Contact us here
Hasta bakım yatakları

YBÜ yatakları

Ciddi ve kritik hastalıklar, yoğun bakım ünitelerinde yatak ihtiyacının artmasına neden olmaktadır. LINAK aktüatör çözümleri, YBÜ yataklarına optimum hareket, fonksiyonellik ve güvenlik kazandırılabilmesi için yatak tasarımında esneklik ve özgürlük sunmaktadır.

YBÜ yataklarına yönelik LINAK ürünleri

YBÜ yatakları için sistem çözümü

Çeşitli hareket seçenekleri ve fonksiyonlar ile donatılmış YBÜ yatakları, hasta bakım personelinin günlük çalışma rutinleri kolaylaştırılabilir ve verimliliklerini artırılabilir. Güçlü hareket seçenekleriyle ideal bir çalışma yüksekliği ve hastaların konumlarının kolayca değiştirilebilmesini sağlayan çözüm, bu sayede hasta bakım personeline ileri düzeyde ergonomi sunar.

Elektrikli aktüatör çözümleri birçok avantaj sunar:

  • Daha fazla ergonomi
  • Hasta için optimize edilmiş konfor ve güvenlik
  • Daha fazla fonksiyonellik ve verimlilik

Sağlık sektöründe hasta bakımının günümüzde daha az personel ile yapıldığı bilinen bir gerçektir. Bu durum, hastanelerin ve yoğun bakım ünitelerinin günlük çalışma rutinlerini destekleyebilmeleri için özel araçlar ve ekipmanlar kullanmalarını gerektirir.

Daha fazla ergonomi
YBÜ yatakları için sunulan elektrikli hareket çözümleri, yatakların sırt, bacak ve/veya diz bölümlerinde yüksekliğin ve eğimin ayarlanabilmesini sağlar. Çeşitli hareketler kombine edilerek oluşturulan hareket modelleri sayesinde, doğru çalışma yüksekliği hemen sağlanır, ergonomi geliştirilir ve hasta bakım personelinin rutin işlerinde yükleri hafifletilmiş olunur. LINAK®’ın aktüatörleriyle sunduğu elektrikli hareket teknolojisi, çalışan memnuniyetine de katkıda bulunur.

Hasta için optimize edilmiş konfor ve güvenlik
Hastalar rahat ediyorlarsa, daha hızlı iyileşmeleri ve tedavilerinden daha hızlı sonuçlar almaları muhtemeldir. Hastaların rahat etmesi, YBÜ yatakları için hayati önem taşır. LINAK’ın hareket modelleri, yatağın istenen pozisyona hızlı ve kusursuz bir şekilde getirilebilmesini sağlar…

  • Yemek yiyen, televizyon izleyen veya kardiyak rahatsızlığı olan hastalar için konforlu koltuk pozisyonu
  • Güvenliği artıran ve hastaların düşme riskini azaltan kolay yatağa çıkma ve yataktan inme konumu
  • Daha fazla konfor için adaptif fonksiyon
  • Acil durumlarda tek düğme üzerinden CPR veya Trendelenburg konumuna hızlı geçiş

Yatağın içe bakan tarafında bulunan yan paneller, hastanın yatağını istediği zaman hasta bakım personelinden yardım almadan ayarlayabilmesini sağlar Hastaya daha fazla rahatlık ve bağımsızlık kazandırır ve hasta bakım personelini rahatlatır.

Daha fazla fonksiyonellik ve verimlilik
LINAK’ın modüler tasarımlı sistem çözümleri, yatakta ağırlık ölçümü gibi çeşitli konforlu ek fonksiyonlar kazandıran aksesuarlar ve çözümler sunmaktadır. Bu sayede hasta bakım personeli, hastanın yataktan inmesine gerek kalmadan ağırlığını kolayca takip edebilir.

Güvenilir kontrol ve hareket önemlidir
LINAK, sorunsuz çalışan güvenilir ve uzun ömürlü ürünleri ile bilinmektedir. YBÜ yataklarında fonksiyonel hareket sorunu olmaması kritik öneme sahiptir, bunun için teknik destek sürecinizi kolaylaştırıyoruz. Servis verilerine dünyanın herhangi bir yerinden hızlı ve etkili bir şekilde erişim sağlayan LINAK OneConnect™, bu sayede sorunların uzaktan giderilebilmesini ve yatağın daha uzun süre kesintisiz kullanılabilmesini sağlar.

Ayrıntıları göster

Bluetooth® marka adı ve logoları, Bluetooth SIG Inc. şirketinin tescilli ticari markalarıdır ve bu markaların ve logoların LINAK® tarafından her türlü kullanımı lisans altındadır.

Sorunuz mu var?

- Ekibimiz size teknik bilgi, projenizi başlatırken rehberlik ve daha birçok konuda destek sağlayabilir.

Contact now