Contact us here
LA40

Aktüatörünüze güvenin

 
 

LINAK olarak, elektrikli aktüatör çözümleri geliştirmedeki uzun yıllara dayanan deneyimlerimizi temel alarak, güvenlik, işlevsellik ve tasarımın kalite ile bir arada sunulmasının önemini anlamaktayız. LINAK aktüatörleri, sağlık ekipmanlarında yüksek standartların gereksinimlerini karşılamak için aktüatörünüze her zaman güvenmenizi sağlayacak birçok farklı güvenlik özelliğine sahiptir.

Kendinden kilitlemeli yay frenleri

Kendinden kilitleme
LINAK aktüatörleri, aktüatörün kaymasını ve buna bağlı olarak tehlikeli olabilecek durumları önlemek için kendinden kilitleme işlevine sahiptir. Minimum kendinden kilitleme kuvveti her zaman en yüksek güçte kaldırma performansına eşittir. LINAK olarak üç tür kilitleme işlevi kullanmaktayız. Birincisi mil hatvesi, ikincisi manyetik motor freni ve üçüncüsü ise mekanik frendir.

 
Mekanik durdurma sistemi

Mekanik durdurma sistemi
Aktüatörün, arızalara karşı en baştan güvenli olmasını sağlayan, ekstra bir güvenlik özelliğidir. Elektrikli durdurma anahtarı arızalanırsa, durdurma sistemindeki küçük bir disk devreye girmekte ve milin etrafına geçmektedir. Bu sayede, mekanik durdurma noktasına ulaşıldığında tüm hareket durmaktadır. 

 
Emniyet somunu

Emniyet somunu
Emniyet somunu, ana somunun kırılmasına karşı bir önlem olarak kullanılmaktadır. Emniyet somunu, aktüatörün içinde ana somunla birlikte hareket eden ekstra bir somundur. Ana somun kırılırsa, emniyet somunu anında yükün tamamını karşılayarak, tehlike yaratabilecek düşmeleri önler. Pratikte emniyet somunu, aktüatörü yavaşça güvenli bir konuma indirmenizi ya da geri çekmenizi sağlar. Bunu yaptıktan sonra onarım için servisi arayabilirsiniz.

 
Ratched spline

Spline
LINAK, mekanik, elektrikli ve ratched olmak üzere üç farklı spline türü sunmaktadır. Üç spline türü de yatak iskeleti, kanepe ya da masa gibi bir uygulamada aktüatör geri çekilirken uzuvların hareketli parçalar arasında ezilmesini önler. Aynı zamanda LINAK spline, örneğin hastane yatağı gibi bir uygulamada, hareket esnasında engelle karşılaşması durumunda, sırtın indirilmesini hemen durdurarak sistemin zarar görmesini önler.

 
Hızlı bırakma ile kapama ve açma

Hızlı bırakma
Hızlı Bırakma, acil durumlarda uygulamanın hızlı biçimde indirilmesini sağlayan önemli bir özelliktir. Yataklarda kullanıldığında, hastanın kardiyopulmoner resüsitasyona ihtiyacı olması durumunda hasta bakıcıların sırtlığı hemen indirebilmesine olanak tanımaktadır. 

 
 
Manuel indirme

Manuel indirme
Kaldırma sistemlerinde kullanılan ürünler, OEM uygulamaların ISO 10535 standardına kolayca uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Manuel indirme, kaldırma sistemlerinde kullanılan kaldırma aktüatörleri için standart bir güvenlik özelliğidir ve elektrik kesintisi olması gibi acil durumlarda kullanılır.

 
 

Güvenlik faktörü
LINAK, kendi sektörünüzdeki güvenlik faktörü gereksinimlerini karşılamanıza yardımcı olmaktadır. Güvenlik faktörü, statik bir durumda yük kapasitesini göstermektedir. Örneğin güvenlik faktörünün 2 olması, aktüatörün dinamik yükün iki katını, statik bir yük olarak zarar görmeden taşıyabileceği anlamına gelmektedir.

Yüksek güvenlik faktörü
LINAK, isteğe bağlı olarak daha yüksek güvenlik faktörüne sahip ürünler de sunmaktadır. Bu sayede, uygulamanızın tabi olduğu standartlarda belirtilen ekstra güvenlik gereksinimlerini karşılamanıza olanak tanımaktadır.


Aktüatör güvenlik özelliklerine genel bakış
Aktüatörlerin standart ve isteğe bağlı güvenlik özellikleriyle ilgili bilgilere göz atın.

Güvenlik özellikleri
 

Dosyalar

Güvenlik klasörü

Farklı uygulamalar, farklı güvenlik özellikleri gerektirir. LINAK olarak tasarladığınız sağlık uygulaması ne olursa olsun, çok çeşitli standart ve isteğe bağlı güvenlik özellikleri sunmaktayız.

MEDLINE & CARELINE ürünlerine genel bakış

Hastane ve sağlık ekipmanlarınızı geliştirebilmenizi sağlayan yenilikçi MEDLINE & CARELINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now