Haberler 5 Ağustos 2019

Elektrikli aktüatörlerde motorların, frenlerin ve gövdenin ne rol oynadığını keşfedin

Aktüatörün uzun bir hizmet ömrüne sahip olmasını istiyorsanız, doğru motora sahip olmalısınız. Güçlü aktüatörlerin birçoğu için güvenilir bir fren sistemi de şarttır. Son olarak da, her iki bileşeni barındıran bir gövde gereklidir. LINAK® Actuator Academy™’de optimum motor verimliliği, ne tür frenlere ihtiyacınız olduğu ve hem alüminyum gövdelerin hem de plastik gövdelerin sunduğu avantajlar hakkında daha fazlasını öğrenebilirsiniz.

DC motor, her elektrikli lineer aktüatörün üç temel taşından biridir. Diğer iki temel taşı mil ve dişliler oluşturur. Aktüatörün maksimum fayda ve tam performans sağlayabilmesi için, yapılması gereken iş için hangi motorun doğru olduğunu bilmeniz önemlidir.

Ağır hizmet tipi endüstriyel makinelerde yaralanmaları ve ekipmanların zarar görmesini önlemek için, aktüatörünüzde bulunan fren sistemini bilmeniz önemlidir. Ayrıca, aktüatör gövdesi de önemli bir rol oynamaktadır. Bu, özellikle zor koşullarda kullanılan aktüatörler için geçerlidir.

Dolayısıyla, ayrıntıları öğrenmeye hazırlanın. Elektrikli aktüatörlerin üç önemli bileşenini aktüatör uzmanımız Hunter Stephenson ile yakından keşfedin.

DC motorlar – aktüatörün motoru
Modern endüstriyel aktüatörlerin içindeki DC motorların nasıl çalıştığı ve enerji verimliliği kaybını minimize etmek için hangi faktörlerin göz önünde bulundurulması gerektiği hakkında daha fazlasını öğrenin.

Frenler – güç kapalı olduğu zaman aktüatörün konumunu korur
Elektrikli endüstriyel aktüatörler için başlıca üç tür fren mevcuttur. Her birinin ayrıntılarını ve güçlü aktüatörlerdeki önemlerini buradaki videoda öğrenin.

Gövde – koruma ve IP dereceleri
Aktüatör gövdesinin başlıca fonksiyonu, aktüatörün motor ve elektronik bileşenler gibi hassas parçalarını korumaktır. Arka fikstürün, kaplamanın, yalıtımın ve malzemenin aktüatörün performansını ve hatta hizmet ömrünü nasıl etkileyebileceğini bu videoda öğrenin.

Elektrikli aktüatörler hakkında yeni bilgiler
Yeni açılan Actuator Academy™, elektrikli aktüatör teknolojileri dünyasının ayrıntılarını keşfedebileceğiniz bir yerdir.

LINAK Actuator Academy™

 LINAK® TECHLINE® direktörü Morten Junker, “Eğer teknoloji ilgi alanınıza giriyorsa ve elektrikli hareket çözümleri hakkında daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, akademiyi mutlaka görmelisiniz” diyor.

Endüstriyel aktüatörlere yönelik LINAK Actuator Academy’ye hoş geldiniz. Daha fazla video için ziyaret edin.

 

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.