Contact us here
Teknoloji ve trendler

Yatak odasında “offline”: Sosyal medyadan uzak kalmanın rahatlığı

İstediğimiz yerden anında yapabildiklerimizin sayısı, akıllı telefonlar ve çeşitli mobil cihazlar sayesinde her geçen gün artmakta. Buna rağmen yeni bir trend yükselişte: Offline kalma trendi! Mobil teknolojilerin birçok güzel avantaj sunduğu herkesçe biliniyor. Fakat aşırı kullanım, bir sorun hâline dönüşebilmektedir. LINAK®’ın ürün tasarımlarında yeni offline kalma trendini desteklemesinin nedeni de budur.

Akıllı telefonu yatak odasının dışında tutarak, sosyal medyadan uzak kalmanın rahatlığını yaşayın

Akıllı telefonu ara sıra kapatmak ve her zaman yanımızda taşımamak, dijital çağın öncüleri arasında giderek yaygınlaşan bir trend olarak karşımıza çıkıyor.

LINAK olarak bu trendi çok iyi anlıyoruz. Bu nedenle, ürün tasarımlarımızı geliştirirken, sosyal bilimlerde edinilen en yeni bulguları da göz önünde bulundurmaktayız.

Sayısız avantaj... fakat hiçbir şey karşılıksız değildir
Akıllı telefon devriminin dünyanın dört bir yanında insanların yaşam kalitesini yükselttiği tartışmasız bir gerçek.

Sosyalleşme, planlama, bilgi toplama, aile bireyleriyle iletişim ve parasal işlemlerin takibi gibi birçok alanda kolaylık sağlayan akıllı telefonlar, hayatı genel olarak daha kolay, daha hızlı ve daha verimli hâle getirmiştir.

Fakat, yapılan birçok yeni araştırma*, çeşitli hizmetler ve teknolojiler ile donatılmış bu cihazların ters etki yaratabildiği gerçeğinin kullanıcılar tarafından fark edilmeye başladığını da göstermektedir. Mobil teknolojilerin sunduğu güç ve hız, aynı zamanda kullanıcıların verimlilik ve yanıtlama süreleri yönündeki beklentilerini de artırmaktadır.  Sanki gece gündüz sürekli verimli olmamız gerekiyor!..

Hayatımızın her alanında akıllı telefon görmek mümkün... yatak odasında bile. Fakat akıllı telefonunuzu artık yatak odasının dışında tutabilirsiniz
 

Telefonu elinizden bıraktığınızda kaybedeceğiniz şey... yoktur
Mobil cihazınızın kapatma düğmesine basmak, dünyanın geri kalanı ile bağlantınızı keseceği için zordur. Ama belki de bu sadece sizin düşünceniz. Dijital çağın öncüleri arasında olan çok sayıda kullanıcının, akıllı telefonu 7/24 elde tutmadan da yaşamanın mümkün olduğunu fark etmeye başladığı bir dönemde yaşıyoruz. Sürekli online olmamak, saygınlık gören bir niteliğe dönüşmeye bile başlamış bulunuyor.

Telefonu sofraya getirmemek veya yürüyüşe çıkıldığında evde bırakmak ile başlayan bu eğilim, son yıllarda “telefonsuz hafta sonu” kavramının oluşmasına neden oldu. Hatta, tatile çıkarken akıllı telefonlarını evde bırakan insanlar bile var.

LINAK® ile telefondan uzak yatak odaları
Günlük hayatlarımızda akıllı telefonlarımıza birçok nedenle tabii ki ihtiyaç duymaya devam ediyoruz. Ancak, boş zamanlarımızın giderek değer kazandığı günümüzde, sessizlik, dinlenmek ya da aile ve dostlarla zaman geçirmek gibi kavramlara öncelik veriyoruz. LINAK’ın yatak odasında cep telefonu görmek istemeyen konfor yatağı kullanıcıları için geliştirdiği el kumandaları, akıllı telefonların sunduğu birçok özellik ile donatılmıştır.

HC40 Advanced:

Bu el kumandalarına bir örnek, HC40 modelidir. Bu el kumandası, Standart (temel) ve Advanced (gelişmiş) versiyonları ile temin edilebilir. Kumandanın Advanced versiyonu, standart yatak ayarlama fonksiyonuna ek olarak, saat ve tarih, el feneri ve çalar saat (alarm) gibi özellikler ile donatılmış olup, yatak odanızda cep telefonu bulundurmanıza gerek bırakmamaktadır.
Tüm bu özellikler, kullanıcıya yönelik tam optimize edilmiş bir el kumandası sağlayabilmek için sunulmaktadır.

Akıllı telefonların pratik özelliklerinden vazgeçmenize gerek kalmadan telefonu yatak odasının dışında tutmak hiç bu kadar kolay olmadı. LINAK, ürün tasarımlarında mobil cihaz kullanıcılarını düşündüğü gibi, mobil cihaz kullanmayan bireyleri de göz önünde bulundurmaktadır. Geliştirdiğiniz çözüm için hangi modeli tercih etmeniz gerektiği konusunda ise, lütfen bölgenizdeki LINAK temsilciliği ile iletişime geçin.

*) Julie H. Aranda ve Safia Baig. 2018 “JOMO”'ya doğru: The Joy of Missing Out and the Freedom of Disconnecting, (MobileHCI '18) Barselona, İspanya.

Ayarlanabilir konfor yatakları için LINAK HC40 FRAME el kumandası play-icon

Ayarlanabilir konfor yatakları için LINAK HC40 FRAME™ el kumandası

Ayarlanabilir konfor yatakları için LINAK HC40 TWIST™ el kumandası play-icon

Ayarlanabilir konfor yatakları için LINAK HC40 TWIST™ el kumandası

Dosyalar

HC40 FRAME™

Ayarlanabilir konfor yatakları için “siz düşünülerek tasarlanmış”, yeni nesil el kumandaları. HC40 FRAME™, kendisini aynı serideki HC40 TWIST™ modelinden metalik çerçeveli görsel tasarımı ile ayırt etmektedir.

HC40 TWIST™

Ayarlanabilir konfor yatakları için “siz düşünülerek tasarlanmış” yeni nesil el kumandaları. Benzersiz kıvrımlı ergonomik şekle sahip HC40 TWIST™, kendisini HC40 FRAME™ modellerinden görünüşü ile ayırt etmektedir.

Neden ayarlanabilir yataklar seçilmeli?

Yaşınız ne olursa olsun bir elektrikli ayarlanabilir konfor yatağı almak için günlük yaşamınızı etkileyecek altı nedeni öğrenin. Elektrikli ayarlanabilir konfor yatakları ekstra kullanışlılığı ve esnekliği, birçok deneyimin daha rahat olmasını sağlar.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now