Haberler 21 Kasım 2019

HC40’ın sahne arkası: el kumandalarında yenilikçi gelişmeler

Yeni LINAK HC40 el kumandasının tasarımında hiçbir detay tesadüflere, mühendisin kendi görüşüne, pazarlamacıların isteklerine ya da tasarımcıların kişisel tercihlerine göre belirlenmedi. Tüm detayların temelinde gerçek bilgiler, kullanıcıdan gelen tepkiler ve belgelendirilmiş insan davranışları yer aldı. HC40 el kumandası ailesinin arkasındaki insanlarla tanışın ve yenilikçi tasarımların nasıl yapıldığını öğrenin.

Bir ürünü tasarlamak bir işlevi tasarlamaktan daha zordur. Modern mühendislik ve iyi tasarım karşılıklı olarak birbirine bağlıdır. Bunun kanıtı, tasarım geçmişine sahip yetenekli LINAK çalışanlarının mühendislerimizle birlikte çalışmalarının yanı sıra, dışarıdan tasarım danışmanları ile de birlikte çalışılarak ortaya çıkarttığı, -konfor yataklarına yönelik iki modelde sunulan- yeni HC40 el kumandalarıdır. Her iki kumanda da gerçek bilgileri temel almaktadır. Çok sayıda gerçek bilgiyi!

İnsan davranışı üzerine yapılan çok sayıda analiz dikkatlice incelendi, bunu takiben ısı haritaları çıkarıldı, birden fazla kullanıcı testi gerçekleştirildi ve bir LINAK ürünü ile ilgili şimdiye kadarki en kapsamlı kullanıcı anketi  yapıldı.

Hedef: öne çıkacak ve belki de pazarı değiştirecek yeni bir el kumandası türü oluşturmak.

Artlinco®’dan Søren Xerxes Frahm, anketten elde edilen verilerin analiz edilmesinde kullanılan birçok modelden birine dikkat çektiArtlinco®’dan Søren Xerxes Frahm, 1000’den fazla katılımcıdan alınan verilerin analiz edilmesinde kullanılan birçok modelden birine dikkat çekti.
 

Mühendislik ve tasarımın, hem işlevsel hem de estetik olarak mükemmel kullanıcı deneyimini oluşturmak için bir araya geldiği böyle tutkulu bir hedefi nasıl gerçekleştirdiğimizi anlatan çalışmanın tamamını okuyun.

Lütfen HC40 el kumandaları ailesi hakkında daha fazla bilgi almak için linak.com.tr/hc40 ’ı ziyaret edin. 

 

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.