Contact us here

LINAK® Protect™

Hijyen yoluyla koruma

Sağlık sektöründe temizlik, geçmişte hiç bu kadar kritik öneme sahip olmamıştı. Enfeksiyonların yayılmasını önlemek amacıyla yüzeylerin bakteri ve mikroplardan arındırılması, geçmişte hiç bu kadar büyük önem taşımamış olan bir diğer konu. COVID-19 pandemisi, hastalıkların ve antibiyotiğe dirençli enfeksiyonların yayılmasında özellikle hastanelerde ve bakımevlerinde bulunan kontamine yüzeylerin ne kadar ölümcül olabileceklerini tekrar gözler önüne sermiş bulunuyor.

 
 
 
 

Mücadele devam ediyor

Antibiyotiğe karşı dirençli enfeksiyonlar, günümüzün en büyük sağlık risklerinden birini teşkil etmeye devam ediyor. Bu tehdide karşı önlem almak, kamu sağlığında bir öncelik olmaya devam ediyor.

COVID-19, zorlanan sağlık sistemimizin karşılaştığı ilk sorun olmadığı gibi, yaşanan son sorun da olmayacak. Kendimize çeki düzen vermenin zamanı geldi.

 
Hastaneden kapılan enfeksiyonlar sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı, 2050 yılına gelindiğinde kanser ölümlerinin sayısını geçmiş olacak.
Statens Serum Enstitüsü
 

Güvenli temizlik

LINAK olarak sağlık sektörüne sunduğumuz yıkanabilir cihazlar ve arayüzler, ürün performansını etkilemeden defalarca derinlemesine temizlenebilmektedir. Bu sayede, enfeksiyonsuz bir geleceğe önemli bir katkıda bulunabiliyoruz.

En temiz eller bile hastalık bulaştırabilir. Enfeksiyonların yatak çerçevesi ve kumanda birimi gibi yüzeylerden yayılmasının önlenmesinde, kabul görmüş yıkama prosedürleri bile artık yetersiz kalıyor. Fakat modern otomatik temizleme süreçleri, hastane ekipmanlarının derinlemesine temizlenip dezenfekte edilebilmesini mümkün kılıyor. Fakat ekipmanların sürekli temizlenmeye ve yıkanmaya dayanabilmeleri için, dayanıklı ve yıkanabilir bileşenler ile donatılmış olmaları gerekiyor.

 
 

Biliyor muydunuz?

DSÖ, hastane kaynaklı enfeksiyonların yayılmasıyla mücadele edebilmesi için, sağlık çalışanlarının ellerini dezenfekte etmelerini gerektiren 5 önemli anı tanımlıyor:

  1. Bir hastaya dokunmadan önce
  2. LINAK Protect - simge
  3. Temiz/aseptik prosedürlerden önce
  4. Vücut sıvısına maruz kalma riskinden sonra
  5. Bir hastaya dokunduktan sonra
  6. Hastanın çevresine dokunduktan sonra

DSÖ’nin el hijyeni ile ilgili kuralları hakkında daha fazla bilgiyi buradabulabilirsiniz. 

 
 

Yeni bir koruma katmanı

LINAK’ın antimikrobiyal koruma çözümü ile hijyeni bir üst seviyeye taşıyın.

Hasta bakımı yapılan ortamlarda hijyenin koruması, bariz nedenlerden dolayı enfeksiyonla mücadelenin devam ettiği günümüzde her zamankinden daha önemli. Geliştirdiğimiz, tekrar ve tekrar yıkanıp dezenfekte edilebilen dayanıklı ürünlerimiz, 25 yılı aşkın bir süredir aralıksız olarak sürdürdüğümüz hijyen ve enfeksiyonları uzak tutma anlayışımızın birer sonucudur. Silinerek temizlenen ürünlerden yıkama tünellerinde yıkanabilir ürünlere kadar, kontamine yüzeylerden kaynaklı mikrobiyal enfeksiyon riskini minimize eden çözümler geliştirmeye her zaman devam edeceğiz. Sağlık sektöründe geleceğin zorluklarına göğüs gerebilmek için sürdürdüğümüz hijyen yoluyla koruma yaklaşımı, başlıca ilkemiz olmaya her zaman devam edecek.

HB80 el kumandası
 

Yeni antimikrobiyal teknolojiler kanıtlanıp kullanılabilir hâle geldikçe, bu teknolojileri değerlendiriyor ve belirli ürünlerimize dâhil ediyoruz. Bu konudaki en son yenilik, yüzeylerdeki bakterileri mevcut temizlik prosedürleriyle beraber olumsuz etkileyebilen antimikrobiyal bir katkı maddesidir. Antimikrobiyal katkı maddesi içeren yeni HB80 el kumandamızı ve ACO refakatçi kumandamızı, son kullanıcıların en çok kullandığı ve en büyük riski taşıyan ürünlere ekstra bir koruma katmanı sağlama amacıyla geliştirdik.

Attendant Control OpenBus (ACO)
 
 

Enfeksiyonlara karşı 1990’dan beri süren mücadele

Hijyen konusunu son derece ciddiye alıyoruz ve ürünlerimizin kusursuz bir performans göstermesini istiyoruz. Ekipmanınızın toz ve su hasarlarına karşı korunması son derece önemli olduğundan, amacımız, yıkanabilirlik konusunda çıtayı sürekli olarak yükseltmektir. LINAK, “yıkanabilir” bileşenler konseptini sektöre 30 yılı aşkın bir süre önce tanıtmıştı. Yıkanabilir sağlık uygulamalarının enfeksiyon kapan hasta sayısının en aza indirilmesine yardımcı olacağına inanıyoruz ve ürünlerimizin güçlü deterjanlarla tekrar ve tekrar yoğun şekilde yıkanmaya dayanabileceğinden emin olmak istiyoruz.

 

IPX4 simgesi

Silinerek temizlenen ürünler

IPX4 el ile yıkama için uygundur. Her açıdan sıçrayan suya karşı koruma sağlar ve elle kullanılan bir temizlik aracı kullanırken özellikle yararlıdır. IPX4’ün avantajları arasında daha fazla dayanıklılık, suya karşı koruma ve uygulamaların çeşitli sağlık hizmetleri ortamlarında kullanılabilmesi yer almaktadır.

 

IPX6 simgesi

Suya karşı korumalı ürünler

IPX6 her açıdan püskürtülen yüksek basınçlı suya karşı koruma sağlar ve su ile temizlik yapılan ortamlarda (ör. hastanelerde) yararlıdır. IPX6 sınıfı ürünler, uygulamalarınızın zorlu ortamlarda korumalı ve işlevsel kalmasını sağlayan yüksek düzeyde su direnci sağlayabilir.

 

IPX6 Washable simgesi

Makinede yıkanabilen ürünler

Hastane veya laboratuvar gibi hijyenin önemli olduğu ortamlarda IPX6 Washable kullanın. IPX6 Washable, uygulamaya zarar vermeden sık ve kusursuz temizlik yapabilmenizi sağlayarak temizlikte kolaylık sağlayan yüksek bir standarttır. IPX6 Washable, normal sektörel standartlar uyarınca test edilmiştir.

 

IPX6 Washable DURA™ simgesi

Makinede gelişmiş yıkanabilirlik sunan ürünler

LINAK, IPX6 Washable DURA™ standardının makinede gelişmiş yıkanabilirliği sayesinde, mevcut standartların gerektirdiğinden 5 kat daha fazla dayanıklılık sunmaktadır. DURA™, çok kez yıkandıktan sonra bile uzun bir kullanım ömrü sağlayabilmesi için normal endüstri standartlarının ötesinde test edildiğinden, hijyenin ve temizliğin yüksek önem taşıdığı ortamlar için mükemmel çözümdür.

 
 
 

Hijyen bulaşıcıdır

Yüzeyleri temiz tutmak kolay değildir. Her dokunuş, her el risk teşkil eder. Bu ürünlerdeki antimikrobiyal katkı maddesi çapraz kontaminasyonu engelleyemese bile, sık sık el yıkama, silme, yıkama ve dezenfeksiyon gibi standart uygulamalar yanında ek bir koruma katmanı olarak enfeksiyon vakalarının azaltılmasına katkıda bulunur: Bu çözüm, her temas noktasında riski en aza indirerek korumayı daha da artıran kümülatif bir sürecin parçası olarak görülmelidir.

LINAK’ın temas ettiğimiz yüzeylerden kaynaklı çapraz kontaminasyon riskini önemli ölçüde azaltabilmek amacıyla ürünlerinde kullandığı antimikrobiyal katkı maddeleri, ilk önce kumandalarımızın üretimine denenmiş ve güvenirlikleri kanıtlanmıştır. Üretim sürecinde eklenen antimikrobiyal katkı maddeleri, kontamine edici her türlü mikrop üzerinde çeşitli şekillerde olumsuz etki yaratarak mikropların azalmasını sağlar.

Otomatik yıkama tünelleri, İskandinav hastanelerinde hasta yataklarının ve kaldırma sistemlerinin dezenfekte edilmesinde giderek daha fazla tercih ediliyor. Maliyetleri düşüren ve hijyeni artıran bu çözümün sunduğu avantajların yaygın olarak benimsenmesi yalnızca bir zaman meselesidir. Bu trend, OEM’lerin hasta yatakları ve kaldırma sistemleri için kullandıkları bileşenlerden beklentileri de artırmaktadır: Kullanılan bileşenler, yıkama tünellerinin aşırı sert koşullarında defalarca yıkanmaya dayanıklı olabilmek zorundadır.

DahaFazlaBilgiDüğmesi

 

Geleceğe yönelik çözümler

Hazırlıklı olmak, en iyi stratejidir. LINAK’ın yıkanabilir çözümleri, mikrobiyal ve bakteriyel enfeksiyonları ürün performansını etkilemeden önleyebilir.

LINAK’ın Washable veya DURA™ standardında üretilen bileşenlerini bugün kullanmaya başlayan şirketler, temizlik programlarını yenileyen müşterilerine yıkama tünellerinde yıkanabilir hasta bakım yatağı ve kaldırma sistemleri sunabilirler ve bu sayede müşterilerini yıkanamayan parçaları değiştirme masraflarından da korumuş olurlar.

 

 

 

 

Dosyalar

MEDLINE & CARELINE ürünlerine genel bakış

Hastane ve sağlık ekipmanlarınızı geliştirebilmenizi sağlayan yenilikçi MEDLINE & CARELINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin.

Hasta bakım yatağı çözümleri

Bakıma muhtaç kişileri daha özgür kılmanın yollarını arıyorsanız, işe yataktan başlanması gerektiği açıktır. LINAK’ın sunduğu çözümler, birbirinden farklı hasta bakım yatağı tasarımları ile mükemmel uyum sağlar.

LINAK IPX6 Washable DURA™ el broşürü

Yıkanabilirlik, günümüz sağlık sektöründe önemli bir özellik olarak öne çıkmaktadır. Ayarlanabilir hastane ve sağlık ekipmanları için LINAK IPX6 Washable DURA™ – temizlikte gelinen son nokta.

Güvenlik klasörü

Farklı uygulamalar, farklı güvenlik özellikleri gerektirir. LINAK olarak tasarladığınız sağlık uygulaması ne olursa olsun, çok çeşitli standart ve isteğe bağlı güvenlik özellikleri sunmaktayız.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now