Contact us here
Teknoloji ve trendler

Hareket etmenin yararları

LINAK kaldırma kolonları ve lineer aktüatör sistemleri, ayarlanabilir ofis masalarında, endüstriyel ve teknik iş istasyonlarında ve mutfaklarda kullanıldıklarında çok sayıda avantaj sağlamaktadır.

Avantajlar – Teknoloji ve Trendler
Farklı özelliklere sahip çalışanlara, standart “herkese uygun tek boyutta” bir masa sunmak en iyi çalışma ortamını sağlayamamaktadır. Ayarlanabilir masalar kullanıcılara, kendi vücutlarına göre en uygun çalışma pozisyonunu seçme olanağı sunmaktadır. Bu durum, yetersiz bacak alanı ve kullanıcı için çok yüksekte olan klavyeler/monitörler gibi “uyumsuz masaların” neden olduğu konforsuzluğun ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır. 

Personelinizin verimini artırın
İnsanların her saat en az beş dakika koltuklarından kalkıp hareket etmesi gerekmektedir. Kısa molalar, yorgunluğu azaltır. Birçok çalışan, her saat çalışma alanından uzaklaşma esnekliğine sahip olmayabilir. Bir oturarak/ayakta çalışılabilen masa kullanmak, çalışanların, çalışma alanından uzaklaşmadan sabit duruşlarına ara vermesini sağlar. 

Esnek çalışma alanları oluşturun
Elektrikli ayarlanabilir masalar, kullanıcıların masalarını, sadece bir düğmeye dokunarak yaptıkları işe göre kolay ve çabuk biçimde ayarlamalarına olanak tanımaktadır. Örneğin bir iş arkadaşınız ya da müşteri geldiğinde, masanızı grup çalışması seviyesine getirebilir ve görüşmenizi rahat biçimde yapabilirsiniz. Ayrıca ayakta durduğunuzda toplantıları ve yanınıza “uğrayan” kişilerle yapacağınız görüşmelerin süresini kısaltabilirsiniz. 

Çalışanların sağlığını ve refahını iyileştirin
Araştırmalar, bir süre oturarak, bir süre ayakta durarak çalışmanın daha konforlu olduğunu ve iş günü sonunda birçok kişinin hissettiği yorgunluk miktarını azalttığını göstermektedir. 

İş yerindeki fiziksel etkinlik programlarının da hastalık nedeniyle işe gelinmeyen gün sayısını yüzde 32 azalttığını göstermiştir (kaynak: James A Levine, MD, PhD, Mayo Clinic and Selene Yeager)
Mayo Clinic'in yaptığı bir araştırma, iş günü boyunca iki saatinizi oturmak yerine ayakta geçirerek ekstra 340 kalori yakabileceğinizi göstermektedir. 

Yaralanmaları önleyin
Çalışma masanızı kendi gereksinimlerine göre ayarlamak, işte yaşadığınız stresi azaltabilir. Bir süre oturarak, bir süre ayakta durarak çalışmak, sabit duruş ya da konumun neden olduğu sorunları önleyerek yaralanma riskini önemli ölçüde azaltmatkadır.
Düzenli olarak egzersiz yapmak yeterli değildir play-icon

Düzenli olarak egzersiz yapmak yeterli değildir

Daha ergonomik bir iş günü için LINAK’tan 6 tavsiye play-icon

Daha ergonomik bir iş günü için LINAK’tan 6 tavsiye

Dosyalar

HAREKET EDİN – Oturarak/ayakta çalışılan masalar iş performansınızı nasıl artırır?

Kullanıcıların oturarak/ayakta çalışmalarına olanak tanıyan elektrikli masalar sayesinde hastalık izinlerinin sayısını düşürün ve modern bir ofis ortamı yaratın. Hem iş verenler hem de çalışanları için cazip bir yatırım.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now