlerine genel bakış

Dayanıklı ve güçlü TECHLINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin. Uzun ömürlü, ağır işe dayanıklı ve zorlu koşullara uygun tasarım.

LINAK test broşürü

Aktüatör içerisinde bulunan her bir parça, LINAK’ın test merkezinde kapsamlı testlere tabi tutulur. Daha fazla bilgiyi bu klasörde bulabilirsiniz.

Çiftçilik için aktüatör çözümleri

Elektrikli aktüatörler, dünyanın dört bir yanındaki ahırlarda iklim kontrolüne yardımcı olmakta, yemleme otomasyonu sistemlerini performansını artırmakta ve akıllı havalandırma olanakları sunmaktadır.

Ayrıntıları göster

Ahır iklim kontrol sistemleri ile ilgili videolar

Ahır iklim kontrolü sistemlerinde kullanılan elektrikli aktüatör teknolojisi hakkında daha fazlasını öğrenin. İlham almak için videolarımızı izleyin.

Kırılmaz play-icon

Kırılmaz

IC ve BUS iletişim sistemleri sayesinde, aktüatörlerinizi kolayca izleyebilirsiniz play-icon

IC ve BUS iletişim sistemleri sayesinde, aktüatörlerinizi kolayca izleyebilirsiniz

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now