Contact us here
Masa Kumandası DPG1B

Oturarak/ayakta çalışılabilen yeni masanızı kullanmaya başlayın

- Masa Kumandası DPG1B

Masanız, kullanımı kolay bir tasarıma sahip olan ve iş gününüz boyunca aktif kalmanızı sağlayan bir masa kumandası ile donatılmıştır. Masa kumandasını nasıl kullanabileceğinizi, oturarak ve ayakta en sık kullandığınız konumları nasıl kaydedebileceğinizi, kalkmanız gerektiği zaman hatırlatıcı bildirimleri nasıl ayarlayabileceğinizi ve masanızı Desk Control™ uygulamasıyla nasıl eşleştirip kişisel istatistiklerinizi izleyebileceğinizi öğrenin. Başlayalım!

Temel fonksiyonlar

 

Oturma/kalkma hatırlatma fonksiyonu

 

Uygulamaya bağlanın

 

Sıfırlama

 
 

Masanızı ayarlayın

Masayı yükseltmek veya alçaltmak için tek yapmanız gereken, masa kumandanızı hafifçe yukarıya veya aşağıya doğru hareket ettirmektir. Masa istediğiniz yüksekliğe gelene kadar kumandayı aynı yönde tutmaya devam edin. Hepsi bu kadar!

Masanız için kaydettiğiniz favori bir yükseklik var ise, masa bu yüksekliğe ulaştığı zaman otomatik olarak 1 saniye boyunca durur. Masa kumandasını istediğiniz yönde tutmaya devam ettiğiniz zaman, masa siz kumandayı bırakana kadar hareket etmeye devam eder.

 
 

Oturarak ve ayakta en sık kullandığınız konumları kaydedin

Masa kumandanız, iki farklı masa yüksekliğini kaydedebilir. Bu sayede masanız, oturarak ya da ayakta tercih ettiğiniz yüksekliğe her zaman kolayca ayarlanabilir ve optimum ergonomi sağlar.

Bir konumu kaydetmek için, ilk önce masayı kaydetmek istediğiniz yüksekliğe getirin. Ardından masa kumandasının kenarına bakın. Kumandanın sağ tarafında ⭐ "yıldız" simgeli bir düğme göreceksiniz. Bu düğmeye iki saniye boyunca basılı tutun. Konum kaydedilirken ışık iki kez yanıp sönecektir. LED beyaz renkte sabit yanmaya başladı zaman, mevcut konum kaydedilmiş olur ve düğmeyi bırakabilirsiniz.

 

 
 

Mevcut konumların üzerine yenilerini kaydedin

Eğer kaydetmiş olduğunuz 2 konum var ise ve bu konumların üzerine yenilerini kaydetmek istiyorsanız, tek yapmanız gereken, masayı tercih ettiğiniz yeni konuma hareket ettirip ⭐ “yıldız” simgeli düğmeyi 2 saniye boyunca basılı tutarak konumu kaydetmektir. Yeni konum, eski konumlardan mevcut konuma en yakın olan konumun üzerine yazılır.

 

Hafızada kayıtlı konumları silin

Hafızada kayıtlı konumların tümünü temizlemek istiyorsanız, ⭐ “yıldız” simgeli düğmeyi sekiz saniye boyunca basılı tutun. Masa kumandasının kenarındaki ışıklı şerit kırmızı renkte yanıp söndüğü zaman işlem tamamlanmış olur. Artık yeniden başlayabilir ve yeni konumlar kaydedebilirsiniz.

 
 

Masayı bellekte kayıtlı konumlara hareket ettirin

Tercih ettiğiniz bir veya daha fazla konum kaydettiğiniz zaman, masanızı bu konumların birinden diğerine hareket ettirmek son derece kolaydır. Masa kumandanızı yukarıya veya aşağıya doğru hareket ettirin ve masa kaydettiğiniz konumda durana kadar kumandayı o şekilde tutun.

Bu sayede, masa kumandanıza bakmanıza bile gerek kalmadan, masanızın yüksekliğini kolayca ayarlayabilirsiniz.

 
 

Otomatik sürüş özelliğinden faydalanın (tercihe bağlı özellik)

Eğer masa kumandanız tam özellikli bir model ise, masanız favori yüksekliklerinize otomatik olarak hareket ettirilebilir (otomatik sürüş). Bu fonksiyonu, masanızı Desk Control uygulamasına bağlayarak etkinleştirebilirsiniz.

Ardından, kumandayı istediğiniz yönde iki kez üst üste hareket ettirmeniz, masanızı kayıtlı en yakın konuma hareket ettirir. Masa kayıtlı konuma ulaşmadan önce hareketi durdurmak için, masa kumandasını bir kez daha kısaca hareket ettirmeniz yeterlidir.

Masayı hafızada kayıtlı bir konuma otomatik olarak hareket ettirmek için masa kumandanızı iki kez üst üste hareket ettirin

 
 

Hareket etmeye hazır mısınız? Ne zaman oturup kalkmanız gerektiği size bildirilsin

Sağlığınız açısından ayağa kalkmanız gerektiğine dair gün içerisinde hatırlatma almak ister misiniz? Masa kumandanız, ayağa kalkma zamanınız geldiğinde sizi ışıklı şerit yardımıyla bilgilendiren bir hatırlatma fonksiyonuna sahiptir.

DPG Masa Kumandası
DPG Masa Kumandası
 
 • Yeşil ışık: Dengedesiniz, hareket etmenize henüz gerek yok!
 • Turuncu ışık: Masanızı yükseltin, ayağa kalkma zamanınız geldi!
 • Siz ayağa kalktıktan sonra turuncu ışık yeniden yeşile dönüşür.
 

Hangi zaman aralıklarıyla oturup kalkmanız gerektiğini siz belirleyin

Ne sıklıkla ve ne süreyle ayakta durmanız gerektiğine dair hatırlatmaları, uygun gördüğünüz şekilde ayarlayabilirsiniz. İsterseniz, önceden tanımlamış olduğumuz zaman aralıklarından uygun olanları seçebilirsiniz. Fakat isterseniz kendinize uygun gördüğünüz farklı zaman aralıkları da belirleyebilirsiniz. Başlangıçta her saat 5 dakika ayakta durmanızı öneriyoruz. Zaman geçtikçe bu süreyi 10 veya 15 dakikaya uzatabilirsiniz.

Not: Çok fazla ayakta durmak da iyi değildir. Esas fayda, değişimli olarak oturup ayakta durduğunuz zaman sağlanır.

 

Hatırlatma fonksiyonu nasıl ayarlanır?

Hatırlatma fonksiyonunu ayarlamak son derece kolaydır. Masa kumandanızın kenarına baktığınızda, orada birkaç düğme bulacaksınız. Bu işlem için, soldaki “zil” simgeli düğmeyi kullanacağız.
Ön tanımlı üç zaman aralığından birini seçmek için bu düğmeye basın:

 • Aralık 1 (bir beyaz blok): “55 dakika oturduktan sonra hatırlatma”
 • Aralık 2 (iki beyaz blok): “50 dakika oturduktan sonra hatırlatma”
 • Aralık 3 (üç beyaz blok): “45 dakika oturduktan sonra hatırlatma”

Masa kumandasının standart ayarı “Aralık 1”dir. Hatırlatma fonksiyonu kapalı olduğu zaman, beyaz ışık bloklarının tümü sönük olur.

 
 

Desk Control uygulaması ile eşleştirin

Eğer kendinize özel zaman aralıkları belirlemek istiyorsanız, lütfen akıllı telefonunuza Desk Control™ uygulamasını indirin.

 

Nasıl bağlantı kurulur?

Eşleşme moduna geçmek için Bluetooth® düğmesini iki saniye boyunca basılı turun. Mavi renkte bir ışık yanıp sönmeye başlar. Masa kumandasının ekranında, masanızın Bluetooth® kimliği (“DESK” yazısı ve onu takip eden 3 rakam) gösterilecektir. Desk Control uygulamasını açın ve “Desks nearby” (Yakındaki masalar) başlıklı listede masanızın kimliğini bulun.

 
 

Desk Control Uygulamasını indirin (ücretsiz)

Apple Store Google Play

 

Masa kumandanızı sıfırlayın

Masa kumandanızı sıfırlamak istiyorsanız, kullanabileceğiniz üç seçenek bulunmaktadır:

 1. Hafızadaki konumları sıfırlama
  Işık kırmızı yanıp sönene kadar ⭐ “yıldız” simgeli düğmeye 8 saniye boyunca basılı tutun.
 2. Hatırlatıcıyı sıfırlama
  Işık kırmızı yanıp sönene kadar “zil” simgeli düğmeye 8 saniye boyunca basılı tutun.
 3. Fabrika ayarlarına sıfırlama
  Işık kırmızı yanıp sönene kadar ⭐ “yıldız” ve “zil” simgeli düğmelere 8 saniye boyunca basılı tutun.

 

Oturarak/ayakta çalışılabilen masanızdan en iyi şekilde yararlanmaya hazır mısınız?

Oturarak/ayakta çalışılabilen masanızı kullanarak iş günü boyunca daha aktif olun. Bu konuda size yardımcı olmak ve sizi teşvik etmek için bazı ipuçları ve bilgiler hazırladık. Duruşunuzu değiştirmenizin sağlığınızı nasıl olumlu etkileyebileceğini ve iş gününüz boyunca size nasıl daha fazla enerji kazandırabileceğini görün.

Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki mavi kutulardan birini seçin.

Bluetooth® marka adı ve logoları, Bluetooth SIG Inc. şirketinin tescilli ticari markalarıdır ve bu markaların ve logoların LINAK® tarafından her türlü kullanımı lisans altındadır.

DPG – Masa nasıl kullanılır ve yüksekliği nasıl ayarlanır? play-icon

DPG1C Masa Kumandası - Masanın başlatılması ve ayarlanması

Bir uygulama ile nasıl eşleştirilir? play-icon

Masa Kumandası DPG1C – Bir uygulama ile nasıl eşleştirilir

DPG – Belleğe 4’e kadar farklı konum nasıl kaydedilir ve bellek nasıl sıfırlanır? play-icon

Masa Kumandası DPG1C – Belleğe dörte kadar farklı konum nasıl kaydedilir ve bellek nasıl sıfırlanır

DPG – Bellek nasıl kullanılır? play-icon

Masa Kumandası DPG1C – Hafıza ve otomatik sürüş nasıl kullanılır

DPG – Işıklı hatırlatma play-icon

Masa Kumandası DPG1C – LED ışıklı hatırlatma nasıl kullanılır

DPG – Sıfırlama şekilleri play-icon

Masa Kumandası DPG1C – Kumandanız nasıl sıfırlanır

Dosyalar

DPG masa panelleri and Desk Control uygulaması kullanım kılavuzu

Bu kullanım kılavuzu, LINAK DESKLINE® ürünlerinizin kurulumu, kullanımı ve bakımı hakkında tüm gerekli bilgileri içermektedir.

DPG Masa Kumandaları – ofis masalarını hareket ettirmenin yenilikçi yolu

Kullanımı kolay masa kumandası serisi, alışkanlıkları şekillendirmek üzere tasarlanmıştır, tek yapmanız gereken masa kumandanızı hareket etmek istediğiniz yöne doğru hafifçe eğmenizdir. Oturma-kalkma hatırlatmaları, yükseklik hafızası, Bluetooth® üzerinden bağlanabilirlik ve daha birçok özellik gelişmiş modellerle birlikte sunulmaktadır.

HAREKET EDİN – Oturarak/ayakta çalışılan masalar iş performansınızı nasıl artırır?

Kullanıcıların oturarak/ayakta çalışmalarına olanak tanıyan elektrikli masalar sayesinde hastalık izinlerinin sayısını düşürün ve modern bir ofis ortamı yaratın. Hem iş verenler hem de çalışanları için cazip bir yatırım.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now