Contact us here
Haberler 20 Ağustos 2019

PCB’ler, kablolar ve kavramalar, endüstriyel aktüatörlerde neden önemlidir?

Tarım sektöründe veya endüstriyel uygulamalarda kullanılan birçok LINAK® aktüatör, çeşitli BUS protokollerini destekleyen entegre kontrolörlü bir baskılı devre kartına (PCB) sahiptir. Actuator Academy™’de doğru PCB’yi seçmenizin yaratabileceği farkı, kavramanın sanayi tipi makineleri nasıl koruyabileceğini ve doğru kabloların ve konnektörlerin aktüatör performansını nasıl optimize edebileceğini öğrenebilirsiniz.

Entegre kontrolörü (IC) ile donatılmış modern elektrikli aktüatörler, örneğin aktüatörün konumu hakkında bilgi, yumuşak başlatma ve durdurma kontrolü ve sıcaklık ölçümleri gibi birçok farklı fonksiyon sunabilir. LINAK’ın endüstriyel aktüatörlerinin entegre kontrolörü, baskılı devre kartının (PCB) bir parçasıdır ve aynı zamanda çeşitli BUS protokollerini destekler. Bu sayede aktüatör, haricî kontrol sistemleri ile iletişime geçebilir ve örneğin aktüatörün konumu hakkında hassas bilgi sağlayabilir.

Kavrama fonksiyonu, çok değişken yüklere maruz kalan ağır hizmet tipi iş makinelerinde son derece önemli olabilir. Bu, baskılı devre kartı veya başka elektronik bileşenleri olmayan aktüatörler için özellikle geçerlidir. Ayrıca, doğru kabloların ve konnektörlerin kullanılması, optimum performansın sağlanmasında etkili olur ve aktüatörün korunmasında dolaylı olarak destek sağlar.

Endüstriyel uygulamalarda kullanılan yüksek kaliteli elektrikli aktüatörlerin baskılı devre kartları, kavramaları, kabloları ve konnektörleri ile ilgili en önemli noktaları, aktüatör uzmanımız Hunter Stephenson’dan öğrenin.

Baskılı devre kartı – aktüatörün beyni
Baskılı devre kartlarının (PCB) sanayi tipi modern aktüatörlerde nasıl çalıştığını ve entegre kontrolörünün (IC) çeşitli fonksiyonlarını öğrenin.

Kavrama – motor ve dişliler için koruma
Sanayide kullanılan ağır hizmet tipi aktüatörlerin bir kavrama ile donatılmış olması, aşırı yük durumları söz konusu olduğunda hem aktüatörün hem de bağlı olduğu makinenin korunmasında yardımcı olabilir. Bunun nedenini burada öğrenebilirsiniz.

Kablolar ve konnektörler – elektrik ve veriler
Bu video, elektrik ve sinyal kabloları arasındaki farkı ve elektrikli aktüatör çözümünüz için doğru kabloları ve konnektörleri nasıl seçebileceğinizi açıklamaktadır.

 

LINAK Actuator Academy™

Actuator Academy™’de  aktüatör teknolojisi hakkında daha fazla video bulabilirsiniz. Aktüatörler hakkında daha fazlasını öğrenmek veya aklınızdaki sorulara cevap bulmak için ziyaret edin.

 

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now