Haberler 18 Eylül 2018

LINAK sistemlerini kullandığınızda güvenlik standarttır

Ayarlanabilir sağlık ekipmanları uygulamalarında, bir LINAK aktüatör sistemi kullandığınızda güvenliği artıran ve sağlayan çok sayıda özellikten yararlanabilirsiniz. LINAK olarak, araştırmaları, teknolojileri, yetenekleri ve yaratıcı fikirleri kullanarak; hastalar, sağlık personeli ve uygulamanın kendisi için güvenliği artırmanıza yardımcı olmaktayız.

Sağlık sektörünün her alanında güvenlik, çok önem verilen bir konudur. Sadece hastaların kendini güvende hissetmesi yeterli değildir, ayrıca, sağlık personeli de verimli çalışabilmek, en iyi tedaviyi ve bakımı sağlayabilmek için güvenli bir çalışma ortamına sahip olmalıdır. Kullanılan ayarlanabilir uygulamaların da güvenli olması zorunludur. Yani bu uygulamaların, uzun hizmet ömrü boyunca güvenle çalışabilmeleri için çok dayanıklı olmaları gerekmektedir. LINAK, modern sağlık ekipmanları için geliştirdiği aktüatör sistemleri ile ilgili her türlü çözümü sağlamaktadır. Bunun nedenleri aşağıda sıralanmaktadır.

Tıbbi onay almak için belirlenmiş standartlara uyum
Günümüzde sağlık ekipmanları üretiminde gereken onayları almak için çok sayıda katı standartlara ve normlara uygunluk gerekmektedir. Günümüzün sağlık sektöründe ayarlanabilir sistemler önemli bir role sahip olduğundan LINAK olarak, bu standartları karşılamak için önemli miktarda kaynak ayırmaktayız.

LINAK Satış Direktörü Jørgen Sobol, konu ile ilgili olarak ‘Günümüzde, güvenliğe yeterince önem vermeden piyasaya ürün sunan şirketlerin başarısız olması kaçınılmazdır’, dedi. ‘LINAK, sağlık sektörü için bir elektrikli bileşenler sağlayıcısı olarak burada özel bir göreve sahiptir,’ diye sözlerini tamamladı.

LINAK ürünleri, uzun yıllardır standartlara ve normlara uygun şekilde üretilmektedir. Bu sayede sağlık ekipmanları üreticilerinin standartlara uyum sağlamasını ve ihtiyaç duydukları onayları almasını kolaylaştırmaktadır.

Risk Yönetimi ve Kullanılabilirliğe Odaklanma
LINAK olarak, IEC 62366'nin gereksinimlerini karşılamak için kullanılabilirlik mühendislik süreçlerinin yer aldığı, ayrıntılı bir Risk Yönetimi süreci uygulamaktayız.

Ürünlerin yanlış kullanımını ve ürünün kullanılması sırasında risklere neden olabilecek durumları dikkate almaktayız ve riski azaltmak için öneriler ve uyarılar hazırlamaktayız.

LINAK, ISO14971 Risk Yönetimi standardı sertifikasına sahiptir. Uygulama üreticisine risk analizi sürecinde yardımcı olmak amacıyla tüm bileşenlerimizin artık risk belgelerini sağlamaktayız.

Tüm ürünlerimizde baştan sona güvenlik
LINAK, güvenlik somunu, hızlı bırakma ya da ratchet spline işlevi gibi mekanik güvenlik özelliklerinden, performans durumu verisi sağlayan ya da istenmeyen hareketleri engelleyen OpenBus™ çözümlerine kadar her türlü güvenlik özelliğine sahiptir.

Hızlı bırakma Hızlı Bırakma, hastaya CPR uygulanması gibi acil durumlarda uygulamanın hızlı biçimde indirilmesini sağlayan önemli bir özelliktir.
 

Ürünlerimizin daha kolay ve etkili biçimde temizlenmesini sağlayarak, örneğin hastanelerin bakterilerle savaşmasına da yardımcı olmaktayız. Buna örnek olarak LINAK'ın IPX6 Washable DURA™ standartı gösterilebilir. Her zaman mevcut durumu geliştirmenin yollarını aramaktayız ve pazar avantajı elde etmenizi sağlamak için bazı alanlarda standartların limitlerini zorlamanıza yardımcı olmaktayız. 

Jørgen Sobol, ‘Güvenlik konusuna ne kadar önem verilirse, ürünlerimiz kullanıcılar ve hastalar açısından o kadar güvenli olacaktır’, diye açıkladı. Sözlerini ‘Bizim için bu hiç bitmeyen bir yolculuk’, diyerek tamamladı.
 Yıkanabilirlik
Birçok sağlık uygulamasının, suya ve deterjanlara karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Sağlık sektörüne yönelik LINAK® ürünleri en az IPX4 sınıflandırmasına sahiptir. Ancak gerektiğinde sistemlerimiz IPX6 Washable DURA™ gibi daha yüksek sınıflarda da sağlanabilmektedir.

LINAK olarak sağlık sektörü uygulamalarında güvenlik konusunda nasıl çalıştığımızla ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen bölgenizdeki LINAK temsilciliği ile iletişime geçin. Dünya çapında 35 ülkede faaliyet göstermekteyiz.

Elektrikli aktüatör teknolojisi ile ilgili bir sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.