Contact.ContactUsHere
Teknoloji ve trendler

Enfeksiyona karşı mücadeleyi kazanmak

Sağlık sektöründe temizlik, geçmişte hiç bu kadar kritik öneme sahip olmamıştı. Enfeksiyonların yayılmasını önlemek amacıyla yüzeylerin bakteri ve mikroplardan arındırılması da geçmişte hiç bu kadar büyük önem taşımamıştı. COVID-19 pandemisi, hastalıkların ve antibiyotiğe dirençli enfeksiyonların yayılmasında özellikle hastanelerde ve bakımevlerinde bulunan kontamine yüzeylerin ne kadar ölümcül olabileceklerini tekrar gözler önüne sermiş bulunuyor.

Yıkanabilir çözümler, enfeksiyonlara karşı mücadelede hastanelere destek oluyor
 

Mücadele devam ediyor

Antibiyotiğe karşı dirençli enfeksiyonlar, günümüzün en büyük sağlık risklerinden birini teşkil etmeye devam ediyor. Bu tehdide karşı önlem almak, kamu sağlığında bir öncelik olmaya devam ediyor. COVID-19, zorlanan sağlık sistemimizin karşılaştığı ilk sorun olmadığı gibi, yaşanan son sorun da olmayacak. Kendimize çeki düzen vermenin zamanı geldi.

 
Hastaneden kapılan enfeksiyonlar sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı, 2050 yılına gelindiğinde kanser ölümlerinin sayısını geçmiş olacak.
Statens Serum Enstitüsü
 

Hazırlıklı mısınız?

LINAK olarak sağlık sektörüne sunduğumuz yıkanabilir cihazlar ve arayüzler, ürünün performansını etkilemeden defalarca derinlemesine temizlenebilmektedir. Bu sayede, enfeksiyonsuz bir geleceğe önemli bir katkıda bulunabiliyoruz.

 

Güvenli temizlik

En temiz eller bile hastalık bulaştırabilir. Enfeksiyonların yatak çerçevesi ve kumanda birimi gibi yüzeylerden yayılmasının önlenmesinde, kabul görmüş yıkama prosedürleri bile artık yetersiz kalıyor. Fakat modern otomatik temizleme süreçleri, hastane ekipmanlarının derinlemesine temizlenmesini ve dezenfekte edilmesini mümkün kılıyor. Fakat ekipmanların sürekli temizlenmeye ve yıkanmaya dayanabilmeleri için, dayanıklı ve yıkanabilir elementler ile donatılmış olmaları gerekiyor.

 

Enfeksiyonlara karşı 1990’dan beri süren mücadele

LINAK, “yıkanabilir” bileşenler konseptini sektöre 30 yılı aşkın bir süre önce tanıtmıştı. Zamanında günümüzdeki standartların gerisinde olan koruma derecelerinin ötesine geçen bu konsept, yıllar içerisinde sektör tarafından benimsenen bir standarda dönüştü. İki yıl önce tanıttığımız DURA™ ürünlerimiz ise, kalıcı hijyen konusunda çıtayı yeniden yükseltmeyi başardı: Bu ürünler, mevcut standartlar tarafından şart koşulan dayanıklılığın 5 katına sahip olmalarıyla dikkat çekiyor.

IP kodu, IP Koruma Derecesi olarak da bilinen uluslararası bir standarttır. Açılımı “Ingress Protection” olan IP harflerinin Türkçe karşılığı “Katı Cisimlere ve Sıvılara Karşı Koruma”dır. IP kodu, bir ürünün sıvılara ve toza karşı ne kadar dayanıklı olduğunun derecesini ifade eder. IEC/EN 60529 ile tanımlanan bu standart, Uluslararası Elektroteknik Komisyonu tarafından geliştirilmiş olup dünya genelinde tanınmaktadır. Üreticinin ürünü için verdiği IP kodu, tüketiciye ürünün katı ve sıvı partiküllere karşı ne derecede korunduğunu belirtir.

 
IPX4 simgesi
Silmeniz yeterli
Her açıdan sıçrayabilecek suya karşı korumalıdır.
IPX6 simgesi
Suya karşı koruma
Her açıdan püskürtülebilecek yüksek basınçlı suya karşı korumalıdır.
IPX6 Washable simgesi
Yıkama tünellerinde yıkanabilir
Normal sektörel standartlar uyarınca test edilmiştir.
IPX6 Washable DURA™ simgesi
Yıkama tünellerinde gelişmiş yıkanabilirlik
Defalarca yıkanmaya rağmen uzun kullanım ömrü sunabilmek amacıyla normal sektörel standartların ötesinde test edilmiştir.
 

 

Hijyen bulaşıcıdır

İskandinav hastanelerinde hasta yataklarının ve kaldırma sistemlerinin dezenfekte edilmesinde otomatik yıkama tünelleri giderek daha fazla tercih ediliyor. Maliyetleri düşüren ve hijyeni artıran bu çözümün sunduğu avantajların yaygın olarak benimsenmesi yalnızca bir zaman meselesidir. Bu trend, OEM’lerin hasta yatakları ve kaldırma sistemleri için kullandıkları bileşenlerden beklentileri de artırmaktadır: Kullanılan bileşenler, yıkama tünellerinin aşırı sert koşullarında defalarca yıkanmaya dayanıklı olabilmek zorundadır.

 

Geleceğe hazır çözümler

LINAK’ın Washable veya DURA™ standardında üretilen bileşenlerini bugün kullanmaya başlayan şirketler, müşterilerine yıkama tünellerine hazır hasta bakım yatağı ve kaldırma sistemleri sunabilirler ve yıkama programlarını yenileyen müşterilerini yıkanamayan parçaları değiştirme masraflarından korumuş olurlar.

 

Dosyalar

MEDLINE & CARELINE ürünlerine genel bakış

Hastane ve sağlık ekipmanlarınızı geliştirebilmenizi sağlayan yenilikçi MEDLINE & CARELINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin.

Görüntüle

Hasta bakım yatağı çözümleri

Bakıma muhtaç kişileri daha özgür kılmanın yollarını arıyorsanız, işe yataktan başlanması gerektiği açıktır. LINAK’ın sunduğu çözümler, birbirinden farklı hasta bakım yatağı tasarımları ile mükemmel uyum sağlar.

Görüntüle

LINAK IPX6 Washable DURA™ el broşürü

Yıkanabilirlik, günümüz sağlık sektöründe önemli bir özellik olarak öne çıkmaktadır. Ayarlanabilir hastane ve sağlık ekipmanları için LINAK IPX6 Washable DURA™ – temizlikte gelinen son nokta.

Görüntüle

Güvenlik klasörü

Farklı uygulamalar, farklı güvenlik özellikleri gerektirir. LINAK olarak tasarladığınız sağlık uygulaması ne olursa olsun, çok çeşitli standart ve isteğe bağlı güvenlik özellikleri sunmaktayız.

Görüntüle

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.