Ürün deneyim hikâyesi

New Holland biçerdöverinde LINAK aktüatörler

New Holland, biçerdöverlerinde elektrikli aktüatörler kullanıyor. Entegrasyon kolaylığının, yanı sıra, kontrol seçenekleri de elektrikli aktüatörler için avantaj sağlamaktadır.

Ayarlama, konumlandırma, hareket - elektrikli aktüatörler biçerdöverlerde çeşitli görevlerde kullanmaktadır. Bunun gelecekte kesinlikle artacağı düşünülmektedir. Belçika’nın Zedelgen şehrinde faaliyet gösteren New Holland’daki Ürün Geliştirme Müdürü Michaël Carpentier, bu gerçeği kabullendi.

Ekibiyle birlikte, daha verimli, çevre dostu ve operatör için daha rahat bir biçerdöver geliştirmenin en iyi yollarını araştırmaya başladı. Elektrikli aktüatörlerin kullanılması, bu açıdan önemli bir role sahiptir.

Makinelerin hassas biçimde ayarlanması, özellikle en iyi verimin elde edilmesinde önemlidir. Burada da hassas konumlandırma en büyük role sahiptir. LINAK LA36 elektrikli aktüatörü, hassas konumlandırma yapılmasına olanak tanımaktadır. Bu görevi, geri bildirim ve konumlandırmanın karmaşık teknik sistemlerle sağlandığı hidrolik sistemlere göre çok daha iyi biçimde gerçekleştirmektedir.

Analog ya da dijital sinyallerle konum ile ilgili geri bildirim sağlanabildiğinden BUS kontrollerine kolayca entegrasyon yapılabilmektedir.

Bir biçerdöverde elektrikli aktüatörün kullanıldığı önemli uygulamalardan biri de sap dağıtım sistemidir. New Holland biçerdöverlerde, talep olması halinde sap kesicinin arkasına, Opti-Spread sap ayırıcı takılabilmektedir. Çiftçi, sap çıkış genişliğini ve yönünü kontrol edebilmektedir. İki güçlü ayırma diski, LINAK LA36 aktüatörler kullanılarak ayarlanmaktadır.

Michaël Carpentier, “Sızıntı riski olmadığından, hidrolik sistemler yerine elektrikli aktüatörleri tercih ediyoruz,,” dedi.

Sağlamlık önemlidir
LINAK LA36, sağlamlık ve strok uzunluğu gereksinimlerini karşılamaktadır. Sağlam alüminyum muhafazası ve yüksek koruma sınıfı (IP66 dinamik, IP69K statik), çok sayıda tarımsal uygulamada birçok görevin yerine getirilebilmesine olanak tanımaktadır.

Sağlamlık, sadece kir, toz ve su gibi dış faktörlere karşı koruma sunmak değildir.

Darbe ve titreşim durumlarında da çalışma güvenilirliği çok önemlidir. Örneğin LA36, eğimli alanlarda hasat sırasında eleği ayarlamaktadır. Aktüatör, yüklü eleklerde bile harmanlamanın yapılabilmesi için eğime bağlı olarak elekleri yandan hareket ettirmektedir.

Carpentier, “Aktüatör, sürekli olarak titreşime maruz kalıyor,"diyor. "Bu titreşime karşın aktüatörün güvenli ve sorunsuz biçimde çalışmaya devam etmesi gerekiyor,” dedi.

LINAK, geliştirme sırasında, aktüatörlerin çeşitli çalışma ortamlarında test edilmesi için önemli miktarda zaman harcamakta ve çaba göstermektedir. Aktüatörler, soğuğa, sıcağa, sıvı kimyasallara ve darbelere karşı koyabilmelidir. Yalnızca bu testlerden geçtikten sonra üretime ve müşterilere gönderilmeye başlanmaktadır.

Modele bağlı olarak bir biçerdövere 13 taneye kadar aktüatör takılabilmektedir.

Biçerdöverler ve diğer tarım makineleri ile ilgili daha fazla aktüatör çözümü ve daha detaylı teknik bilgi için için LINAK TECHLINE® ile iletişime geçin.
Biçerdöver Hasat Makineleri için Lineer Aktüatör Çözümleri play-icon

Biçerdöver hasat makineleri için lineer aktüatör çözümleri

Kırılmaz play-icon

Kırılmaz

Geleceğe Atılan Adım – Entegre Kontrolörlü Aktüatörler play-icon

Geleceğe atılan adım – Entegre kontrolörlü aktüatörler

Dosyalar

Mobil tarım çözümleri

Bu dosya, LINAK’ın 25 yılı aşkın bir süredir tarım sektörüne sağladığı çözümlere ve avantajlara ışık tutmaktadır.

Görüntüle

TECHLINE ürünlerine genel bakış

Dayanıklı ve güçlü TECHLINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin. Uzun ömürlü, ağır işe dayanıklı ve zorlu koşullara uygun tasarım.

Görüntüle

Gelecek için hareket

IC aktüatörlerinin geleceğin dünyasına nasıl hareketlilik kazandırdığı konusunda daha fazla bilgi edinin.

Görüntüle

Hareketliliğinize elektrik katın!

Aktüatör çözümlerinin hidrolik sistemlere kıyasla sağladığı avantajları öğrenin.

Görüntüle

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.