Contact us here
Tarım Makineleri

Püskürtücüler için çözümler

LINAK elektrikli aktüatörler, modern tarımsal püskürtücülerin merdiven ve kaputlarının kaldırılmasına yardımcı olmanın yanı sıra, püskürtme memelerinin ve kolların ayarlanmasına da olanak sağlamaktadır.

Püskürtücüler

Aktüatörler, püskürtücüler hassasiyeti geliştiriyor

Modern tarımda, tarlalardan alınan verimin artırılması için akıllı makinelerin kullanılması gerekmektedir. Ayrıca çevre koruma yönetmelikleri, püskürtücülerin toprağı, belirlenmiş toprak kalitesi göstergelerine uygun olarak gübrelemesini zorunlu hale getirmektedir. Bu ‘hassas tarım’ uygulamaları, aynı zamanda üzüm bağları ya da meyve bahçelerinde herbisit ve pestisitlerin de püskürtülmesini de kapsamaktadır. LINAK elektrikli aktüatörlerle, makineler daha akıllı hale gelmekte ve aşağıda belirtilenler gibi avantajlar sunulmaktadır:

  • Akıllı çözümlerle daha iyi hassas tarım uygulamaları
  • Kolay monte edilebilen, bakım gerektirmeyen aktüatörler
  • Kapsamlı testlere tabi tutulmuş, uzun hizmet ömrüne sahip aktüatörler

Modern tarımda, çevreye önem vermek ve maliyet verimliliği önemlidir. Toprak kalitesinin belirlenmesi ve tarlada gübre ve herbisit miktarının ayarlanması olanağı, çiftçilerin maliyetleri önemli ölçüde azaltırken, çevre koruma yönetmeliklerinin gereklerini de yerine getirmelerini sağlamaktadır. Elektrikli aktüatörler, püskürtme memelerinin ve uzatılabilir kolların akıllı biçimde hareket etmesini sağlayarak geleceğin püskürtücülerine yardımcı olmaktadır.

Aktüatörleri kontrol sistemlerine entegre edin
LINAK aktüatörleri hassas konum geri bildirimi sağlar. Akıllı arayüz, neredeyse tüm kontrol sistemi türlerine entegre edilebilir. Konum verilerinin GPS izleme ve toprak kalitesi göstergeleriyle bir araya getirilmesi, sistemin, her alana tam gerektiği kadar malzeme püskürtmesini sağlamaktadır. Bu, hassas tarımın temel ögelerinden biridir.

Kolay monte edilebilen ve bakım gerektirmeyen bir çözüme sahip olun
Elektrikli aktüatör çözümlerinde, hortumlar, kompresörler ya da pompalar bulunmaz. Bu durum, potansiyel zayıf noktaları ve bakım gereksinimi ortadan kaldırmaktadır. Aynı zamanda çözümler, kolayca monte edilmekte ya da hasar durumunda zahmetsizce değiştirilebilmektedirler. Diğer bir deyişle çalışılamayan süre en aza indirilmektedir.

Kapsamlı testlere tabi tutulmuş ürünlere güvenin
Tarlalardaki koşullar genellikle zorludur. Çamur, su ve serpilen madde, makineyi etkiler ve malzemelerin korozyonuna neden olabilir. LINAK, tüm aktüatörlerini her türlü zorlu koşula karşı dayanabileceğinden ve hizmet ömrü boyunca işlevini sorunsuz biçimde yerine getirebileceğinden emin olmak için çeşitli dayanıklılık testlerine tabi tutmaktadır.
 

Ayrıntıları göster
LA36 lineer aktüatör
LINAK® TECHLINE® segmentinden tarım makineleri için elektrikli lineer aktüatör çözümleri play-icon

LINAK TECHLINE segmentinden tarım makineleri için elektrikli lineer aktüatör çözümleri

Kırılmaz play-icon

Kırılmaz

Dosyalar

Mobil tarım çözümleri

Bu dosya, LINAK’ın 25 yılı aşkın bir süredir tarım sektörüne sağladığı çözümlere ve avantajlara ışık tutmaktadır.

TECHLINE ürünlerine genel bakış

Dayanıklı ve güçlü TECHLINE ürünlerinin zengin çeşitliliğini keşfedin. Uzun ömürlü, ağır işe dayanıklı ve zorlu koşullara uygun tasarım.

LINAK test broşürü

Aktüatör içerisinde bulunan her bir parça, LINAK’ın test merkezinde kapsamlı testlere tabi tutulur. Daha fazla bilgiyi bu klasörde bulabilirsiniz.

Mobil tarım makineleri için çözümler

LINAK’ın elektrikli aktüatörleri, uygulamanız için hareket çözümlerini basitleştirmenize yardımcı olmakta ve tüm dünya da tarım makinelerinin daha temiz ve güvenilir hale gelmesini sağlamaktadır.

Ayrıntıları göster

Püskürtücüler ilgili videolar

Püskürtücülerde kullanılan elektrikli aktüatör teknolojisi hakkında daha fazlasını öğrenin. İlham almak için videolarımızı izleyin.

IC ve BUS iletişim sistemleri sayesinde, aktüatörlerinizi kolayca izleyebilirsiniz play-icon

IC ve BUS iletişim sistemleri sayesinde, aktüatörlerinizi kolayca izleyebilirsiniz

LINAK® TECHLINE® segmentinden tarım makineleri için elektrikli lineer aktüatör çözümleri play-icon

LINAK TECHLINE segmentinden tarım makineleri için elektrikli lineer aktüatör çözümleri

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now