Teknoloji ve trendler

Yıkanabilir çözümler, enfeksiyonlara karşı mücadelede hastanelere destek oluyor

Hastanelerde katı hijyen kurallarının uygulanması önemlidir. LINAK açısından bu, 30 yılı aşkın süredir en önem verilen konuların başında gelmektedir. Günümüzde aktüatör çözümlerimizin çoğu tamamen yıkanabilir yapıdadır. Bu durum hastane personelinin, yatakları, modern otomatik yıkama sistemleri ile, sıcak su ve güçlü deterjanlar kullanarak yıkamasına olanak sağlamaktadır.

Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) göre, her yıl yüzlerce milyon insan, hastanede yatarken enfeksiyonlara yakalanmaktadır. Gelişmiş ülkelerde, her 100 hastadan yedi tanesinin, bir enfeksiyona yakalandığı tahmin edilmektedir. Gelişmekte olan ülkelerde bu sayı en az 10’a ulaşmaktadır. 

Bu sayıların aşağı çekilmesinin insanlar ve ekonomi açısından yararlarını hayal edin. 

LINAK olarak, hijyen konusuna da müthiş önem vermekteyiz. IEC60601 standardı, yıkanabilir olarak tanımlanan sağlık uygulamalarının “bir otomatik yıkama sistemi tarafından makine ile yıkandığında, testlerden sonra normal biçimde çalışmasını” gerektirmektedir. Ancak LINAK olarak bunu yeterli görmüyoruz. Ürünlerimizin, modern yıkama sistemleriyle yıllar boyunca sık sık yıkandıktan sonra bile kusursuz çalışmasını isteriz. İşte bu nedenle, 2017 standartlarının tarif ettiğinden çok daha zorlu testler uygulamaktayız.

Ekipmanların sıkı biçimde test edilmesi zorunlu olmalıdır
LINAK olarak kurulduğumuzdan bu yana son kullanıcıların, yani hastaların ve sağlık personelinin refahını ve güvenliğini artırmak için çalıştık. Bunu yapmak için müşterilerimizi her zaman dikkatli biçimde dinledik, kalite ve yüksek performansdan ödün vermedik. Bu çalışmalarımız arasında daha yüksek standartlarla ve hijyene daha fazla önem vererek müşterilerimizin geleceği hazırlamalarında yardımcı olmak da yer almaktadır. 

Mükemmelliği yakalamak için ürünlerimizin birçok açıdan dayanma noktalarına kadar test edildiği bir Ar-Ge test merkezi kurduk. LINAK olarak, yıkanabilir çözümlerde de uluslararası standartların geliştirilmesine yönelik geliştirme çalışmalarında da yer almaktayız. 2017 yılında, ayarlanabilir sağlık uygulamalarının kullanım ömrünü önemli ölçüde artırmak için testlerdeki yıkama döngüsü sayısını artırdık.

Sürekli olarak yaptığımız testlerin sonuçları üzerinde dikkatlice çalışıyoruz, malzemeleri inceliyoruz, daha güçlü bileşenler geliştiriyoruz. Ayrıca LINAK mühendisleri fonksiyonları ve tasarımları, her zaman güçlü deterjanlarla kapsamlı tekrar eden yıkamaya dayanacak şekilde geliştirmek için çaba göstermektedir.


Uluslararası standartlara uygun uygulamalar talep edin
LINAK’ın sağlık uygulamalarına yönelik ürünleri, gerekli çok sayıdaki standartların ve sertifikaların gereksinimlerinden fazlasını sağlamaktadır. Yıkanabilirlik için LINAK test merkezi tarafından belirlenen en yeni ve katı gereksinime verdiğimiz isim: LINAK IPX6 Washable DURA™ Bundan sonra yıkanabilir sağlık ekipmanlarına yönelik ürünlerimiz, bu güçlü etiketin gereksinimlerini karşılayacaktır. 

Yıkanabilir hastane uygulamalarının, hastanede enfeksiyon kapan hasta sayısının azaltılmasına yardımcı olacağına inanmaktayız. İşte bu nedenle, bu amaç için sürekli olarak çalışmaktayız!Sağlık sektöründe hijyenin tarihi
1800’lü yılların ortasında yapılan birkaç şaşırtıcı çalışma, sağlık sektöründeki temel prosedürleri sonsuza kadar değiştirdi. 1843 yılında Amerikalı hekim Dr. Oliver Wendell Holmes, “doktorlar tarafından hastadan hastaya temastan kaynaklanan, doğum yaparken ya da yaptıktan hemen sonra kadınların yaşadığı ölümcül bir enfeksiyon olan loğusa humması” iddiasını ortaya koyan bir makale yayımladı. Son bölüm, oyunun kurallarını değiştirmede önemli bir rol oynadı! 
Holmes, aynı zamanda genel olarak hastanelerde daha fazla hijyenin, bu hastalığın yayılmasını önleyebileceğini de belirtti. Bu iddia, o sıradaki diğer meslektaşlarının yoğun itirazlarına neden oldu. Ancak, birkaç yıl sonra bir Macar hekim olan Dr. Ignaz Semmelweis, doktorların ve ebelerin antiseptik el dezenfektanları kullanmasının, doğum yapan kadınlarda yaşanan ölümleri önemli ölçüde azalttığını kanıtlayan bir çalışma yayımladı. 
Eleştiriler sona erdi ve hijyen, bundan sonra tıp uygulamalarının temel parçalarından biri haline geldi. 
 

LINAK IPX6 Washable DURA™ play-icon

LINAK IPX6 Washable DURA™

Yıkanabilir uygulamalar için standartları zorluyoruz play-icon

Yıkanabilir uygulamalar için standartları zorluyoruz

Dosyalar

MEDLINE & CARELINE ürünlerine genel bakış

Hastane ve sağlık ekipmanlarınızı geliştirebilmenizi sağlayan yenilikçi MEDLINE & CARELINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin.

Görüntüle

Hasta bakım yatağı çözümleri

Bakıma muhtaç kişileri daha özgür kılmanın yollarını arıyorsanız, işe yataktan başlanması gerektiği açıktır. LINAK’ın sunduğu çözümler, birbirinden farklı hasta bakım yatağı tasarımları ile mükemmel uyum sağlar.

Görüntüle

LINAK IPX6 Washable DURA™ el broşürü

Yıkanabilirlik, günümüz sağlık sektöründe önemli bir özellik olarak öne çıkmaktadır. Ayarlanabilir hastane ve sağlık ekipmanları için LINAK IPX6 Washable DURA™ – temizlikte gelinen son nokta.

Görüntüle

Güvenlik klasörü

Farklı uygulamalar, farklı güvenlik özellikleri gerektirir. LINAK olarak tasarladığınız sağlık uygulaması ne olursa olsun, çok çeşitli standart ve isteğe bağlı güvenlik özellikleri sunmaktayız.

Görüntüle

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

– Bizler kâhin değiliz. Ama aktüatör teknolojisinde uzmanız. Aktüatör konusundaki tüm sorularınızı lütfen hiç çekinmeden bize yönlendirin.