Contact us here
Tarım Makineleri

Traktörler için çözümler

LINAK’ın elektrikli aktüatörleri, traktörün merdivenlerinin, aynalarının ve motor kaputunun ayarlanmasına yardımcı olurken, aynı zamanda, tüm takılabilir uygulamaların güvenli biçimde hareket ettirilmesine de olanak tanımaktadır.

Traktörler

Traktörünüz için akıllı aktüatörler

Tarım makinelerinde daha iyi çalışma konforu talepleri giderek artmaktadır. Aynı zamanda zorlu ortamlarda çalışmaya dayanabilecek, uygun maliyetli ve akıllı çözümler de her geçen gün önemini artırmaktadır. Elektrikli aktüatörler, traktörünüz için birçok avantaj sağlamaktadır. Bunlar arasında:

  • Diğer kontrol sistemlerine kolayca bağlanabilen esnek çözüm
  • Kolay monte edilebilen, bakım gerektirmeyen dayanıklı sistemlerle hareket olanağı
  • Daha iyi ve konforlu çalışma alanı

Tarlalarda çalışmak, genellikle uzun saatler boyunca traktör kabininde kalmayı gerektirmektedir. Tarım makinesi büyüdükçe, diğer veri BUS sistemleriyle uyumlu, güvenli çözümlere olan talep de artmaktadır. Dünyanın her yerindeki traktörlerde, aynaların, kabin merdivenlerinin ayarlanmasına, motor kaputunun açılıp kapatılmasına ve kuyruk milinin (power take-off - PTO) hızının ayarlanmasına yardımcı olmak için elektrikli aktüatörler kullanılmaktadır.

Elektrikli aktüatörlerle çözümünüzü akıllı hale getirin
Modern elektrikli aktüatörlerin, traktörün genel kontrol sistemine hassas geri bildirim sağlayabilmesi gerekmektedir. Bu durum sürücünün, normalde görüş alanında olmayan aktüatörlerin konumunu izlemesine olanak tanımaktadır. LINAK aktüatör çözümleri, esnektir ve birçok BUS veri iletişim sistemine entegre edilebilmesiyle aracın bütünleşik bir parçası haline gelmektedir.

Basit ve bakım gerektirmeyen bir çözümden yararlanın
Elektrikli aktüatörlerin çalışması için hortumların, pompaların ya da kompresörlerin kullanılması gerekmez. Bu durum arızalanmaya açık noktaları ve bakım gereksinimini ortadan kaldırmaktadır. Aynı zamanda, monte edilmeleri de çok kolaydır. LINAK çözümlerinde, kurulumu neredeyse Tak Çalıştır (plug-and-play) şeklinde yapabilirsiniz. Ayrıca tüm LINAK çözümleri, en zorlu koşullarda sorunsuz biçimde çalışmaları ve maliyetli olabilecek arızaların sayısının en aza indirilmesi için çok sayıda kapsamlı testlere tabi tutulmaktadır.  

Daha konforlu bir çalışma alanı sağlayın
Traktör tasarımınıza elektrikli aktüatör çözümlerinin eklenmesi, kabin konforunda önemli iyileştirmeler sağlayacaktır. Aktüatör, ECU’ya fiziksel bir kolla değil, sadece kabinden gelen bir kablo ile bağlanmaktadır. Bu durum motor gürültüsünün dışarıda kalmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda toz, kimyasallar ya da rüzgar da kabinin içine giremez.

Ayrıntıları göster
LA36 lineer aktüatör
Traktörler için Lineer Aktüatör Çözümleri play-icon

Traktörler için lineer aktüatör çözümleri

Kırılmaz play-icon

Kırılmaz

Dosyalar

Mobil tarım çözümleri

Bu dosya, LINAK’ın 25 yılı aşkın bir süredir tarım sektörüne sağladığı çözümlere ve avantajlara ışık tutmaktadır.

TECHLINE ürünlerine genel bakış

Dayanıklı ve güçlü TECHLINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin. Uzun ömürlü, ağır işe dayanıklı ve zorlu koşullara uygun tasarım.

LINAK test broşürü

Aktüatör içerisinde bulunan her bir parça, LINAK’ın test merkezinde kapsamlı testlere tabi tutulur. Daha fazla bilgiyi bu klasörde bulabilirsiniz.

Mobil tarım makineleri için çözümler

LINAK’ın elektrikli aktüatörleri, uygulamanız için hareket çözümlerini basitleştirmenize yardımcı olmakta ve tüm dünya da tarım makinelerinin daha temiz ve güvenilir hale gelmesini sağlamaktadır.

Ayrıntıları göster

Traktörlerle ilgili videolar

Traktörlerde kullanılan elektrikli aktüatör teknolojisi hakkında daha fazla bilgi alın. İlham almak için videolarımızı izleyin.

LINAK® TECHLINE® segmentinden tarım makineleri için elektrikli lineer aktüatör çözümleri play-icon

LINAK TECHLINE segmentinden tarım makineleri için elektrikli lineer aktüatör çözümleri

Endüstriyel uygulamalarınıza Tak Çalıştır (Plug & Play™) hareket çözümleri nasıl sağlanır? play-icon

Endüstriyel uygulamalarınıza Tak Çalıştır (Plug & Play™) hareket çözümleri nasıl sağlanır?

IC ve BUS iletişim sistemleri sayesinde, aktüatörlerinizi kolayca izleyebilirsiniz play-icon

IC ve BUS iletişim sistemleri sayesinde, aktüatörlerinizi kolayca izleyebilirsiniz

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now